JUŻ 20 LISTOPADA STAŃ SIĘ DUSZĄ TOWARZYSTWA Z GRĄ NA Wii U ANIMAL CROSSING: amiibo FESTIVAL

Przygotuj się, aby zabrać swoich przyjaciół i swoją rodzinę w świat gry na Wii U Animal Crossing: amiibo Festival, której premiera odbędzie się już 20 listopada. Zagraj w cyfrowę grę planszową w urokliwym świecie Animal Crossing, serii, która przenosząc graczy do wyjątkowego tętniącego życiem miasteczka, pozwala im zaprzyjaźnić się z jego mieszkańcami będącymi zwierzakami oraz żyć we własnym tempie. Animal Crossing: amiibo Festival zaprasza do czterech graczy – i ich nowe figurki amiibo – na planszę, która ciągle się zmienia.

Po użyciu figurek amiibo z serii Animal Crossing*, gracze przejmują kontrolę nad ich ulubionymi postaciami, takimi jak Isabelle, Tom Nook czy K.K, które poróżują po planszy, próbując zebrać jak najwięcej Punktów Szczęścia (Happy Points). Stuknięcie amiibo w GamePada Wii U przekłada się na rzut kostką i, co za tym idzie, kolejny ruch. Na każdym polu można obejrzeć krótki skecz ze swoją postacią, w którym bierze ona udział w zabawnej przygodzie – na przykład śpiewa publicznie, aby uzyskać Belly (waluta używana w Animal Crossing), wybiera się do sklepu czy odwiedza muzeum. Skecze nie tylko wpływają na ilość posiadanych Bellów i Szczęśliwych Punktów, ale też pokazują świat Animal Crossing i jego mieszkańców na nowe sposoby, co na pewno wywoła uśmiech na twarzy wszystkich graczy.

Każda sesja gry ma miejsce w innym miesiącu, podczas którego jedna tura odpowiada jednemu dniu. Możliwe jest doświadczenie wszystkich czterech pór roku, a w każdym miesiącu dostępne są inne unikalne wydarzenia, od Zawodów Wędkarskich i konkursów łapania owadów (zwanych Bug-Offami), aż po ryzykowny handel rzepami. W każdą niedzielę gracz może kupić rzepy od Joan, które będzie musiał sprzedać przed kolejną niedzielą. Jej ceny są inne na każdym polu, dlatego możesz skończyć zarówno sprzedając wszystkie swoje zapasy z wielkim zyskiem, jak i być zmuszonym do pozbycia się swoich rzep ze stratą.

Zebrane Punkty Szczęścia mogą być zapisywane na kartach amiibo Animal Crossing i używane do odblokowywania nowych emocji i strojów – jest ich po pięć na każdą postać. Zmieniać się będzie nie tylko sterowany przez Ciebie bohater, ale również miasto. Wraz z kolejnymi przeprowadzanymi w grze inwestycjami, tworzone będą nowe budynki i nowe drogi, dzięki czemu z czasem grać można na nowe sposoby.

Każdy posiadacz gry Animal Crossing: Happy Home Designer na konsole z rodziny Nintendo 3DS będzie mógł także zapisać zaprojektowane przez siebie domy na kartach amiibo Animal Crossing, a następnie zaimportować je do Animal Crossing: amiibo Festival, dzięki czemu pojawią się one na planszy.

Co więcej, karty amiibo Animal Crossing** mogą także zostać użyte w celu wzięcia udziału w przeróżnych mini-grach. Sprawdź swoją wiedzę na temat Animal Crossing w teleturnieju lub ustrzel jak najwięcej balonów na Balonowej Wyspie (Balloon Island). W Ucieczce z Pustynnej Wyspy (Desert Island Escape) musisz wykorzystać różne umiejętności zwierzaków, odszukać materiały i unikać wrogów, aby w ciągu siedmiu dni zbudować tratwę i dostać się w bezpieczne miejsce.

Zabawa nigdy się nie kończy z grą Animal Crossing: amiibo Festival na konsolę Wii U, której europejska premiera odbędzie się już 20 listopada. Gra będzie dostępna w zestawie z amiibo Isabelle i amiibo Digby*** (do wyczerpania zapasów) oraz z kartami amiibo Goldie, Stiches i Rosie. Figurki amiibo przedstawiające postaci takie jak Cyrus, Lottie, Reese, Mabel, K.K. czy Tom Nook oraz zestaw amiibo triple pack z Cyrusem, K.K. i Reese będą także dostępne do kupienia oddzielnie od 20 listopada.

Uwagi:

O amiibo:
amiibo to interaktywne figurki i karty, mające różny wpływ na kompatybilne gry na Nintendo 3DS i Wii U. amiibo niezbędne do gry w Animal Crossing: amiibo Festival w chwili jej premiery będą najnowszymi dostępnymi figurkami. Gracze stukają amiibo w GamePada Wii U, dzięki czemu mogą zobaczyć, jak ich postacie ożywają w świecie gry i z każdym użyciem stają się coraz silniejsze.

* Co najmniej jedna figurka amiibo Animal Crossing jest niezbędna do zagrania w grę planszową.
** Co najmniej jedna karta amiibo Animal Crossing jest niezbędna do zagrania w mini-gry.
*** amiibo Isabelle i amiibo Digby będą także sprzedawane oddzielnie.

Więcej informacji – w języku polskim:
Strona internetowa Nintendo: www.nintendo.pl
Strona internetowa ConQuest entertainment: www.cqe.pl
Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:
Strona internetowa Wii U http://www.wiiu.co.uk/
Strona internetowa Animal Crossing: amiibo Festival http://www.nintendo.co.uk/Games/Wii-U/Animal-Crossing-amiibo-Festival-1026137.html
Hub Animal Crossing http://www.nintendo.co.uk/animalcrossing
Strona internetowa amiibo https://www.nintendo.co.uk/amiibo

Isabelle z Animal Crossing na Twitterze https://twitter.com/AC_Isabelle
Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope
Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk
Animal Crossing na Facebooku https://www.facebook.com/AnimalCrossing
amiibo UK na Facebooku https://www.facebook.com/amiiboUK
Wii U na Facebooku https://www.facebook.com/WiiU

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK
Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk
Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope
Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/