Mania Pokemonów wraca po latach! Opanowała całą Polskę a wraz z nią nowe pokolenie graczy

Tego roku minęło dokładnie 20 lat od daty pierwszego wydania gry Pokémon w dwóch wersjach: Red i Green w Japonii. Od tej pory fani serii Pokémon doczekali się wielu wyjątkowych gier z kieszonkowymi stworami, nie tylko w ramach serii RPG, ale również w gatunku gier przygodowych Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity, Pokémon Super Mystery Dungeon, Pokémon Rumble World czy artystycznie ukierunkowanej Pokémon Art Academy. Świętowanie tego ważnego wydarzenia przebiega bardzo dynamicznie. Dla przykładu – w Pokémon X, Pokémon Y, Pokémon Alpha Sapphire i Pokémon Omega Ruby gracze będą mogli zyskać unikatowe Pokémony, dysponujące nadzwyczajnymi zdolnościami czy  możliwościami ataków, poprzez zbieranie spacjalnych kodów w wybranych sklepach lub w bezpośrednio w grze dzięki funkcji Mystery Gift.

Wydarzeniem Pokémonowego roku jest, oczywiście, wydanie nowej generacji tradycyjnych gier Pokémon o nazwach Pokémon Sun i Pokémon Moon. Będą dostępne w sprzedaży w dobrych sklepach z grami od 23 listopada tego roku. Gracze będą mogli oczekiwać specjalnych form ataków, zupełnie nowych pokemonów i egzotycznych odmian tych starych, wszystko we wyspiarskim regionie Alola. Więcej informacji o tych grach dowiecie się z video w wersji z polskimi napisami, które możecie znaleźć na kanale NintendoPL na YouTube. Fani serii Pokémon mogą również zdobyć w swoich ulubionych sklepach wyjątkową wersję gry Pokémon Sun Fan Edition, tak samo jak Pokémon Moon Fan Edition, które, oprócz gry, będą w zestawie zawierały specjalnie zaprojektowany steelbook z motywami danej wersji.

pokemon sun moon

Dla prawdziwych kolekcjonerów przygotowano edycje Pokémon Sun Deluxe oraz  Pokémon Moon Deluxe, które będzie można uzyskać jedynie w Czechach, Słowacji, Polsce i Węgrzech, i które będą wydane w bardzo ograniczonej ilości. W specjalnej, kolekcjonerskiej paczce przyszli właściciele zestawu odnajdą właściwą wersję Fan ze steelbookiem, figurkę legendarnego Pokémona danej wersji, pudełeczko z odznaką danej wersji, zestaw naklejek oraz notatnik z tematycznymi obrazkami. Kolejnym elementem będzie limitowana edycja kieszonkowej konsoli New Nintendo 3DS XL z motywami obydwu nowych legendarnych pokemonów, którymi są Solgaleo a Lunala. Ten ekskluzywny sprzęt może być dodatkowo schowany do pudełek z motywami gier Pokémon Sun and Moon, ulubieńcem całej serii − Pikachu lub do specjalnej, pluszowej i uniwersalnej sakiewki.

pokemon go

Oczewiście nie możemy zapomnieć o mobilnej grze Pokémon GO. We wrześniu doczeka się rozszerzenia w postaci specjalnej bransoletki Pokémon GO Plus – niezbędnika każdego mistrza Pokémon. Gra Pokémon GO bije wszelkie rekordy mobilnego świata a jej sukces ma pozytywny wpływ na sprzedaż produktów z rodziny Nintendo jak i samych gier Pokémon.

Jeśli jesteście wiernymi fanami kieszonkowych stworów, wyruszcie na wyprawę po tytuł mistrza Pokémon. Jeśli jesteście kolekcjonarami edycji gier Pokémon od niedawna, nie bójcie się. Tej jesieni Pokémony przygotowały coś dla każdego!