NINTENDO UJAWNIA NOWE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE STAR FOX ZERO I STAR FOX GUARD

Nintendo ujawniło nowe szczegóły dotyczące dwóch nadchodzących wyłącznie na Wii U gier z popularnej serii Star Fox: strzelanki akcji Star Fox Zero oraz towarzyszącej jej strategii Star Fox Guard, które zostaną wydane w Europie 22 kwietnia.

Wejdź w pełen akcji świat Star Fox Zero i wykorzystaj kinowy widok na ekranie telewizora, aby wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się Arwing, a dzięki GamePadowi Wii U oraz klimatycznym efektom dźwiękowym poczuj się, jakbyś zasiadał w fotelu pilota i celuj precyzyjnie przy użyciu intuicyjnego sterowania ruchem. Szeroki wybór misji treningowych pomoże nowym rekrutom udoskonalić grę z wykorzystaniem dwóch ekranów. Można do nich powrócić w każdej chwili, aby uzyskać więcej punktów, a następnie wykorzystać swoje nowe umiejętności w głównej grze, aby odkryć nowe miejsca oraz osiągnąć lepsze wyniki w już znanych lokalizacjach.

W miarę upływu gry można powrócić do poprzednich misji, aby zebrać ukryte przedmioty i wypróbować alternatywne drogi, które oferują zupełnie nowe wyzwania. Taka możliwość istnieje na przykład na pełnej broni biologicznej planecie Fortuna. Na końcu standardowej drogi na graczy czeka klimatyczna walka z cyborgiem zwanym Monarcha Dodora. Po ukończeniu innej misji pewni siebie piloci mogą wrócić na Fortunę, aby wybrać alternatywną drogę i ścigać drużynę Star Wolf. Dzięki wielu ścieżkom dostępnym w grze, niosącym nowe wyzwania i niespodzianki, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – niezależnie od stopnia zaawansowania czy stylu gry. Na YouTube’ie zamieszczony został zwiastun Star Fox Zero Squadron, który pozwala na przyjrzenie się akcji z gier Star Fox Zero i Star Fox Guard. 

Piloci, którzy szukają mocniejszych wyzwań, mogą stuknąć figurką amiibo Falco, aby odblokować Black Arwinga (Czarnego Arwinga), który ma silniejszą broń, ale jest słabszy pod względem obrony, co czyni z niego wrażliwy statek o dużym potencjale. Po stuknięciu amiibo Fox odblokowany zostanie retro Arwing stylizowany na tego z oryginalnej gry Star Fox na Super NES-a oraz specjalna retro muzyka. Można go wykorzystać na pierwszej planszy na planecie Corneria.

Razem ze Star Fox Zero wydana zostanie gra towarzysząca Star Fox Guard, która umożliwi graczom sprawdzenie się w roli niezwykłych ochroniarzy, broniących kopalnie przed falami robotycznych najeźdźców. Do dyspozycji jest 12 kamer, z których obraz może być wyświetlany na ekranie telewizora. Każda kamera monitoruje inną część kopalni. Gracze mają za zadanie przełączać się między kamerami tak, aby wypatrzeć wrogów i zniszczyć ich nim osiągną centralną wieżę. Aby powstrzymać nieustający najazd robotów, konieczne jest bycie bardzo uważnym oraz posiadanie umiejętności pracy wielozadaniowej, przyda się też pomoc przyjaciół, którzy mogą obserwować część kamer. Pomocne będą również figurki amiibo Fox i Falco, które po stuknięciu raz dziennie przywołają drużynę Star Fox, atakującą roboty niszczącym atakiem z powietrza.

Po pomyślnym ukończeniu misji można uzyskać rzadkie metale, które odblokowują dodatkowe misje i kamery ze specjalnymi możliwościami, takimi jak spowalnianie wrogów czy zatrzymywanie ich w miejscu, co pozwala na stosowanie jeszcze bardziej skomplikowanych strategii. Tryb My Squad pozwoli taktykom na stworzenie wzorów ataków wrogów i wrzucenie ich do sieci, dzięki czemu będą mogli przetestować umiejętności graczy z całego świata. Z kolei w ramach funkcji Star Strategists codziennie będzie pojawiać się nowe wyzwanie dla wszystkich graczy.

Fani, którzy kupią Star Fox Zero będą mogli wypróbować Star Fox Guard w wersji demo dostępnej wyłącznie z poziomu menu głównego gry Star Fox Zero. Zapisane stany gry można przenieść do pełnej wersji, dzięki czemu młodzi taktycy wznowią rozgrywkę w tym miejscu, w którym skończyli ją w wersji demo.

Już 22 kwietnia posiadacze Wii U będą mogli kupić Star Fox Zero i Star Fox Guard w limitowanej edycji First Print (pierwsze wydanie), w której skład wejdą obie gry na osobnych płytach i ekskluzywne etui SteelBook®. Star Fox Guard w wersji fizycznej będzie dostępny wyłącznie w tym zestawie, dlatego kolekcjonerzy nie mogą przegapić takiej okazji. W sklepach stacjonarnych będzie można kupić również kod umożliwiający pobranie gry Star Fox Guard na dysk konsoli. Z kolei w Nintendo eShop po zakupie jednej gry, otrzyma się 20 zł zniżki na drugą, dzięki czemu obie gry kosztować będą tylko 240 zł. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać premiery nowych tytułów i chcą wcześniej rozpocząć trening, mogą za pośrednictwem Nintendo eShop kupić grę z Nintendo 64, Star Fox 64, za jedyne 20 zł (cena regularna: 40 zł); promocja jest ważna do 21 kwietnia 2016, godziny 23:59 (czasu lokalnego).

Podane ceny są cenami z Nintendo eShop, wliczony w nie jest odpowiedni podatek VAT.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/