IN(K)TRYGUJĄCE NOWOŚCI POJAWIĄ SIĘ W GRZE SPLATOON PO WIELKIEJ AKTUALIZACJI JUŻ 6 SIERPNIA

Już 6 sierpnia zostanie udostępnia darmowa aktualizacja gry Splatoon na Wii U, która wprowadzi do niej wiele nowości. Będą to, m.in. dwa nowe tryby tworzenia potyczek, nowe typy broni, zwiększenie maksymalnych możliwych do osiągnięcia poziomów i ponad 40 nowych elementów wyposażenia. To wszystko da graczom możliwość tworzenia zwycięskich strategii, które pozwolą im na zostanie najlepszymi i najbardziej wprawionymi w bojach miejskimi kałamarnicami.

Aktualizacja wprowadza dwie nowe opcje tworzenia potyczek – Squad Battle (bitwa drużynowa) oraz Private Battle (bitwa prywatna). W bitwach drużynowych Squad Battle gracze mogą grać na zasadach trybu bitwy rankingowej Ranked Battle mając w zespołach swoich przyjaciół, a nie, tak jak zwykle, losowo wybrane osoby. Gracze mogą tworzyć drużyny, w których skład wchodzi od dwóch do czterech Inklingów. Dzięki tej opcji, przyjaciele zawsze będą mogli ze sobą współpracować, aby pokonać inne zespoły, na które natrafią.

W bitwach prywatnych Private Battle przyjaciele mogą walczyć w potyczkach, które będą wyglądały tak, jak tylko im się wymarzy. Ta opcja pozwoli grupie od dwóch do ośmiu graczy na zmierzenie się ze sobą na ulubionych mapach, w ulubionych trybach rozgrywki i przy pomocy ulubionych broni. Bitwy te mogą być standardowymi starciami 1-na-1, 2-na-2, 3-na-3 lub 4-na-4, ale wcale nie muszą: możliwe jest zorganizowanie walk, w których liczba graczy w drużynach nie będzie równa, takich jak 1-na-4, 1-na-2 czy dowolnych innych.

Aktualizacja zwiększa też maksymalny możliwy do osiągnięcia poziom – zarówno w zwykłych bitwach Regular Battle, jak i w trybie bitwy rankingowej Ranked Battle. Od 6 sierpnia gracze będą mogli uzyskać nawet poziom 50 (a nie tak jak wcześniej maksymalnie 20) oraz rangi S i S+ w ramach Ranked Battle (obie są wyższe od A+).

Inklingi z całego świata doskonalą posługiwanie się obecnie dostępnym w Splatoonie uzbrojeniem, ale wraz z aktualizacją będą mogły wprowadzić do swojej gry inne strategie, na co pozwolą im dwa nowe rodzaje broni. Bronie typu Slosher przywodzą na myśl wiadra i pozwalają na rzucanie dużej ilości atramentu daleko przed siebie. Robiąc to pod odpowiednim kątem, można nawet ochlapać przeciwników będących na dużej wysokości lub znajdujących się po drugiej stronie muru. Z kolei aby odkryć pełny potencjał potężnych broni typu Splatling (opartych na kartaczownicach Gatlinga), trzeba je maksymalnie naładować przed oddawaniem strzałów. Oprócz nowych broni, dodanych zostanie ponad 40 przeróżnych elementów wyposażenia, które dostępne będą na półkach sklepowych w grze – wśród nich znajdzie się, m.in. skórzana kurtka i strój sushi mastera.

Chociaż ta sierpniowa aktualizacja będzie naprawdę wielka, to nie koniec barwnych dodatków, które pojawią się w Splatoonie. Tego lata i na jesieni do gry zostaną dodane kolejne nowe elementy – wśród nich znajdzie się tryb rankingowy Rainmaker, dodatkowe mapy i nowe bronie. Więcej szczegółów na ich temat zostanie ujawnionych niebawem.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat gry Splatoon, odwiedź stronę www.nintendo.co.uk/splatoon (strona dostępna w języku angielskim).