PODSUMOWANIE NINTENDO 3DS DIRECT Z 1. WRZEŚNIA

Podczas ostatniego Nintendo Direct Nintendo otworzyło skrzynię pełną skarbów, które są cennymi informacjami dotyczącymi już wydanych i nadchodzących gier na przenośne konsole z rodziny Nintendo 3DS. Nintendo przedstawiło ponad tuzin gier i nową aktualizację StreetPass Mii Plazy. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić planowaną na ten rok przenośną wersję gry Super Mario Maker, nowe odsłony serii Pikmin i Yoshi’s Woolly World, które zadebiutują w 2017 roku, oraz zupełnie nową grę Mario Sports Superstars. Nintendo zapowiedziało również nowe figurki amiibo powiązane z grami Yoshi’s Woolly WorldThe Legend of Zelda, jak również kolejną serię kart amiibo dla fanów Animal Crossing.

Aby obejrzeć Nintendo Direct (w języku angielskim), odwiedź stronę http://www.nintendo.co.uk/nintendodirect lub kanał Nintendo UK na YouTube’ie, na którym można znaleźć również dodatkowe zwiastuny. Przedstawiamy najważniejsze informacje ujawnione podczas ostatniego Nintendo Direct:

 • Pikmin for Nintendo 3DS (nazwa ulegnie zmianie): Pora na zupełnie nową przygodę z Pikminami na Nintendo 3DS z odmienionym stylem rozgrywki. Pikminy podążają za Olimarem, a zadaniem gracza jest stukanie w ekran w miejscach, w których chce nimi rzucić. Ta odsłona serii została zaprojektowana jako gra akcji, w której gracze muszą myśleć szybko i wykorzystać wszystkie Pikminy, aby pokonać przeszkody stające na drodze Olimara. Premiera planowana jest na 2017 rok. Tymczasem tuż po Nintendo Direct w Nintendo eShop na Wii U pojawiła się gra NEW PLAY CONTROL! Pikmin.
 • The Legend of Zelda: W tym roku fani będą mogli świętować 30 rocznicę powstania tej legendarnej serii na wiele sposobów. Fani będą mogli wybierać, między innymi, z następujących produktów:
 • The Legend of Zelda: Skyward Sword ta gra znana z Wii zadebiutowała w Nintendo eShop konsoli Wii U 1 września.
 • 2 grudnia w skelpach pojawią się cztery specjalne amiibo od Nintendo: 8-bitowy Link, Link (Ocarina of Time), a także Toon Link oraz Toon Zelda z The Legend of Zelda: The Wind Waker. Te amiibo będą działały jak wydane wcześniej figurki przedstawiające Linka, Toon Linka i Zeldę z kolekcji Super Smash Bros. , a w zapowiedzianej na przyszły rok grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild będą miały specjalną funkcjonalność.
 • The Legend of Zelda, pierwsza gra z serii, będzie dostępna na konsoli Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, której premiera odbędzie się 11 listopada. Podczas Nintendo Direct prezes Nintendo of Europe, Satoru Shibata, podzielił się z widzami kilkoma osobistymi wspomnieniami związanymi z produkcją i japońską premierą tej gry oraz zaprezentował nowy zwiastun konsoli Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System.
 • Mario Sports Superstars: Już na wiosnę gracze będą mogli spróbować swoich sił w pięciu różnych sportach. Gra zawiera wierne odwzorowania baseballu, tenisa, golfa, jeździectwa i piłki nożnej. Poza turniejami w trybie dla jednego gracza, możliwe jest zmierzenie się z innymi w lokalnym i sieciowym trybie multiplayer.
 • Super Mario Maker for Nintendo 3DS: Teraz również posiadacze konsol z rodziny Nintendo 3DS będą mieli dostęp do niemal nieskończonego bogactwa poziomów Super Mario. Gracze będą mogli również tworzyć nowe plansze przy pomocy prawie wszystkich narzędzi dostępnych w oryginalnej wersji gry na Wii U. Nauczą się tego dzięki interaktywnym samouczkom. W ramach funkcji ekskluzywnej dla wersji na Nintendo 3DS gracze mogą wspólnie tworzyć poziomy, dzieląc się nimi lokalnie z innymi przed ich ukończeniem. W tej wersji gry nie ma możliwości dzielenia się planszami za pośrednictwem Internetu, ale możliwe jest pobieranie poziomów stworzonych przy pomocy gry na Wii U. Co więcej, w grze znajdzie się 100 poziomów zaprojektowanych przez Nintendo z nowymi wyzwaniami, takimi jak zebranie wszystkich monet czy pokonanie każdego przeciwnika. Premiera Super Mario Maker for Nintendo 3DS będzie miała miejsce 2 grudnia.
 • Poochy & Yoshi’s Woolly World: Ta kolorowa gra z Wii U już wkrótce pojawi się na konsolach z rodziny Nintendo 3DS. W nowej wersji pojawią się nowe funkcje oraz wszystkie plansze dostępne w wersji na Wii U. Nowe ekskluzywne poziomy będą skupiały się na towarzyszu Yoshiego, Poochy’im. Gracze będą musieli precyzyjnie wymierzyć jego skoki, aby na drodze do celu zebrać koraliki i szczeniaczki Poochy (Poochy Pups). Szczeniaczki Poochy to mali ciekawscy pomocnicy, wskazujący graczom podejrzane miejsca, w których mogą się kryć sekrety i przedmioty do zebrania. Nintendo nawiązało współpracę z japońskim studiem Dwarf, tworzącym filmy techniką animacji poklatkowej, w celu wyprodukowania 30 krótkich animacji z Yoshim i Poochy’im w rolach głównych, które zostaną dołączone do wersji gry na Nintendo 3DS. Figurka amiibo Wełniany Poochy (Yarn Poochy) zadebiutuje w sklepach wraz z grą, już 3 lutego 2017. Tego samego dnia w sklepach pojawi się też specjalny zestaw, w skład którego wejdzie gra i amiibo.
 • StreetPass Mii Plaza: W nowej aktualizacji wprowadzona została SwiftPlay Plaza w celu usprawnienia rozgrywki. Osoby korzystające ze StreetPass Mii Plaza Premium mogą wykorzystać funkcję kolejki, aby móc gościć u siebie przy pomocy StreetPassa aż 100 różnych Mii jednocześnie, a nie tylko podstawowe 10. Zostało wydanych również pięć nowych dynamicznych StreetPassowych gier w cenie 12,00 zł każda: StreetPass Slot Racer, StreetPass Trader, StreetPass Chef, StreetPass Explorers oraz StreetPass Ninja. Każdy kto pobierze aktualizację StreetPass Mii Plazy może otrzymać StreetPass Slot Racera lub StreetPass Tradera zupełnie za darmo, a do tego kupić pozostałe cztery gry w specjalnej obniżonej cenie, za jedyne 36,00 zł. Aktualizacja wprowadzająca te nowości została udostępnniona tuż po Nintendo Direct. Fani mogą zobaczyć wszystkie nowe gry w akcji w najnowszym zwiastunie StreetPass Mii Plaza na YouTube’ie.
 • Ever Oasis: To zupełnie nowa gra, którą produkuje Koichi Ishii z Grezzo; projekty postaci przygotował ilustrator Yoshinori Shizuma. Akcja Ever Oasis rozgrywa się na rozległej pustyni, w której sercu położona jest oaza. Podróżnicy z różnymi potrzebami i życzeniami będą odwiedzali oazę, a zadaniem graczy będzie wybranie się na pustynię i zlokalizowanie lochów. Sojusznicy dzierżący określoną bronią, mający wyjątkowe zdolności, dołączą do drużyny i wzmocnią ją. Przedmioty zebrane na pustyni można wykorzystać do wytworzenia innych przedmiotów do sprzedania w sklepie lub dawać niektórym podróżnikom. Premiera gry planowana jest na 2017 rok. 
 • Rhythm Paradise Megamix: Fani już wkrótce będą mogli wybrać między europejską a japońską ścieżką dźwiękową w tym zestawie gier rytmicznych, która pojawi się w sklepach i Nintendo eShop już 21 października. Fani serii i nowi gracze mają okazję wypróbować najnowszą grę za darmo, po pobraniu demo z Nintendo eShop, które zostało udostępnione po zakończeniu Nintendo Direct.
 • TANK TROOPERS: Ten nowo ujawniony tytuł pozwoli graczom na dostosowanie czołgów do własnych potrzeb. Przełoży się to na różne ich możliwości, takie jak zatrzymywanie przeciwników przy pomocy ataków zamrażających, strzelanie kulkami z farby w celu ograniczenia widoczności wroga lub wykorzystywanie elektryczności do paraliżowania innych czołgów. TANK TROOPERS zadebiutuje w Nintendo eShop w 2017 roku. Tytuł umożliwi grę w trybie multiplayer nawet w sześć osób, również z wykorzystaniem Download Play.
 • Hyrule Warriors: Legends: Trzecie DLC, Phantom Hourglass & Spirit Tracks, zostało udostępnione w menu Extras gry*. W skład dodatku wchodzi nowa postać, Toon Zelda, oraz nowa broń dla Toon Linka, Sand Wand (piaskowa różdżka). Poszerza on grę o nową mapę trybu przygody (Adventure Mode) oraz 15 elementów stroju wróżek. Zawartość dodatku została przedstawiona w zamieszczonym na YouTube’ie zwiastunie Hyrule Warriors: Legends – Phantom Hourglass & Spirit Tracks.
 • Animal Crossing: New Leaf: Tej jesieni pojawi się nowa darmowa aktualizacja tego hitu z 2013 roku, która rozszerzy grę o obsługę amiibo z serii Animal Crossing oraz wybranych amiibo z innych serii. Z kolei już 11 listopada do sklepów trafi 50 kolejnych kart amiibo. Na nowych kartach pojawią się mieszkańcy wioski, którzy wcześniej nie występowali w grze. Dwa tygodnie później, 25 listopada, osoby, które nie miały jeszcze okazji zagrać w tę grę, będą mogły kupić jej nową wersję zatytułowaną Animal Crossing: New Leaf Welcome amiibo!, w skład której wejdzie zaktualizowana gra i karta amiibo. Więcej informacji zostanie ujawnionych tej jesieni podczas transmisji Animal Crossing Direct.
 • Pokémon Sun i Pokémon Moon: Niektóre Pokémony występujące w regionie Alola dostosowały się do tamtejszych warunków, zmieniając swój wygląd i swoje typy. Do tego grona zalicza się Rattata Alolańska. Nowość w serii, tak zwane Ruchy-Z (Z-Moves), to niezwykle potężne umiejętności, które można użyć jedynie w momencie wspólnego wyzwolenia pełni mocy przez Pokémona i jego trenera. Typ Ruchu-Z, który Pokémon może wykonać, zależy od typu Kryształu-Z (Z-Crystal) trzymanego przez Pokémona.
 • Dodatkowo każdy, kto kupi jedną z gier tuż po premierze planowanej na 23 listopada, i połączy swoją konsolę z Internetem** przed 11 stycznia 2017, otrzyma specjalnego Munchlaxa, trzymającego Snorlium Z, odblokowującego Ruch-Z znany jako Pulverizing Pancake (Miażdżący Naleśnik). Aby uzyskać więcej informacji (w języku angielskim), odwiedź stronę http://www.pokemon-sunmoon.com/en-gb/
 • Nintendo ogłosiło również wypuszczenie na rynek edycji limitowanej konsoli New Nintendo 3DS XL, Solgaleo and Lunala Limited Edition***, która w sklepach pojawi się 18 listopada, z kolei specjalna edycja konsoli Nintendo 2DS, do której dołączona zostanie preinstalowana gra Pokémon Sun lub Pokémon Moon, zadebiutuje 23 listopada.
 • Picross 3D Round 2: W tej nowej wersji popularnej gry logicznej klocki można pomalować na dwa różne kolory, co pozwala na odkrywanie bardziej skomplikowanych kształtów. Dostępne jest ponad 300 łamigłówek, w których przy pomocy numerów będących wskazówkami można odkryć ukryte obiekty. Stuknięcie kompatybilną figurką amiibo odblokuje sekretne postacie Nintendo. Picross 3D Round 2 pojawi się w sklepach i Nintendo eShop już 2 grudnia. Tymczasem oryginalny Picross 3D, wydany poprzednio na Nintendo DS, pojawił się w Nintendo eShop konsoli Wii U.
 • Mario Party: Star Rush: Koniec z czekaniem na swoją kolej – wszyscy wykonują ruchy w tym samym czasie. W Toad Scramble gracze poruszają się bez ograniczeń na otwartej mapie. Po dojściu do bossa rozpoczyna się minigra z udziałem pierwszego gracza, do którego później dołączają kolejni. Chociaż wszyscy gracze w tym trybie są Toadami, inne postacie z Grzybowego Królestwa (Mushroom Kingdom) czekają na planszy i chętnie staną się Twoimi sojusznikami. W grze znaleźć można siedem trybów rozgrywki, m.in. szybki Coinathlon i Mario Shuffle, w którym gracze manewrują trzema pionkami, aby umieścić je po stronie przeciwnika. Gra jest również kompatybilna z figurkami amiibo z serii Super Mario. Nintendo zapowiedziało również darmowe Mario Party: Star Rush – Party Guest, które pozwoli czterem graczom cieszyć się z pełnej gamy trybów multiplayer; tylko jeden gracz musi mieć pełną wersję gry****. Mario Party: Star Rush oraz Party Guest pojawi się w Europe 7 października. Tego samego dnia do sklepów trafią figurki amiibo Boo, Donkey Kong, Rosalina i Wario. 4 listopada dołączą do nich Waluigi, Diddy Kong i Daisy.
 • DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past: Ta klasyczna gra została całkowicie odnowiona w celu wydania jej na konsolach z rodziny Nintendo 3DS. Zostało dodanych do niej wiele nowych elementów, które warto odkryć. Funkcja StreetPass umożliwia graczom wymianę tabliczkami, dającymi dostęp do specjalnych lochów i przedmiotów. Z kolei dzięki dystrybucjom online będą mogli zdobyć nowe klasy, napotkać nowe potwory, a nawet przemierzyć nowe lochy. Wszyscy, którzy kupią grę z Nintendo eShop, otrzymają dodatkowo darmowy motyw menu HOME. DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten Past będzie miał swoją premierę 16 września, wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Nintendo potwierdziło również, że gra DRAGON QUEST VIII: Journey of the Cursed King będzie miała swoją europejską premierę na początku 2017 roku.
 • Tytuły od innych firm: uznany prawnik powraca w grze Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice, która trafi do Nintendo eShop 8 września, z kolei Sonic Boom: Fire & Ice pojawi się w europejskich sklepach 30 września. Tej zimy fani RPG będą mogli przeżyć dwie przygody w grach Shin Megami Tensei IV: Apocalypse od firmy ATLUS i 7th Dragon III Code: VFD wydanej przez SEGA-ę.
 • Niezależne gry na Nintendo eShop: W każdym tygodniu września na Nintendo eShop będzie miał swoją premierę nowy hit Nindie od twórców niezależnych. Na każdy z nich będzie obowiązywać 10% zniżki przez pierwszy tydzień od premiery. Poniżej przedstawiamy listę gier wraz z datami ich premier:
  • Axiom Verge (Wii U): 1 września
  • Jotun: Valhalla Edition (Wii U): 8 września
  • Severed (Wii U): 22 września (wersja gry na Nintendo 3DS zadebiutuje w późniejszym terminie)
  • Azure Striker Gunvolt 2 (Nintendo 3DS): 29 września
  • Noitu Love: Devolution (Nintendo 3DS + Wii U): wrzesień

Uwagi:

* Wymagana aktualizacja gry.

** Potrzebne bezprzewodowe połączenie internetowe. Konieczna akceptacja zasad użytkowania i polityki prywatności. Gracze muszą połączyć swoje konsole z rodziny Nintendo 3DS do internetu podczas okresu promocyjnego.

*** Gra nie jest dołączona do zestawu.

**** Każdy gracz musi mieć swoją własną konsolę z rodziny Nintendo 3DS.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo Direct http://nintendo.co.uk/nintendodirect

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Isabelle z Animal Crossing na Twitterze https://twitter.com/AC_Isabelle

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Animal Crossing na Facebooku: https://www.facebook.com/AnimalCrossing

The Legend of Zelda na Facebooku: https://www.facebook.com/LegendofZelda

Super Mario na Facebooku: https://www.facebook.com/SuperMario

amiibo UK na Facebooku https://www.facebook.com/amiiboUK

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/