PODCZAS THE GAME AWARDS POZNALIŚMY INFORMACJE O BAYONETTA 3 ORAZ DLC DO THE LEGEND OF ZELDA

Podczas The Game Awards Nintendo zostało uhonorowane wieloma nagrodami, zdobywając tytuł Gry Roku (The Legend of Zelda: Breath of the Wild) oraz nagrody za Najlepszą Reżyserię Gry (The Legend of Zelda: Breath of the Wild), Najlepszą Grę Rodzinną (Super Mario Odyssey) i Najlepszą Grę na Konsole Przenośne (Metroid: Samus Returns). W sumie Nintendo odebrało pięć nagród.

Ale to nie jedyne informacje o Nintendo z corocznego rozdania nagród. Podczas tego wydarzenia Nintendo pokazało zwiastun zapowiadający grę Bayonetta 3, która jest obecnie tworzona przez studio Platinum Games na wyłączność dla konsoli Nintendo Switch. Dodatkowo, 16 lutego na Nintendo Switch pojawią się dobrze oceniane przez krytyków gry Bayonetta 2 (wcześniej dostępna wyłącznie na Wii U) oraz oryginalna Bayonetta, które także zostały wyprodukowane przez PlatinumGames. W dniu premiery dostępne będą dwie pudełkowe wersje gier: Wersja podstawowa, w której znajdzie się karta z grą Bayonetta 2 oraz kod do pobrania oryginalnej Bayonetty, a także Specjalna Edycja, która w Europie zawierać będzie kartę z grą Bayonetta 2, kod do pobrania oryginalnej Bayonetty, SteelBook, 22 Karty Verse oraz 3 arkusze naklejek. Gracze będą także mogli zakupić cyfrowe wersje produkcji na Nintendo Switch za pomocą sklepu Nintendo eShop*.

Fani The Legend of the Zelda: Breath of the Wild mogli zobaczyć drugą paczkę DLC – The Champions’ Ballad, która miała swoją premierę podczas The Game Awards. W drugiej paczce z dwóch, które są częścią Expansion Pass, gracze dostają dostęp do ogromnej przygody z nową instancją, nowymi informacjami o przeszłości czterech Czempionów oraz motocyklem o nazwie Master Cycle Zero, który zwiększy mobilność graczy podczas przemierzania różnorodnego krajobrazu Hyrule po ukończeniu nowej przygody. W DLC znajdzie się także dziewięć nowych elementów uzbrojenia do odszukania przez gracza oraz Antyczne Siodło i Uzda. Gracze, którzy nabędą Expansion Pass za 80 zł, dostaną The Champions’ Ballad DLC Pack 2 oraz paczkę The Master Trials DLC Pack 1, która miała swoją premierą wcześniej w tym roku.

Podczas wydarzenia odbył się także występ na żywo z piosenką „Jump Up, Super Star!” z Super Mario Odyssey, zaśpiewaną przez oryginalną piosenkarkę z gry. The Game Awards można obejrzeć w całości na stronie http://thegameawards.com/.

* Cyfrowe wersje gier Bayonetta i Bayonetta 2 będą dostępne w sprzedaży oddzielnie w sklepie Nintendo eShop na Nintendo Switch. Po zakupie Bayonetty lub Bayonetty 2, druga gra dostępna jest do kupienia po obniżonej cenie.