E3: MARIO & LUIGI: SUPERSTAR SAGA + BOWSER’S MINIONS ORAZ NOWI MISTRZOWIE SPLATOON

Aktywność Nintendo podczas pierwszego dnia targów gier wideo E3 w Los Angeles to między innymi ogłoszenie odświeżonej wersji klasycznej gry z Mario i Luigim oraz koronacja zwycięskiej drużyny w turnieju 2017 Splatoon 2 World Inkling Invitational.

Po poranku pełnym nowych ogłoszeń podczas Nintendo Treehouse: Live at E3 pojawiły się nowe materiały z rozgrywki z wielu gier zarówno na Nintendo Switch, jak i Nintendo 3DS. Podczas tego show Nintendo ogłosiło ulepszoną wersję pierwszej gry z serii Mario & Luigi, która wydana zostanie na Nintendo 3DS. Gra Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions zawiera wszystkie zabawne elementy rozgrywki i dialogi z oryginalnej wersji na Game Boy Advance oraz opcjonalny poziom Easy mode dla młodszych lub mniej doświadczonych graczy.

3DS_Mario&LuigiSuperstars_Bowser_sMinions_artwork_0255small

Gra zawierać będzie także historię poboczną o nazwie Minion Quest: The Search for Bowser, z której poznamy fabułę produkcji z perspektywy popleczników Bowsera, dowodzonych przez Kapitana Goombę. Nintendo ogłosiło także wypuszczenie dwóch nowych figurek amiibo, a będą to Goomba i Koopa Troopa. Nowe amiibo oraz istniejąca już figurka Boo będą kompatybilne z grą. Produkcja wraz z figurkami pojawi się w sklepach 6 października.

3DS_MLSSS_E3-2017-SCRN_034

Koniec dnia stał pod znakiem międzynarodowego turnieju. Zawodnicy z czterech regionów walczyli o dominację w turnieju 2017 Splatoon 2 World Inkling Invitational. Drużyna Deadbeat ze Stanów Zjednoczonych wygrała z japońską drużyną Dynameu 4 do 1 w finale, po wyeliminowaniu europejskiej drużyny Rising Moon w poprzedniej rundzie.

Czterosobowe drużyny walczyły w finale składającym się z siedmiu rund trybu Ranked Battle. Na specjalnym trofeum Splatoon 2 wygrawerowana została nazwa zwycięskiej drużyny ze Stanów – Deadbeat.

Inne informacje, które pojawiły się podczas pierwszego dnia Nintendo Treehouse: Live at E3 to między innymi:

  • Fire Emblem Warriors: Tryb Colosseum oferuje różne scenariusze z bohaterami Fire Emblem walczącymi ze sobą i pokazującymi swoje najlepsze ciosy. W tym scenariuszy Xander, książe koronny Nohr, atakuje Zamek Hoshido na swoim rumaku i toruje sobie drogę przez szereg bohaterów Fire Emblem, takich jak Corrin, Marth czy Chrom, aby na końcu zmierzyć się z Ryomą. Dodatkowo, z grą kompatybilne będą dwie nowe figurki – Chrom oraz Tiki.
  • Super Mario Odyssey: Członkowie Nintendo Treehouse pokazali nowe materiały z rozgrywki z poziomu, który nie jest dostępny w demie gry, pokazując nowe mechaniki, nowe cele oraz nowe sposoby interakcji z otoczeniem. Bogate, drewniane królestwo daje namiastkę niespodzianek czekających na graczy po premierze gry 27 października.
  • Metroid: Samus Returns: Nintendo ogłosiło nową grę z serii Metroid na Nintendo 3DS. Metroid: Samus Returns jest nowoczesną, odświeżoną wersją gry Metroid II: Return of Samus z 1992 roku na konsolę Game Boy. Członkowie Nintendo Treehouse ogłosili także dwie nowe figurki amiibo – Samus Aran oraz Metroid, które będą sprzedawane oddzielnie. Gra kompatybilna jest także z amiibo Zero Suit Samus oraz Samus z serii Super Smash Bros. Fani będą mogli kupić także specjalną, limitowaną edycję, która zawiera fizyczną kopię gry, kod do sklepu Nintendo eShop na oryginalną grę na konsolę Game Boy – Metroid II: Return of Samus, SteelBook, ścieżkę dźwiękową na CD zawierającą 25 utworów z serii Metroid oraz złotą przypinkę „S”, breloczek 3D Morph Ball i 40-stronicowy artbook.

Aby obejrzeć turnieje oraz wszystkie gry w Nintendo Treehouse: Live at E3, odwiedź stronę E3 Nintendo of Europe: http://e3.nintendo-europe.com lub sprawdź kanał Twitch Nintendo.

 

Więcej informacji – w języku polskim: 

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl