LISTA TYTUŁÓW NA Wii U I NINTENDO 3DS NA ZIMĘ, WIOSNĘ I POZOSTAŁĄ CZĘŚĆ ROKU CORAZ DŁUŻSZA

W najnowszym Nintendo Direct ujawnione zostały nowe gry na konsole Wii U i  Nintendo 3DS oraz szczegóły dotyczące już wcześniej ogłoszonych tytułów. Pokazano w nim, m.in. nowe odsłony serii Kirby i Paper Mario, nową grę ze świata Star Fox, która dzień premiery będzie dzieliła ze Star Fox Zero… Tę transmisję po prostu trzeba obejrzeć. Można ją znaleźć na stronie http://www.nintendo.co.uk/nintendodirect lub na kanale Nintendo UK na YouTube’ie, gdzie zamieszczono również dodatkowe zwiastuny gier.

Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych z ujawnionych informacji.

Wii U

 • Star Fox Zero: Fox McCloud powraca w zupełnie nowej przygodzie. Na wielu drogach gracze natrafią na rozwidlenia, dzięki czemu będą mogli zwiedzić wiele miejsc, mieć przeróżne doświadczenia oraz zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami. W miarę upływu czasu uzyskają doświadczenie i staną się świetnymi pilotami. W trybie dwuosobowym jeden gracz będzie pilotował Arwinga, natomiast drugi celował i strzelał. Premiera gry będzie miała miejsce 22 kwietnia. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się edycja limitowana, w skład której wejdą gry Star Fox Zero oraz Star Fox Guard na oddzielnych płytach oraz ekskluzywne metalowe opakowanie SteelBook®. To wydanie będzie gratką dla kolekcjonerów, ponieważ fizycznej kopii gry Star Fox Guard nie da się uzyskać w żaden inny sposób.
 • Star Fox Guard: Gracze ustawiają na planszy 12 kamer, aby odszukać i pokonać przeciwników, którzy atakują kopalnię Grippy’ego Toada, wujka Slippy’ego Toada. Domyślnie dostępnych jest około 100 misji, ale gracze mają też możliwość stworzenia swoich własnych wyzwań i podzielenia się nimi z innymi przez Internet. Gra będzie dostępna w Nintendo eShop od 22 kwietnia, w sklepach będzie można też kupić kod umożliwiający jej pobranie.
 • Paper Mario: Color Splash: Paper Mario powraca na Wii U! W tej pełnej akcji przygodówce z Wyspy Pryzmatu (Prism Island) są wysysane kolory, a Paper Mario wykorzysta swój Barwny Młotek (Paint Hammer), aby przywrócić wyspie jej dawne barwy. Gra zostanie wydana w 2016 roku.
 • Super Mario Maker: Fani, którzy pragną przetestować swoje umiejętności, już wkrótce będą mogli wypróbować nowy tryb super ekspercki (Super Expert) w 100 Mario Challenge, który pojawi się w grze jako część darmowej aktualizacji planowanej na 9 marca. Tryb ten można odblokować po pokonaniu trybu eksperckiego (Expert) – w jego skład wchodzi sześć niesamowicie trudnych plansz. W ramach aktualizacji dodanych zostanie także 12 nowych kostiumów do odblokowania w 100 Mario Challenge, które mogą być przypisane do Tajemniczych Grzybów (Mystery Mushroom). Pojawią się również nowe narzędzia dla twórców poziomów:
  • Potrząśnij P Switchem, aby zmienić go w klucz, a następnie zrób to samo dwukrotnie z drzwiami, aby stworzyć drzwi zamknięte na klucz (Key Door). Klucze mogą być nawet trzymane przez wrogów, co pozwoli na zaaranżowanie walk z bossami.
  • Potrząśnij monetą (Coin), aby zmienić ją w różową monetę (Pink Coin): kiedy gracz zbierze je wszystkie, pojawi się klucz.
  • Potrząśnij Thwompem, aby zmienić go w olbrzymią kolumnę z kolcami (Spike Pillar) z Super Mario World.
  • Dodatkowo na stronę Super Mario Maker Bookmark zostaną dodane nowe kategorie rankingowe dotyczące rekordów świata i liczby plansz, które dany gracz przeszedł jako pierwszy.
 • Tokyo Mirage Sessions #FE: Zwalaj z nóg potwory (i je zabijaj) oraz swoich fanów (swoim śpiewem jako gwiazda popu) w tym najnowszym RPG stworzonym przez uznaną firmę Atlus. Złowroga siła z innego wymiaru nawiedziła współczesne Tokio, co spowodowało powstanie fantastycznego połączenia stylu, mody, muzyki i rzecz jasna niebezpieczeństwa. Weź udział w turowych bitwach pełnych siły i energii, a następnie połącz przedmioty, aby stworzyć potężną broń i niszczyć nią swoich wrogów. Za każdym rogiem kryje się coś dla fanów – w tym odniesienia do serii Fire Emblem – piosenki z japońskiej wytwórni muzycznej Avex, lochy powiązane tematycznie z branżą rozrywkową i przyciągające wzrok występy muzyczne. Ta jedyna w swoim rodzaju gra będzie miała swoją premierę 24 czerwca.
 • Splatoon: Nadchodzą nowe aktualizacje tej popularnej gry wieloosobowej. Pierwsza z nich pojawi się już 9 marca i zwiększy równowagę możliwości wykorzystywania broni – ulepszy te rzadziej używane i sprawi, że łatwiej będzie się nimi posługiwać. Zmiany zostaną wprowadzone również do dobierania graczy w trybie Ranked Battles oraz Splatfestach, aby użytkownicy mogli bardziej cieszyć się grą. W ramach dwóch kolejnych aktualizacji nastąpi dalsze wyregulowanie broni oraz wprowadzone zostaną nowe rekomendacje zestawu broni, zwane „Sheldon’s Picks” (czyli „Sheldon poleca”). Pierwsze zestawy „Sheldon’s Picks” pojawią się w kwietniu.
 • Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games: Wersja na Wii U trafi na półki 24 czerwca. Zadebiutują w niej dwie dyscypliny olimpijskie: Rugby 7 i gimnastyka artystyczna.
 • LOST REAVERS: w najnowszej grze free-to-play* stworzonej przez BANDAI NAMCO gracze połączą siły z innymi osobami żądnymi przygód, aby walczyć z zombie i rozwiązywać zagadki podczas poszukiwań skarbów. Wraz z rozwiązywaniem kolejnych misji poziom postaci będzie wzrastał, odblokowywane będą nowe umiejętności, a zwiększona ilość funduszy w grze umożliwi zakup nowej broni. Otwarta wersja beta pojawi się 14 kwietnia, natomiast pełna gra dwa tygodnie później, 28 kwietnia.

Nintendo 3DS

 • Kirby: Planet Robobot: Najeźdźcy zmechanizowali Dream Land (Krainę Snów)! Aby przywrócić swojemu domowi jego oryginalną formę, Kirby musi wykorzystać technologię najeźdźców przeciwko nim i użyć nowej zbroi Robobot Armour, która będzie niszczyć przeszkody stojące na jego drodze. Tryb drużynowy Team Kirby Clash pozwala graczom na wybranie jednej z czterech ról i wzięcie udziału we wspólnej przygodzie mającej na celu pokonywanie wrogów przy jednoczesnym wspieraniu swojej drużyny. Po ukończeniu misji gracze zdobywają punkty doświadczenia, osiągają kolejne poziomy i stają się silniejsi. Gra jest kompatybilna ze wszystkimi figurkami amiibo – niektóre z nich dadzą Kirby’emu specjalne umiejętności, pasujące do danej postaci. W skład nowej serii figurek amiibo Kirby wejdzie Kirby, King Dedede, Meta Knight oraz Waddle Dee – użycie każdej z nich sprawi, że Kirby uzyska specjalne umiejętności. Wykorzystanie figurki Kirby odblokuje umiejętność UFO, możliwą do uzyskania tylko w ten sposób. Gra i wspomniane wyżej figurki amiibo pojawią się w sklepach 10 czerwca.
 • Fire Emblem Fates: Po udanej premierze w Stanach Zjednoczonych Fire Emblem Fates nareszcie trafi do Europy 20 maja. Na graczy czekają trzy różne kampanie: mogą walczyć dla Hoshido w Fire Emblem Fates: Birthright, stanąć do walki razem z Nohr w Fire Emblem Fates: Conquest lub nie wybierać żadnej ze stron w rozszerzeniu Fire Emblem Fates: Revelation, które pojawi się w Nintendo eShop 9 czerwca. Już 20 maja zagorzali miłośnicy RPG mogą też spróbować zmierzyć się ze wszystkimi trzema kampaniami dzięki edycji limitowanej Fire Emblem Fates Special Edition, w skład której wejdą trzy gry na jednym Game Cardzie, art book (ksiązka z ilustracjami), ekskluzywne metalowe opakowanie SteelBook® oraz dwustronny plakat. Konsola New Nintendo 3DS XL Fire Emblem Fates edition** będzie miała swoją premierę tego samego dnia.
 • Metroid Prime: Federation Force: Kolejny rozdział serii Metroid Prime to przygodówka z perspektywy pierwszej osoby połączona z elementami rozwiązywania zagadek, w której nacisk położony zostanie na strzelanie i grę kooperacyjną. Gracze będą brali udział w misjach, które mają miejsce podczas walk pomiędzy elitarną jednostką Sił Federacji (Federation Force) Federacji Galaktycznej (Galactic Federation) a Kosmicznymi Piratami (Space Pirates). Każdy gracz musi wybrać rodzaj broni powiązany z rolą, którą chce pełnić i zabrać go ze sobą. Premiera gry planowana jest na lato.
 • Rhythm Paradise Megamix: Ta gra oferuje ponad 100 gier rytmicznych, z czego 30 jest zupełnie nowych, a 70 wybranych z poprzednich tytułów z serii, włączając w to pierwszą grę na konsolę Game Boy Advance, która nigdy nie ukazała się w Europie. Gra Rhythm Paradise Megamix będzie miała swoją premierę później w tym roku.
 • Monster Hunter Generations™: Najnowsza odsłona popularnego RPG akcji z Capcomu trafi na zachód w te wakacje. Nowy system Styli (Style) i Artsy sprawiają, że można ją dostosować według swojego uznania jak nigdy dotąd. Co więcej, po raz pierwszy w historii serii istnieje możliwość zagrania jako Felyne. Granie na konsoli z rodziny Nintendo 3DS, na której znajduje się zapisany stan gry Monster Hunter 4 Ultimate™, sprawi, że w nowej grze odblokowana zostanie dodatkowa zawartość. W Monster Hunter Generations pojawi się też specjalny zestaw zbroi inspirowany Marthem z serii Fire Emblem. Pod adresem http://twitch.tv/monsterhunter_eu łowcy mogli po raz pierwszy zobaczyć angielską wersję gry podczas strumienia na żywo zorganizowanego przez Capcom Europe 4 marca od 18:00 do 20:00.
 • Disney Art Academy: Odkryj w sobie artystę i narysuj ponad 80 postaci znanych z filmów i seriali Disneya i Pixara. Dzięki wskazówkom i lekcjom inspirowanym animacjami obu wytwórni naucz się korzystać z przeróżnych przyborów, aby namalować Elsę i Olafa z „Krainy lodu”, postacie z „W głowie się nie mieści”, Myszkę Miki i innych bohaterów. Swoimi dziełami możesz nawet podzielić się z przyjaciółmi. Disney Art Academy pojawi się w sklepach 15 lipca.
 • YO-KAI WATCH®: Ta gra stała się już ważną częścią świata gier wideo w Japonii, a niebawem również europejscy gracze zaczną szukać tajemniczych Yo-kai sprawiających problemy w Springdale i zaprzyjaźniać się z nimi. Premiera odbędzie się 29 kwietnia, a chwilę po Nintendo Direct w Nintendo eShop pojawiło się nowe demo YO-KAI WATCH®, dzięki któremu gracze będą mogli spróbować wejść do świata pełnego ukrytych Yo-kai.
 • Hyrule Warriors: Legends: Przedsmak wielu przyszłych bitew czeka na graczy w Nintendo eShop w wersji demo udostępnionej chwilę po Nintendo Direct. Po premierze gry, która odbędzie się 24 marca, gracze będą mogli kupić season pack, uprawniający ich do pobrania czterech planowanych płatnych dodatków DLC i dodatkowego ekskluzywnego kostiumu dla Ganondorfa. W najbliższych miesiącach dodatki te będzie można również kupić oddzielnie. Dodatkowo premierze pierwszego pakietu DLC będzie towarzyszyła możliwość darmowego pobrania Medli z The Legend of Zelda: The Wind Waker – zarówno w Hyrule Warriors: Legends na Nintendo 3DS, jak i Hyrule Warriors na Wii U.
 • DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past: Przenieś się do przeszłości, aby uratować teraźniejszość w tej klasycznej przygodzie z serii DRAGON QUEST, która została przygotowana zupełnie od nowa w celu przystosowania jej do konsoli Nintendo 3DS. Świat został przebudowany, wygląd postaci oparto na trójwymiarowych modelach, a fabułę ponownie zlokalizowano. Premiera gry odbędzie się później w tym roku.
 • Aktualizacja Konsoli Wirtualnej (Virtual Console): Tuż po Nintendo Direct w Nintendo eShop konsol New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL pojawiły się gry z Super NESa – na początek Super Mario World i EarthBound. W marcu co tydzień będą udostępniane dwa kolejne tytuły – przez pierwszy tydzień sprzedaży po zakupie jednego z nich drugi będzie można nabyć za pół ceny. We wszystkie gry można grać z pełną prędkością, w północnoamerykańskich wersjach 60Hz. Aby uzyskać bardziej zbliżony wizualnie do oryginału efekt, możliwe jest wybranie trybu gry w oryginalnej rozdzielczości. Na najbliższe tygodnie planowana jest premiera następujących tytułów:
 • Tydzień A – 3 marca: Super Mario World oraz EarthBound
 • Tydzień B – 10 marca: The Legend of Zelda: A Link to the Past oraz Super Metroid
 • Tydzień X – 17 marca: F-Zero oraz Super Mario Kart
 • Tydzień Y – 24 marca: Donkey Kong Country oraz Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest
 • Azure Striker GUNVOLT 2: W tym nowym tytule od Inti Creates, który tego lata pojawi się wyłącznie w Nintendo eShop, do grona grywalnych postaci dołącza Copen, rywal Gunvolta. Gracze mogą wpadać na przeciwników, aby w nich wycelować, a następnie wyprowadzić niszczące strzały samonaprowadzające. Copen potrafi również kopiować umiejętności wszystkich siedmiu bossów i samemu z nich korzystać. Z okazji ujawnienia nowej gry Azure Striker GUNVOLT, poprzednia część, będzie dostępna w Nintendo eShop ze zniżką 33% – to idealna okazja dla wszystkich fanów gier akcji.

Inne planowane nowości

 • My Nintendo: Użytkownicy mogą wziąć udział w rejestracji wstępnej do Miitomo***, pierwszej aplikacji mobilnej Nintendo, i założyć Nintendo Account. Już w marcu będą mogli też dołączyć do programu My Nintendo**** i zdobywać punkty My Nintendo. Każdy, kto zarejestruje się w programie My Nintendo tuż po jego starcie, będzie mógł za darmo pobrać Flipnote Studio 3D na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Więcej informacji zostanie ujawnionych niebawem.
 • amiibo: Seria 4 kart amiibo Animal Crossing dotrze do Europy 17 czerwca, wraz z nowym albumem kolekcjonerskim. Wcześniej, bo już 18 marca, na fanów czeka premiera następujących amiibo:
 • Kolekcja Super Smash Bros.: R.O.B. (Famicom Colours – kolory z Famicoma), Roy, Ryu.
 • Kolekcja Animal Crossing: Isabelle (Summer Outfit – letni strój), Rover, Timmy & Tommy, Kapp’n.
 • Karty amiibo Animal Crossing z serii 3 i nowy album kolekcjonerski.

* Gra jest dostępna do ściągnięcia za darmo, ale zawarte są w niej mikropłatności. Niezbędny  szerokopasmowy dostęp do Internetu. Wymagane rejestracja Nintendo Network ID oraz zaakceptowanie Nintendo Network Agreement i polityki prywatności.

** Gry nie są dołączone do konsoli.
***W marcu nastąpi premiera Miitomo w następujących krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Belgia, Niemcy, Austria, Luksemburg, Hiszpania, Włochy, Holandia, Rosja, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, USA, Kanada. Rejestracja wstępna jest dostępna tylko w tych krajach. W dniu premiery aplikacja Miitomo będzie obsługiwała następujące języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, niderlandzki, rosyjski i japoński.

****Program My Nintendo wystartuje w marcu w następujących krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Belgia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Holandia, Dania, Norwegia, Finlandia, Malta, Grecja, Szwecja, Estonia, Węgry, Słowenia, Słowacja, Rumunia, Litwa, Łotwa, Rosja, Południowa Afryka, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, USA, Kanada, Meksyk, Brazylia.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/