NINTENDO SWITCH ROZPOCZYNA NOWĄ ERĘ GRY W PODRÓŻY

Dzisiejsza premiera konsoli Nintendo Switch oznacza, że rozgrywka wysokiej jakości na konsoli nie jest już związana jedynie z telewizorem w salonie. Nintendo Switch pozwala graczom na cieszenie się ulubionymi grami kiedykolwiek, gdziekolwiek i z kimkolwiek. Występuje w dwóch opcjach kolorystycznych: w wersji z zestawem szarych kontrolerów Joy-Con oraz w wersji z jednym neonowym czerwonym i jednym neonowym niebieskim kontrolerem Joy-Con.

Nintendo Switch można podłączyć do domowego telewizora albo w mgnieniu okna przeobrazić w konsolę mobilną z 6,2-calowym ekran wysokiej jakości. Ekran posiada pojemnościowe funkcje wielodotykowe, działające z kompatybilnymi grami. Na lewym Joy-Conie znajduje się przycisk Capture, który gracze mogą wcisnąć, aby błyskawicznie wykonać zrzut ekranu ich rozgrywki i podzielić się nim z przyjaciółmi w mediach społecznościowych. Na prawym Joy-Conie znajduje się czytnik NFC, który działa z figurkami amiibo oraz czujnik ruchu, który potrafi oszacować odległość, kształt oraz ruch pobliskich obiektów w specjalnie zaprojektowanych grach. Oba Joy-Cony posiadają opcje sterowania ruchem oraz zaawansowane wibracje HD. Kontroler Nintendo Switch Pro, sprzedawany oddzielnie, także posiada wszystkie te funkcje (oprócz czujniku ruchu), ale został zaprojektowany w bardziej tradycyjny sposób.

Dzisiaj jest także dzień premiery pierwszej epickiej gry na Nintendo Switch, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która odmienia schematy rozgrywki, jednocześnie oddając hołd korzeniom znanej serii i zdobywając wspaniałe recenzje. Gra dostępna jest zarówno na Nintendo Switch, jak i Wii U. Swoją premierę mają dzisiaj także nowe kompatybilne figurki amiibo z serii The Legend of Zelda: Breath of the Wild: Link (Rider), Link (Archer), Zelda, Bokoblin oraz ogromna figurka Guardian.

Kolejną premierą dzisiejszego dnia jest produkcja, w którą można grać, stojąc twarzą w twarz z drugą osobą, 1-2-Switch. Od rewolwerowego pojedynku rodem z Dzikiego Zachodu do rywalizacji w dojeniu krów, 28 gier w 1-2-Switch kreatywnie wykorzystuje szeroki wachlarz funkcji Joy-Conów, takich jak sterowanie ruchowe, wibracje HD oraz czujnik ruchu. Podczas rozgrywki, gra prosi graczy o patrzenie się  w oczy swojego przeciwnika zamiast w ekran telewizora, co tworzy zabawną atmosferę i na pewno ożywi każdą imprezę.

Ale dzisiejszy dzień to dopiero początek. Zaplanowany jest nieprzerwany ciąg premier na Nintendo Switch przez cały rok. Inne gry od Nintendo na horyzoncie to między innymi: Mario Kart 8 Deluxe (28 kwietnia), ARMS (wiosna), Splatoon 2 (lato), Fire Emblem Warriors (jesień), Super Mario Odyssey (okres świąteczny 2017) oraz Xenoblade Chronicles 2 (2017).

W dniu premiery dostępny będzie także sklep Nintendo eShop, witryna Nintendo z cyfrowymi wersjami gier. Zarówno The Legend of Zelda: Breath of the Wild, jak i 1-2-Switch można już dzisiaj kupić także w wersji cyfrowej.*

W Nintendo eShop dostępna już dzisiaj jest także gra Snipperclips – Cut it out, together!, sprzedawana wyłącznie w sklepie eShop. Dwoje graczy przycina swoje papierowe postaci i tworzy z nich nowe kształty, aby rozwiązać dynamiczne łamigłówki w kreatywnym, pomysłowym świecie, który zobaczyć można w premierowym zwiastunie Snipperclips – Cut it out, together! na YouTube. Sklep Nintendo eShop zapewnia także dostęp do ciągle aktualizowanej biblioteki świetnych gier niezależnych twórców oraz wydawców. Niektóre z nich, które można kupić już dzisiaj, to: FAST RMX od Shin’en Multimedia oraz zarówno both Shovel Knight: Specter of Torment, jak i Shovel Knight: Treasure Trove od Yacht Club Games.

Konsolę Nintendo Switch wspierają światowej klasy wydawcy, tacy jak Activision Publishing Inc., Electronic Arts, Take-Two Interactive, Ubisoft, Warner Bros. Interactive Entertainment oraz duże japońskie firmy wydawnicze. Niektórzy wydawcy, tacy jak Bethesda Softworks, dołączają do Nintendo po raz pierwszy. Premierowe tytuły tych wydawców to Skylanders Imaginators, Just Dance 2017 i Super Bomberman R, a dodatkowo gracze mogą spodziewać się na Nintendo Switch znanych marek takich jak EA SPORTS FIFA, The Elder Scrolls, NBA 2K, Minecraft, Street Fighter czy Sonic the Hedgeho. Oprogramowanie Nintendo Switch nie posiada blokady regionalnej.

W zestawie z konsolą Nintendo Switch znajdują się także kontrolery Joy-Con (L) i Joy-Con (R), uchwyt Joy-Con (do którego można włożyć dwa Joy-Cony, aby używać ich jako jednego kontrolera), zestaw dwóch opasek Joy-Con, stacja dokująca Nintendo Switch (która trzyma konsolę i podłącza ją do telewizora), kabel HDMI oraz zasilacz sieciowy.

* Aby uzyskać dostęp do sklepu Nintendo eShop wymagana jest aktualizacja systemowa w dniu premiery. Aktualizacja pobiera się w tle, zaprojektowana została tak, aby szybko się zainstalowała i nie zaburza rozgrywki.

 

Więcej informacji – w języku polskim: 

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl 
Więcej informacji – w języku angielskim: 

Strona internetowa Nintendo: http://www.nintendo.co.uk

Strona internetowa Nintendo Switch: https://www.nintendo.co.uk/nintendoswitch

Nintendo of Europe na Twitterze: https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze: https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo Switch na Facebooku: https://www.facebook.com/NintendoSwitch

Nintendo UK na YouTube: http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu: http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu: http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie: https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie: https://instagram.com/nintendouk/

Nintendo Switch na Instagramie: https://www.instagram.com/NintendoSwitchEurope/