GAME BUILDER GARAGE NA NINTENDO SWITCH POJAWI SIĘ W SPRZEDAŻY DETALICZNEJ 10 WRZEŚNIA

Game Builder Garage dla Nintendo Switch, wydany po raz pierwszy w Nintendo eShop 11 czerwca, będzie dostępny w wersji fizycznej u sprzedawców w całej Europie od 10 września. Aby przyjrzeć się bliżej grze Game Builder Garage i jej barwnej obsadzie postaci zwanych Nodonami, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna A deep dive into Game Builder Garage (Nintendo Switch) trailer.

Dzięki serii interaktywnych lekcji, które prowadzą graczy krok po kroku, Game Builder Garage pozwala każdemu poznać podstawowe koncepcje tworzenia gier wideo od twórców z Nintendo, bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia. Za pośrednictwem tych lekcji gracze odkryją, jak budować gry od podstaw, umieszczając kolorowe stworki zwane Nodonami i łącząc je razem. W Game Builder Garage znajdują się dziesiątki Nodonów, każdy z własną, unikalną funkcją i osobowością. Z pomocą Nodonów, każdy może w mgnieniu oka przejść od czystej planszy do działającego prototypu gry wideo, wykorzystując koncepcje programowania przedstawione w zabawny, przystępny i wizualnie skoncentrowany sposób. Po przejściu przez lekcje, gracze będą dobrze przygotowani, aby zacząć wprowadzać w życie swoje własne pomysły na gry w trybie swobodnego programowania. Zarówno w lekcjach, jak i w trybie swobodnego programowania, możliwe jest przełączanie między ekranem programowania a ekranem gry prostym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu początkujący twórcy mogą majstrować przy swoim oprogramowaniu i szybko testować swoje pomysły w grze.

Dla szukających inspiracji istnieje możliwość wymiany i pobierania gier, z przyjaciółmi oraz rodziną, przez Internet lub lokalne połączenie bezprzewodowe.* Może to być świetny sposób na pokazanie własnych dzieł, ale także na oglądanie gier stworzonych przez innych. Możliwe jest nawet sprawdzanie pobranych gier w trybie swobodnego programowania, co pozwala na poznanie zastosowanego w nich programowania. Jest to świetny sposób na wzajemne poznawanie gier i uczenie się nowych sztuczek.

Chociaż Game Builder Garage może być obsługiwany za pomocą kontrolerów Joy-Con, Nintendo Switch Pro Controller lub sterowania Nintendo Switch Lite**, możliwe jest również tworzenie gier przy pomocy kompatybilnej myszy podłączonej do portu USB w stacji dokującej Nintendo Switch.

* Wymagane jest połączenie z Internetem. Aby korzystać z usług online, należy utworzyć konto Nintendo i zaakceptować odpowiednią umowę. Obowiązuje Polityka prywatności konta Nintendo. Niektóre usługi online mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Gra online wymaga płatnego członkostwa online. Dowiedz się więcej o płatnym członkowstwie online.

** Kompatybilność oprogramowania i wrażenia z gry mogą się różnić na konsoli Nintendo Switch Lite. Mogą być wymagane dodatkowe akcesoria (sprzedawane oddzielnie). Odwiedź stronę pomocy technicznej Nintendo, aby uzyskać więcej informacji: Nintendo Support website