PODCZAS DRUGIEGO DNIA E3 NINTENDO ZAPREZENTOWAŁO NADCHODZĄCE GRY NA Wii U I NINTENDO 3DS

Nintendo pokazało wiele interesujących gier na konsole Wii U i Nintendo 3DS podczas drugiego dnia Nintendo Treehouse: Live na tegorocznym E3. Wśród nich znalazły się nowy tytuł z serii Mario Party, zupełnie nowe RPG akcji na Nintendo 3DS, kontynuacja gry BOXBOY!, hitu z Nintendo eShop, i nie tylko.

Poniżej przedstawiamy skrót środowych nowości. Aby uzyskać więcej informacji na temat nadchodzących gier, odwiedź stronę http://e3.nintendo.com/videos, na której można obejrzeć poszczególne fragmenty Treehouse: Live i wiele więcej.

Pokémon GO: Akcesorium Pokémon GO Plus będzie łączyło się ze smarfonami z zainstalowaną aplikacją Pokémon GO przy pomocy technologii Bluetooth Low Energy i pozwoli na łatwe i wygodne łapanie Pokémonów i zbieranie przedmiotów (akcesorium musi być w pobliżu smartfona). Po podłączeniu Pokémon GO Plus do smartfona gracz zostanie powiadomiony o wydarzeniu, takim jak pojawienie się Pokémona w pobliżu. Zasygnalizują to dioda LED i wibracje. Gracze będą mogli łapać Pokémony lub zbierać przedmioty naciskając przycisk na urządzeniu bez konieczności patrzenia na ekran telefonu. Premiera Pokémon GO Plus w Europie planowana jest na koniec lipca.

Ever Oasis: Jest to zupełnie nowe RPG akcji na konsole z rodziny Nintendo 3DS pełne łamigłówek, lochów, bitew w czasie rzeczywistym, przeczesywania kolejnych miejsc i szukania skarbów. Gracze będą wykorzystywać oazę jako swoją bazę, która może być poszerzona podczas gry, i wchodzić w bliskie relacje z opartymi na nasionkach roślin postaciami zwanymi Seedlingami, a także wieloma innymi wyjątkowymi bohaterami, którzy żyją na pustyni. Gracze mogą w dowolny sposóbtworzyć swoje zespoły ze sprzymierzonych postaci i wykorzystać ich broń podczas walk, a także w celu rozwiązywania łamigłówek. Ever Oasis będzie miało swoją premierę w 2017 roku.

Mario Party Star Rush: Ta nowa gra Mario Party na Nintendo 3DS kieruje serię na zupełnie nowe tory, będąc bardziej dynamiczną i możliwą do odpalenia w każdym miejscu. Główny tryb gry, „Toad Scramble”, wykorzystuje nowy otwarty styl mapy, który umożliwia swobodne poruszanie się po otoczeniu w miejsce grania w określonej kolejności. Co więcej, od teraz czterech graczy będzie rzucało kostką w tej samej chwili, dzięki czemu nikt nie będzie już musiał czekać na swoją kolej. Każdy z nich wybiera Toada w innym kolorze, który pełni rolę przewodnika po mapie, na której rozsiane są znajome postacie z serii Super Mario. Napotkane postacie pomagają graczom w trakcie gry.

Mario Party Star Rush będzie miało swoją premierę w Europie 7 października. Tego samego dnia w europejskich sklepach pojawią się nowe amiibo z serii Super Mario. W formie figurek amiibo już wkrótce zadebiutują Daisy, Waluigi i Boo, który świeci w ciemności! Z kolei z nowymi pozami powrócą Wario, Rosalina, Donkey Kong i Diddy Kong. 7 października do sklepów trafi Boo, Donkey Kong, Rosalina i Wario, a 4 listopada Waluigi, Diddy Kong i Daisy.

Paper Mario: Color Splash: W tej nowej grze z serii Paper Mario Mario i przyjaciele trafiają na Wyspę Pryzmatu i muszą odkryć, dlaczego Toady utraciły swoje kolory. Mario łączy siły z Hueyem, który staje się jego nowym partnerem, aby dowiedzieć się więcej na temat tych tajemniczych wydarzeń i zebrać zaginione Barwne Gwiazdki (Paint Stars).

Po raz pierwszy w historii serii podwładni Bowsera wystąpią w papierowej formie, a gracze będą mogli wykorzystać GamePad Wii U w celu “rozcięcia” krajobrazu, co pomoże w rozwiązywaniu łamigłówek. Gra pojawi się w europejskich sklepach 7 października.

Rhythm Paradise Megamix: Ta gra oferuje ponad 100 gier rytmicznych, z czego 30 jest zupełnie nowych. Dodatkowe 70 zostało wybranych z poprzednich tytułów z serii, włączając w to pierwszą grę na konsolę Game Boy Advance, która nigdy nie ukazała się w Europie. Po raz pierwszy w historii serii w nowej grze będzie można znaleźć wątek fabularny. Górny ekran pozwoli graczom na zagłębienie się w akcji, natomiast z dolnego ekranu dowiedzą się jak dobrze idzie im dopasowywanie się do rytmu muzyki. W Rhythm Paradise Megamix wykorzystywana jest funkcja StreetPass, istnieje też możliwość wspólnej gry w cztery osoby w trybie multiplayer. Rhythm Paradise Megamix pojawi się w sklepach stacjonarnych i Nintendo eShop 21 października.

BOXBOXBOY!: W tej kontynuacji gry BOXBOY! na Nintendo 3DS wprowadzona zostanie możliwość tworzenia dwóch grup pudełek jednocześnie, dzięki czemu gracze będą musieli stawić czoła nowym rodzajom łamigłówek. Grę najlepiej zacząć po przejściu pierwszej części, ale na pewno spodoba się też osobom, którzy z nią jeszcze nie mieli do czynienia. BOXBOXBOY! będzie dostępny w Nintendo eShop od 30 czerwca. Z okazji nadchodzącej premiery nowej gry, BOXBOY! jest dostępny w Nintendo eShop konsoli Nintendo 3DS w promocyjnej cenie. Od 16 czerwca do 23:59 23 czerwca można go kupić za jedyne 10,00 zł, wykorzystując tym samym 50% zniżki.

Monster Hunter Generations™: Wszyscy łowcy mogą pobrać specjalną wersję demo na swoje konsole z rodziny Nintendo 3DS, która jest dostępna do pobrania za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Nintendo UK. W wersji demo można wypróbować tryb gry dla jednego gracza, który w Monster Hunter Generations towarzyszy trybowi gry kooperatywnej z osobami w sieci lokalnej i online. Co więcej, osoby, które mają zapisany stan gry Monster Hunter 4 Ultimate na swoich konsolach, otrzymają zestaw bonusowych przedmiotów. W jego skład wchodzą ekskluzywne zbroje dla Felyne, mikstury, pieniądze do wykorzystania w grze i inne przedmioty, który pomogą w pierwszych łowach w Monster Hunter Generations.

DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past: Jest to remake klasycznej gry turowej, który został stworzony zupełnie od nowa w celu przeniesienia jej na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Głównym bohaterem jest tu młody chłopak, który razem ze swoim przyjacielem wyrusza w podróż mającą na celu przywrócenie światu jego dawnej chwały i uratowanie teraźniejszości poprzez przeniesienie się do przeszłości, a następnie odmienienie jej. Do nowej wersji przygotowano nową grafikę i nową lokalizację. Co więcej, zdecydowano się na usunięcie losowych potyczek z wrogrami, dzięki czemu gracze będą mogli głębiej zanurzyć się w świecie gry. Dodatkowo wprowadzona zostanie możliwość zbierania Tabliczek Podróżnika (Traveller’s Tablets) i dzielenia się nimi przy pomocy StreetPassa. W ten sposób umożliwiony zostanie dostęp do specjalnych lochów, w których znaleźć będzie można wyjątkowe przedmioty. Premiera gry planowana jest na 16 września.

Szczegóły na temat obecności Nintendo na targach E3 (w języku angielskim) można uzyskać na stronie http://www.nintendo.co.uk i prowadzonym przez Nintendo of America portalu http://e3.nintendo.com. Aby być na bieżąco, warto śledzić profil Nintendo UK na Twitterze http://twitter.com/nintendouk oraz oficjalny profil dystrybutora Nintendo Polska na Facebooku.

Uwagi:

Ostateczna terminologia w planowanych grach może się nieco różnić.
Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/