NINTENDO OGŁASZA TURNIEJE SPLATOON 2 ORAZ ARMS NA E3

Nintendo ogłosiło turnieje podczas tegorocznego pokazu gier wideo E3. Przez dwa dni fani z całego świata będą mogli oglądać zarówno profesjonalistów, jak i amatorów walczących o chwałę w grach Splatoon 2 oraz ARMS, które dostępne będą na konsolę Nintendo Switch. Rozgrywki oglądać można online po angielsku na stronie internetowej E3 2017 Nintendo of Europe oraz kanale Twitch Nintendo.

2017 Splatoon 2 World Inkling Invitational – Wtorek 13 czerwca około 23:30

Pierwszy raz w historii zawodnicy z czterech różnych regionów świata będą walczyli o panowanie nad światem w Splatoon 2. Cztery czteroosobowe zespoły – „Deadbeat” ze Stanów Zjednoczonych, „Dynameu” z Japonii, „Rising Moon” z Europy oraz „Blue Ringed Octolings” z Australii/Nowej Zelandii – pokonały rywali w lokalnych turniejach, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.

Podczas pokazu w Los Angeles drużyny będą walczyły w TurfWar (wojnie o teren) każda z każdą, dzięki czemu będą mogły poznać swoje mocne strony oraz słabości. W następnej rundzie będą walczyli w trybie Ranked Battle. W półfinałach będzie pięć, a w finałach siedem rund.

Fani z Europy, którzy oglądać będą stream na żywo, zobaczą zwycięską drużynę oraz specjalny puchar Splatoon 2 z wygrawerowanymi imionami zwycięzców. Rozgrywki komentować będą fan Nintendo oraz znany sportowiec Jordan Kent, Ashley Esqeda z CNET oraz Eric Smith z Nintendo Treehouse. Przed E3 pojawi się filmik opisujący taktyki i strategie dotyczące profesjonalnej gry w Splatoon.

2017 ARMS Open Invitational – czwartek 15 czerwca około 00:30

Nocne marki w Europie powinny przygotować się na stream turnieju ARMS, w którym czterech ekspertów grać będzie przeciwko uczestnikom E3 zakwalifikowanych na stoisku Nintendo w określonych godzinach. Czterech najlepszych uczestników stanie w szranki z czterema profesjonalistami.

Ośmiu uczestników będzie rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszego oraz pas turnieju 2017 ARMS Open Invitational. Turniej komentować będą D1 oraz VikkiKitty. Profesjonalni gracze to: Alex Valle, sławny gracz Street Fighter, Kelsy Medeiros, a.k.a. SuperGirlKels, profesjonalna graczka Super Smash Bros. na Wii U, oraz gracze Super Smash Bros. Daniel „Tafokints” Lee i Marie-Laure „Kayane” Norindr z Francji, która jest jedną z najczęściej nagradzanych kobiecych profesjonalnych graczy bijatyk w historii.

Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń Nintendo oraz ogłoszeń na E3 2017 znajdziecie na stronie E3 2017 Nintendo of Europe.

Więcej informacji – w języku polskim: 

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl 

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa E3 2017 Nintendo of Europe: http://e3.nintendo-europe.com

Strona internetowa Nintendo Switch: https://www.nintendo.co.uk/nintendoswitch

Nintendo of Europe na Twitterze: https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze: https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo UK na YouTube: http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu: http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu: http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie: https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie: https://instagram.com/nintendouk/