NINTENDO ZAPOWIADA KONSOLĘ NINTENDO SWITCH (MODEL OLED) Z TĘTNIĄCYM ŻYCIEM 7-CALOWYM EKRANEM OLED, KTÓRA POJAWI SIĘ NA RYNKU JUŻ 8 PAŹDZIERNIKA

Rodzina konsoli Nintendo Switch już niedługo zyska nowego członka. Nintendo Switch (model OLED) pojawi się na rynku 8 października, dając graczom kolejną możliwość wyboru sposobu, w jaki chcą korzystać z ogromnej biblioteki gier na Nintendo Switch.

Nintendo Switch (model OLED) ma podobny rozmiar ogólny do konsoli Nintendo Switch, ale posiada większy, tętniący życiem 7-calowy ekran OLED o żywych kolorach i wysokim kontraście. Nintendo Switch (model OLED) posiada również szeroką dostosowywaną podstawkę dla trybu tabletop, nową stację dokującą z połączeniem przewodowym LAN dla stabilnej gry online, 64GB pamięci wewnętrznej i wbudowane głośniki z ulepszonym dźwiękiem dla gry w trybie handheld i tabletop. Podobnie jak Nintendo Switch, Nintendo Switch (model OLED) pozwala użytkownikom grać na telewizorze i dzielić się zdejmowanymi kontrolerami Joy-Con w celu nieograniczonej zabawy w trybie multiplayer.

I tak samo jak Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch (model OLED) można zabrać ze sobą w podróż, aby cieszyć się jego wszechstronnością w każdym miejscu. Zestaw ochronny Nintendo Switch Carrying Case & Screen Protector dla Nintendo Switch (model OLED) będzie również dostępny.

Nintendo Switch (model OLED) pojawi się 8 października, w tym samym dniu co gra Metroid Dread, bezpośrednia kontynuacja gry Metroid Fusion i najnowsza odsłona 2D sagi Metroid, która wystartowała wraz z oryginalnym Metroidem na NES. Dzięki tętniącemu życiem ekranowi OLED, rozpoczęcie najnowszej przygody międzygalaktycznej łowczyni nagród Samus Aran w Metroid Dread będzie jeszcze bardziej wciągające.

Konsola Nintendo Switch (model OLED) pozwoli użytkownikom doświadczyć ulepszeń we wszystkich trzech trybach gry:

  • Tryb TV: Umieść konsolę Nintendo Switch (model OLED) w stacji dokującej, aby grać w gry Nintendo Switch na telewizorze. Korzystając z wbudowanego portu przewodowej sieci LAN, użytkownicy mogą cieszyć się innym sposobem łączenia się online w trybie TV.
  • Tryb tabletop: Odwróć podstawkę z tyłu konsoli i użyj ekranu, aby grać w gry wieloosobowe za pomocą dwóch dołączonych kontrolerów Joy-Con zaraz po ich wyjęciu z pudełka. Szeroka, regulowana podstawka stanowi solidną i wytrzymałą bazę. Pozwala też graczom na swobodne przechylanie konsoli i większy zakres kąta widzenia,dzięki czemu łatwiej jest spoglądać na ekran.
  • Tryb przenośny: Korzystając z tego trybu użytkownicy mogą zabrać konsolę gdziekolwiek się udadzą i zagrać z przyjaciółmi w lokalnym* lub internetowym** trybie multiplayer. Ekran OLED o przekątnej 7 cali zapewnia żywe kolory i wysoki kontrast.

Od momentu wprowadzenia na rynek konsola będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych:

  • Biały zestaw Nintendo Switch (model OLED), w skład którego wchodzą białe kontrolery Joy-Con, czarna część główna i biała stacja dokująca.
  • Zestaw Nintendo Switch (model OLED) neon red/neon blue, który zawiera kontrolery Joy-Con Neon Red i Neon Blue, czarną jednostkę główną i czarną stację dokującą.

Wszystkie wcześniej wydane kontrolery Joy-Con dla Nintendo Switch są kompatybilne z nowym modelem. Dodatkowo, Nintendo Switch (model OLED) jest kompatybilny z pełną biblioteką gier Nintendo Switch.***

Dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup tej nowej konsoli i będą chcieli przenieść swoje cyfrowe gry i zapisane dane z innego Nintendo Switch, szczegóły dotyczące procesu transferu znajdują się na stronie wsparcia „Jak przenieść swoje dane użytkownika“.

Uwagi:
* Do gry w trybie multiplayer mogą być wymagane dodatkowe akcesoria, gry i/lub systemy, sprzedawane oddzielnie.

** Wymagane jest połączenie z Internetem. Aby korzystać z usług online, należy utworzyć konto Nintendo i zaakceptować odpowiednią umowę. Obowiązuje Polityka prywatności konta Nintendo. Niektóre usługi online mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Gra online wymaga płatnego członkostwa online. Dowiedz się więcej o płatnym członkowstwie online.

*** Konsola Nintendo Switch (model OLED) jest kompatybilna z pełną biblioteką gier Nintendo Switch. Mogą jednak wystąpić inne wrażenia z gry z niektórymi akcesoriami Toy-Con z serii Nintendo Labo, ze względu na różnice w wielkości konsoli i ekranu między Nintendo Switch (model OLED) a Nintendo Switch. Mogą również występować gry, w których wrażenia z gry mogą się różnić ze względu na nowe możliwości konsoli, takie jak większy rozmiar ekranu.