Grupa LEGO połączyła siły z Nintendo, żeby wznieść budowanie na zupełnie nowy poziom

Grupa LEGO ogłosiła partnerstwo z Nintendo, które zmieni sposób interakcji ludzi z Super Mario w świecie fizycznym i angażowania się w doświadczania LEGO®.
Obie firmy dzielą pasję do innowacji i zabawy, a ich współpraca doprowadziła do odtworzenia świetnej zabawy przy budowie z LEGO, umożliwiając zupełnie nowy sposób gry inspirowany ukochaną ikoną gier wideo, Super Mario.

Nie jest to ani zwykła gra wideo, ani tradycyjny zestaw klocków LEGO. LEGO® Super Mario ™ to nowa linia produktów zawierająca interaktywną figurkę LEGO Mario, która zbiera monety w rzeczywistych poziomach gry stworzonych z klocków LEGO. Nowa linia pozwoli dzieciom doświadczyć pełnego zabaw świata Super Mario jak nigdy dotąd. Super Mario zostanie wprowadzony do życia w świecie LEGO, a nowe poziomy wyzwań i stylów gry będą częścią kultowego doświadczenia LEGO, którym cieszymy się z pokolenia na pokolenie.

Wiadomości zostały również udostępnione w filmie opublikowanym dzisiaj przez Grupę LEGO  i Nintendo:

Film pokazujący, czego fani mogą się spodziewać po premierze LEGO Super Mario w tym roku, pokazuje gracza używającego interaktywnej postaci Mario do zbierania monet w prawdziwym poziomie gry stworzonym z klocków LEGO.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem Mario do świata fizycznego poprzez interaktywną i społeczną zabawę LEGO”, powiedziała Julia Goldin, dyrektor ds. Marketingu, EVP Grupy LEGO. „Dzięki temu doświadczeniu pomożemy milionom dzieci, które uwielbiają Mario, zaangażować się i grać w zupełnie nowy sposób, w którym kontrolują tworzenie i granie w gry ze swoją ulubioną postacią. Dzięki bezproblemowemu zastosowaniu najnowszej technologii cyfrowej LEGO Super Mario jest niezwykle społecznym, interaktywnym i opartym na współpracy doświadczeniem dla dzieci ”.

„Zawsze lubiłem produkty LEGO i to, w jaki sposób pomagają dzieciom wykorzystywać wyobraźnię do zabawy”, powiedział Takashi Tezuka, dyrektor wykonawczy i producent gier w Nintendo Co., Ltd. „Nowy produkt, który stworzyliśmy wspólnie z Grupą LEGO, ma na celu połączenie dwóch różnych stylów gry – jeden, w którym swobodnie budujesz świat Mario, a drugi, w którym grasz z Mario w świecie, który sam stworzyłeś.”