MARIO WSKAKUJE W CENTRUM UWAGI Z PAPER MARIO: COLOR SPLASH I MARIO PARTY: STAR RUSH

Super Mario przygotowuje się do końcówki 2016 roku pełnej biegania i skakania  w wielu starych i nowych tytułach. Na pierwszy ogień idą dwie gry dostępne w sklepach od 7 października, czyli przygodówka Paper Mario: Color Splash na Wii U oraz szalona wieloosobowa zręcznościówka Mario Party: Star Rush na konsole z rodziny Nintendo 3DS. W kolejnych miesiącach fani Mario będą mogli zobaczyć jak to się zaczęło dzięki konsoli Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System , która pojawi się w europejskich sklepach 11 listopada, z kolei w grudniu będzie miała miejsce premiera Super Mario Maker for Nintendo 3DS oraz pierwszej gry z Mario zaprojektowanej specjalnie na smartfony: Super Mario Run.

Pierwsza gra, która właśnie trafiła do Europy, Paper Mario: Color Splash, to zabawna przygodówka, w której nasz bohater odkrywa, że z Wyspy Pryzmatu (Prism Island) wysysane zostały kolory. W związku z tym postanawia odzyskać Wielkie Barwne Gwiazdki (Big Paint Stars), które tajemniczo zniknęły. Mario weźmie udział w wielu bitwach – będzie musiał w nich zastosować Karty Bitewne (Battle Cards) i swój nowy Barwny Młotek (Paint Hammer), aby pokonać wrogów i ochlapać farbą całą Wyspę Pryzmatu. A to wszystko podczas misji mającej na celu rozwikłanie kolorowej zagadki. Gracze mogą poznać wyjątkowy humor, którego pełno jest w grze, w nowym zwiastunie udostępnionym na YouTube’ie, zatytułowanym Paper Mario: Color Splash – Outtakes (Nieudane sceny).

Na sklepowe półki trafiła również pełna akcji gra imprezowa  Mario Party: Star Rush na konsole z rodziny Nintendo 3DS. W najnowszej odsłonie serii Mario Party rozgrywka zostanie zupełnie odmieniona. Gra jest szybsza, a gracze wykonują ruchy w tym samym czasie, co pozwala na wypracowanie wielu zupełnie nowych strategii. Ci, którzy chcą się dobrze bawić z innymi, mogą również pobrać darmowe Mario Party: Star Rush – Party Guest*, pozwalające na wspólną zabawę czterem przyjaciołom, nawet jeśli tylko jeden z nich ma swoją kopię pełnej wersji gry. Osoby bez aplikacji Party Guest również mogą wypróbować niektóre tryby rozgrywki z wykorzystaniem Download Play.

Aby uczcić wydanie Mario Party: Star Rush, Donkey Kong, Wario, Rosalina i świecący w ciemności Boo stworzą drugą serię kolekcji amiibo Super Mario. Wszystkie figurki również dostępne są w sklepach od 7 października. 4 listopada seria zostanie rozszerzona o Diddy Konga, Daisy i Waluigiego. Wszystkie nowe amiibo z kolekcji Super Mario Collection są kompatybilne z Mario Party: Star Rush. Jeśli gracz posiada kompatybilne amiibo, na którym zapisane są dane z gry Mario Party 10 na Wii U, może zastosować je w Mario Party: Star Rush** w celu uzyskania specjalnej kostki w nowym trybie Toad Scramble.

Ci, którzy nie mieli jescze okazji zagrać w Mario Party 10, od pewnego czasu mają nowy pretekst do zapoznania się z tym tytułem, ponieważ dołączył on do grona gier dostępnych w ramach marki Nintendo Selects dla Wii U, podobnie jak pierwsza czteroosobowa trójwymiarowa platformówka z Mario, SUPER MARIO 3D WORLD. Oprócz nich w ramach Nintendo Selects dostępne jest również New Super Mario Bros. U + New Super Luigi U. Wszystkie te gry z Mario to gwarancja dobrej zabawy z innymi. Każdą z nich można kupić za jedyne 109,80 zł z Nintendo eShop konsoli Wii U lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Nintendo UK na komputerze lub urządzeniu mobilnym***.

Wszyscy, którzy chcą zagrać w jeszcze więcej klasycznych gier z Mario, mogą sprawdzić jak to się zaczęło dzięki konsoli Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, która trafi do sklepów 11 listopada. Znajdzie się na niej 30 klasyków z NES-a, a wśród nich pierwsze gry z Mario, Donkey Kong i Mario Bros., kultowe platformówki, Super Mario Bros., Super Mario Bros. 2 i Super Mario Bros. 3 oraz szalona układanka pełna akcji, Dr. Mario.

Mario ponownie wykona długi skok do przodu już w grudniu, wraz z premierą Super Mario Run, pierwszej pełnowymiarowej platformówki Super Mario Bros. zaprojektowanej z myślą o urządzeniach mobilnych. Mario sam biegnie przed siebie, ale tylko dzięki stukaniu w ekran będzie przeskakiwać przeszkody, unikać wrogów i doskoczy do flagi kończącej poziom. Użytkownicy będą mogli pobrać grę Super Mario Run za darmo i wypróbować część jej funkcji, a następnie zapłacić określoną cenę, aby cieszyć się pełną grą.

W grudniu premierę będzie miał również Super Mario Maker for Nintendo 3DS, w którym podstawą jest tworzenie poziomów i granie w nie w każdym czasie i w dowolnym miejscu. Będąc w drodze można tworzyć plansze na wiele sposób, na co pozwoli dostępność  niemal wszystkich narzędzi z wersji na konsole Wii U, interaktywne lekcje i możliwość wspólnej pracy nad projektami w sieci lokalnej. W tej wersji gry nie ma możliwości dzielenia się planszami za pośrednictwem Internetu, ale możliwe jest pobieranie poziomów stworzonych przy pomocy gry na Wii U. W Super Mario Maker for Nintendo 3DS znajdzie się również 100 zaprojektowanych przez Nintendo plansz z nowymi wyzwaniami, takimi jak zebranie wszystkich monet czy pokonanie każdego przeciwnika na planszy, dzięki czemu w Mario będzie można grać na jeszcze więcej sposobów.

Super Mario rośnie w siłę w 2016 roku, dzięki premierze Mario Party: Star Rush na konsole z rodziny Nintendo 3DS i Paper Mario: Color Splash na Wii U, a także nowej serii kolekcji amiibo Super Mario. Odpal sześć klasycznych tytułów z Mario na konsoli Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System już 11 listopada, a w grudniu zagraj w Mario na nowe sposoby w Super Mario Maker for Nintendo 3DS i Super Mario Run

Uwagi:

* Rejestracja Nintendo Network ID i zaakceptowanie Nintendo Network Agreement oraz polityki prywatności są wymagane. Do gry w trybie multiplayer potrzebna jest co najmniej jedna kopia gry Mario Party: Star Rush. Gra w trybie wieloosobowym nie jest możliwa w przypadku posiadania wyłącznie Mario Party: Star Rush – Party Guest. 

** Konieczne zastosowanie funkcji NFC konsol New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL albo czytnika amiibo NFC Reader/Writer accessory w przypadku pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS.
*** Zakup gier z Nintendo eShop przez oficjalną stronę internetową jest możliwy tylko w przypadku posiadania Nintendo Account połączonego z Nintendo Network ID. Przed dokonaniem zakupu należy odwiedzić Nintendo eShop na swojej konsoli przynajmniej jednokrotnie.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Super Mario http://www.nintendo.co.uk/mario

Strona internetowa Wii U http://www.wiiu.co.uk

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Paper Mario: Color Splash http://www.nintendo.co.uk/papermariocolorsplash

Strona internetowa Mario Party: Star Rush http://www.nintendo.co.uk/mariopartystarrush

Strona internetowa Super Mario Run http://www.SuperMarioRun.com

Strona internetowa Super Mario Maker for Nintendo 3DS http://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-3DS/Super-Mario-Maker-for-Nintendo-3DS-1136170.html

Strona internetowa Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System http://nintendoclassicmini.nintendo.co.uk

Strona internetowa amiibo http://www.nintendo.co.uk/amiibo

Strona internetowa Nintendo Selects http://www.nintendo.co.uk/nintendoselects

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Wii U na Facebooku: https://www.facebook.com/WiiU

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Super Mario na Facebooku: https://www.facebook.com/SuperMario

amiibo UK na Facebooku https://www.facebook.com/amiiboUK

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/