NINTENDO PRZEDSTAWIA NINTENDO SWITCH LITE, URZĄDZENIE PRZEZNACZONE DO GRANIA W TRYBIE PRZENOŚNYM

Nintendo przedstawia Nintendo Switch Lite, urządzenie zaprojektowane specjalnie do gier na Nintendo Switch w trybie przenośnym. Premiera Nintendo Switch Lite zaplanowana jest na 20 września, konsola będzie dostępna w trzech różnych kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym. Wraz z konsolą dostępne będą w sprzedaży pokrowiec na konsolę oraz ochronna folia na ekran. Oficjalne wideo przedstawiające Nintendo Switch Lite można obejrzeć na oficjalnej stronie Nintendo Switch Lite (w języku angielskim).

Flagowy produkt Nintendo Switch pojawił się w marcu 2017 i oferował trzy różne tryby gry: tryb TV z przełączeniem obrazu na ekran telewizora przez umieszczenie konsoli w stacji dokującej, kooperację lub zawody w trybie stołowym przy użyciu kontrolerów Joy-Con oraz grę w trybie przenośnym. Konsola pojawiła się wraz z dwoma szarymi kontrolerami Joy-Con lub parą kolorowych – jednym neonowym czerwonym i jednym neonowym niebieskim.

Nintendo Switch Lite posiada zintegrowane kontrolery i jest zdecydowanie mniejszą wersją Nintendo Switch. Konsola nie wymaga użycia żadnego stojaku, jako urządzenie przeznaczone do  korzystania z trybu przenośnego nie ma możliwości przełączenia obrazu na telewizor (w zestawie nie znajduje się stacja dokująca ani kabel HDMI). Aby zapoznać się z pełną listą różnic między Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite, wejdź na  oficialną stronę Nintendo Switch.

Na nowej konsoli można grać we wszystkie dostępne gry z rozrastającej się biblioteki gier na Nintendo Switch z oznaczeniem trybu przenośnego, z kilkoma wyjątkami. Informacja czy dana gra wspiera tryb przenośny znajduje się na odwrocie opakowania fizycznych kopii gier oraz na oficialnej stronie Nintendo.

Oprócz trzech kolorów Nintendo Switch Lite dostępnych w dniu premiery, Nintendo oznajmiło limitowaną edycję konsoli Nintendo Switch Lite Zacian & Zamazenta w szarym kolorze z błękitnymi i purpurowymi przyciskami oraz grafiką na odwrocie konsoli, przedstawiającą dwa legendarne Pokémony z gier Pokémon Sword i Pokémon Shield. Premiera limitowanej konsoli zaplanowana jest na 8 listopada 2019 roku. W grach Pokémon Sword i Pokémon Shield trenerzy  Pokémonów wyruszą na nową przygodę w regionie Galar, gdzie będą mieli za zadanie schwytać, walczyć i wymieniać znane oraz zupełnie nowe Pokémony. Wspólnie odkryją również tajemnicę skrywającą się za legendarnymi Pokémonami Zacian oraz Zamazenta. Konsola Nintendo Switch Lite Zacian & Zamazenta Edition będzie dostępna do wyprzedania. Gry Pokémon Sword oraz Pokémon Shield pojawią się 15 listopada na wszystkie konsole z rodziny Nintendo Switch.

Właściciele Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite mogą grać w tytuły przeznaczone do gry w trybie multiplayer, na przykład Super Mario Maker 2, Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, oraz Super Smash Bros. Ultimate wspólnie za pomocą sieci Nintendo Switch Online lub lokalnego połączenia bezprzewodowego.

Aby uzyskać więcej informacji na temat konsoli Nintendo Switch Lite, wejdź na oficialną stronę Nintendo Switch.

Nintendo przedstawia Nintendo Switch Lite, urządzenie przeznaczone do gry w trybie przenośnym. Konsola Nintendo Switch Lite pojawi się 20 września i będzie dostępna w trzech kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym.