DZIĘKI WSPÓŁPRACY NINTENDO Z NICKELODEONEM 23 KWIETNIA W SPLATOONIE WYSTARTUJE SPLATFEST ZE SPONGEBOBEM KANCIASTOPORTYM

Nintendo i Nickelodeon nawiązują współpracę w celu zorganizowania Splatfestu ze SpongeBobem Kanciastoportym w kolorowej strzelance Splatoon na Wii U. Od godziny 15:00 w sobotę 23 kwietnia do 21:00 w niedzielę 24 kwietnia gracze będą toczyli bitwę o to, który z mieszkańców Bikini Dolnego z popularnego serialu animowanego Nickelodeona SpongeBob Kanciastoporty jest bardziej popularny: SpongeBob czy Patryk!

Zasady Splatoona są proste: dwie drużyny po czterech graczy walczą przeciwko sobie, aby zająć jak największe terytorium, pokrywając je atramentem w swoich kolorach. Gracze sterują przypominającymi ludzi postaciami zwanymi Inklingami, które podczas bitwy mogą zmieniać się w kałamarnice i wskoczyć w atrament swojej drużyny, aby szybciej się przemieszczać lub wspinać się na ściany w celu osiągnięcia trudno dostępnych miejsc. Poza nimi w Inkopolis jest pełno super skorupiaków i radosnych ryb, co sprawia, że w Splatoonie SpongeBob Kanciastoporty poczuje się jak ryba w wodzie.

Podczas regularnie odbywających się „Splatfestów” gracze wyrażają swoje zdanie na ważne tematy, takie jak „czy ananas na pizzy jest pyszny, czy może obrzydliwy”, a następnie łączą siły z myślącymi podobnie graczami, aby walczyć z osobami reprezentującymi inną szkołę myślenia. Po raz pierwszy w historii Spatfestów gracze z Europy i Północnej Ameryki będą współzawodniczyli ze sobą podzieleni na Drużynę SpongeBoba i Drużynę Patryka, walcząc o dominację nad podwodnym światem. O wyniku głosowania zdecydują głosy oddane na obu kontynentach, co rozstrzygnie tę debatę raz na zawsze. Po rozpoczęciu głosowania w piątek 15 kwietnia o 16:00 Inklingi będą nosiły specjalne splatfestowe koszulki z podobizną SpongeBoba lub Patryka do samego końca wydarzenia.

Ten Splatfest to też idealna okazja dla graczy do wypróbowania ośmiu nowych kombinacji broni zwanych „Sheldon’s Picks”, dodanych w ramach ostatniej darmowej aktualizacji. Inklingi w każdej bitwie wykorzystują broń główną (main), poboczną (sub) i specjalną (special), a wprowadzone zestawy są gotowymi pomysłami na strategiczne połączenia różnych broni.

Pierwsza rocznica premiery Splatoona będzie miała miejsce w maju, ale już teraz gra może się pochwalić nie lada osiągnięciami – ostatnio w Europie sprzedano milionową kopię gry, na świecie trafiła ona do ponad czterech milionów graczy, a w konkursach branżowych i plebiscytach zdobywa kolejne nagrody i nominacje.

SpongeBob Kanciastoporty to popularny serial animowany, który zadebiutował na amerykańskim Nickelodeonie w lipcu 1999 roku. Był jedną z najchętniej oglądanych animacji przez 14 lat pod rząd, wyemitowano go w ponad 185 krajach i przetłumaczono na ponad 50 języków. Głównym bohaterem tej kreskówki jest będący nieuleczalnym optymistą SpongeBob, który pod wodą przeżywa z przyjaciółmi wiele często nonsensownych przygód.

Gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze Splatoonem, mogą w każdej chwili uzyskać kilka pomocnych wskazówek od jednego z twórców gry, Tsubasy Sakaguchiego, zapoznając się z serią filmików Splatoon – Top Tips! (w języku angielskim), w której zawarto podstawowe porady.

Już w sobotę 23 kwietnia o godzinie 15:00 w ramach najbliższego Splatfestu w grze Splatoon na Wii U rozpocznie się bitwa w Bikini Dolnym pomiędzy Drużyną SpongeBoba Kanciastoportego a Drużyną Patryka, która potrwa do godziny 21:00 w niedzielę 24 kwietnia.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/