Nintendo Switch Sports, duże płatne DLC do Mario Kart 8 Deluxe oraz Xenoblade Chronicles 3 pojawią się na Nintendo Switch już w 2022 roku

Tak wiele możliwości kryje przyszłość dla graczy Nintendo Switch w 2022 i kolejnych latach! W najnowszej prezentacji video Nintendo Direct, Nintendo ogłosiło szeroki wachlarz nowych gier i dodatków, które pojawią się na Nintendo Switch w tym roku. Nintendo podzieliło się również nowymi szczegółami na temat wcześniej zapowiedzianych gier, włączając daty premier.

Podczas Nintendo Direct pokazano ujęcia i informacje o kolejnych grach z takich serii jak Xenoblade Chronicles 3; Nintendo Switch Sports, nowa odsłona serii Wii Sports z możliwością gry online*; Mario Strikers: Battle League Football oraz Fire Emblem Warriors: Three Hopes.

Pojawiły się również informacje o Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass, zawierającym zestaw 48 zremasterowanych tras z całej serii Mario Kart do Mario Kart 8 Deluxe, dostępnych jako płatne DLC** lub bez dodatkowych kosztów z płatnym członkostwem Nintendo Switch Online + Expansion Pack Plus, przedstawiono szczegóły na temat kolejnej fali trybu kooperacji Salmon Run w Splatoon 3, wraz z ogłoszeniem jego letniej premiery. Gry RPG EarthBound i EarthBound Beginnings zostały również ogłoszone jako dostępne na Nintendo Switch Online krótko po prezentacji.

Ponadto, prezentacja zwróciła uwagę na wiele gier od globalnych partnerów wydawniczych i deweloperskich Nintendo, w tym MLB The Show 22 na Nintendo Switch, parę gier logiczno-platformowych zmieniających rzeczywistość w ramach kolekcji Portal: Companion Collection, oraz dynamiczną wyścigówkę Disney Speedstorm od Disney i Pixar, dostępną w modelu free-to-play. Podczas prezentacji przedstawiono również szereg remake’ów i remasterów klasycznych gier od SQUARE ENIX, takich jak CHRONO CROSS: THE RADICAL DREAMERS EDITION, FRONT MISSION 1st: Remake, FRONT MISSION 2: Remake, a także wydawawą po raz pierwszy poza Japonią grę LIVE A LIVE!