GRA MONSTER HUNTER STORIES 2: WINGS OF RUIN JUŻ DOSTĘPNA NA NINTENDO SWITCH

Oczekiwana gra Monster Hunter Stories™ 2: Wings of Ruin na Nintendo Switch™ powraca z zupełnie nową przygodą do wielokrotnie nagradzanej i świetnie sprzedającej się serii Monster Hunter™. Po sukcesie Monster Hunter Rise™ z początku tego roku, Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin pozwala graczom wskoczyć w siodło jako młody Monster Rider z tropikalnej wioski Mahana. Ta odosobniona kasta wojowników jest w stanie zaprzyjaźnić się z wieloma fantastycznymi i przerażającymi potworami z serii Monster Hunter za pomocą tajemniczego przedmiotu zwanego Kinship Stone. Wraz ze swoimi towarzyszami zwanymi „Monstie“ wyruszą w epicką podróż pełną uroczych postaci, trudnych walk i kluczowych decyzji, od których zależy los świata. Oprócz rozbudowanej narracji, gra oferuje tryby kooperacyjne, dzięki którym Monster Riders mogą łączyć się w grupy podczas eksploracji lochów i w bitwach gracz przeciwko graczowi wystawiać na próbę więź ze swoimi Monstie.

Po tym jak tajemnicza dziewczyna o imieniu Ena powierza graczowi niewyklute jajo Rathalosa, para wyrusza na wyprawę mającą na celu odkrycie przyczyny nagłego całoświatowego zniknięcia Rathalosów oraz prawdy kryjącej się za złowieszczą przepowiednią Wings of Ruin. W miarę postępu w grze Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, gracze muszą angażować się w strategiczne walki turowe, zdobywać doświadczenie i ulepszać swoje umiejętności, aby wzmocnić swoje więzi z cudownymi stworzeniami z serii Monster Hunter. Oprócz możliwości wyboru spośród wielu rodzajów broni, dobrze znanych fanom serii, Monster Riders mogą celować w określone części ciała wrogich potworów, aby zadawać im zwiększone obrażenia, odłamywać materiały do wykuwania nowego ekwipunku, a nawet zatrzymywać przeciwników na ich drodze. Niektóre z uroczych postaci występujących w całej historii mogą nawet współpracować z graczami jako Battle Buddies, aby wspólnie stawić czoła coraz bardziej imponującym przeciwnikom. Kiedy gracze lub ich Battle Buddies napełnią podczas walki Kinship Gauge, mogą wykonać niszczycielskie Kinship Attacks, które pozwalają Monster Riderowi i jego Monstie atakować jako jeden. Poprzez strategiczne zsynchronizowanie swoich ataków z Battle Buddies i Monstie, Monster Riders mogą dyktować przebieg każdej bitwy.

Aby nawiązać więzi z nowymi Monstie, gracze Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin będą musieli zanurzyć się w głębinach wszystkich lęgowisk potworów, Monster Dens, napotkanych w terenie, i zbierać nowe jaja. Monster Dens występują we wszystkich formach i rozmiarach, a rzadsze z nich zawierają mało spotykane jaja nieuchwytnych potworów, zawierające trudne do odnalezienia geny, niezbędne do ulepszania Monstie. Na szczęście samozwańczy Felyne bohater, Navirou, powraca z Monster Hunter Stories, aby zaoferować swoje wsparcie i pomoc graczom w znalezieniu jaj o największym potencjale. Kiedy gracze wrócą z eksploracji wielu egzotycznych miejsc, mogą wykluć nowych towarzyszących Monstie i zbudować z nich wymarzoną drużynę, lub użyć funkcji Rite of Channeling, aby przekazać rzadkie i potężne atrybuty nowemu Monstie. Łącząc geny tego samego elementu lub typu ataku, gracze mogą stworzyć drużynę niesamowicie wyspecjalizowanych Monstie, lub wymieszać geny różnych potworów, aby stworzyć bardziej wszechstronnego Monstie, zdolnego do używania umiejętności każdego typu ataku i elementu.

Monster Riders chętni do współpracy z innymi graczami mogą również wejść do lochów kooperacyjnych, oferujących większe wyzwania w zamian za szansę na zdobycie niezwykle rzadkich i potężnych jaj potworów. Gdy gracze zbudują już swoją wymarzoną drużynę, mogą wypróbować swoje więzi w bitwach gracz kontra gracz. Nawet po zbudowaniu silnej drużyny, zdeterminowani Monster Riders powinni wypatrywać nowych Monstie, ponieważ aktualizacje gry po premierze przyniosą nowe wyzwania i Monstie. Pierwsza aktualizacja tytułu pojawi się 15 lipca i wprowadzi Palamute z Monster Hunter Rise jako nowego Monstie towarzysza.

Poza edycją standardową (fizyczną i cyfrową na Nintendo Switch), Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin dysponuje również wyłącznie cyfrową edycją Deluxe Edition. Ta edycja zawiera szereg opcji kosmetycznych. Gracze mogą dostosować swój wygląd za pomocą zestawu warstwowych zbroi Razewing i fryzury inspirowanej Nergigante, stroju Kuan Coat dla wyveriańskiej towarzyszki Eny, dwóch nowych strojów dla Navirou oraz dwóch zestawów naklejek przedstawiających różnych towarzyszy, których gracze spotkają podczas swojej podróży. Dodatkowo, osoby posiadające zapisane dane Monster Hunter Rise na Nintendo Switch mogą odblokować warstwową zbroję Kamura Garb dla swojej postaci. Dla niezdecydowanych Monster Riders, którzy chcą przetestować okolice Mahana Village, darmowa wersja próbna z pełnym transferem danych zapisu jest już dostępna na Nintendo Switch.