Już dzisiaj rozpoczyna się wspaniała przygoda RPG w Xenoblade Chronicles 3 na Nintendo Switch

Xenoblade Chronicles 3, najnowsza odsłona uznanej przez krytyków serii gier fabularnych, startuje dziś na Nintendo Switch. Ta nowa przygoda opowiada wspaniałą historię, której głównym tematem jest „życie“. Xenoblade Chronicles 3 może również służyć jako idealny punkt wyjścia dla nowicjuszy, którzy chcą zagłębić się w ogromny świat RPG z dynamicznymi postaciami, bogatą narracją i epickim rozmachem.

Aionios, świat Xenoblade Chronicles 3, jest tłem niekończącego się konfliktu pomiędzy dwoma przeciwnymi narodami: Keves i Agnus. Dzięki przypadkowemu spotkaniu grupa sześciu żołnierzy pochodzących z obu rywalizujących nacji postanawia odłożyć na bok dzielące ich różnice i współpracować, aby zdemaskować nowe zagrożenie – znacznie większe niż to, które niesie ze sobą nieustanna walka. Gracze mogą dołączyć do Noaha, Mio i ich przyjaciół, przemierzających epickie krajobrazy, walczących z przerażającymi stworzeniami i starających się przerwać niekończący się cykl przemocy, który związał ich ojczyzny.

Podobnie jak w poprzednich grach z serii Xenoblade Chronicles, bitwy rozpoczynają się od zmierzenia się z wrogami bezpośrednio w terenie. Gracze mogą kontrolować sześcioosobową grupę Noaha, a podczas przygody spotykają dodatkowe postacie, które mogą dołączyć do drużyny jako bohaterowie wspierający. Każdy wojownik ma swoją własną rolę w walce, co pozwala na stosowanie zróżnicowanych strategii. Ich klasa wpływa na sposób walki postaci i dążąc do zwycięstwa mogą one wykorzystywać potężne zdolności, zwane Sztukami. Każda ze specyficznych par w grupie może również skorzystać z systemu Interlink i połączyć się w gigantyczną formę o nazwie Ouroboros.

Płatny Expansion Pass do Xenoblade Chronicles 3 będzie wydawany w czterech falach*, począwszy od premiery i udostępniany do końca 2023 roku. Dodatkowa zawartość wzbogaci podróż graczy przez Aionios o przydatne przedmioty, nowe stroje i warianty kolorystyczne, stanowiące wyzwanie bitwy, nowe zadania, nowe postacie Bohaterów i wreszcie nowy scenariusz fabularny.

* Należy posiadać grę Xenoblade Chronicles 3 (wersja europejska) na Nintendo Switch, aby uzyskać dostęp do zawartości do pobrania. Pakiety zawartości nie mogą być kupowane oddzielnie. DLC będzie grywalne dopiero po dacie premiery. Ilość wolnego miejsca wymagana dla każdego pakietu zawartości zostanie ogłoszona na oficjalnej stronie w późniejszym terminie. Możliwe, że dodatkowe DLC będą również dystrybuowane z przepustką Expansion Pass.