POKAZANO PIERWSZE EWOLUCJE POKÉMONÓW STARTOWYCH W POKÉMON SUN ORAZ POKÉMON MOON

The Pokémon Company International podzieliło się ze światem kolejną porcją informacji dotyczących najnowszych gier z serii Pokémon, Pokémon Sun i Pokémon Moon, dostępnych wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.

Zaprezentowano Dartrixa, Torracata and Brionne’a, czyli pierwsze formy ewolucyjne startowych Pokémonów partnerów:

Dartrix

Typ: trawiasty/latajcy

Dartrix_RGB_72dpi

Dartrix, Pokémon Ostropióry,  ewoluuje z Rowleta. Dartrix atakuje rzucając swoimi piórami, które są ostre jak noże. Pokémon ten posiada wyjątkowo czułe zmysły. Potrafi wykryć przeciwników stojących za jego plecami i rzucić w nich piórami nawet ich nie widząc. Dużą wagę przywiązuje do swojego wyglądu, pióra czyści w każdej wolnej chwili.

Torracat

Typ: ognisty

Torracat_RGB_72dpi

Torracat, Pokémon Ognisty Kot, ewoluuje z Littena. Płomienie używane do ataków wytwarza w przypominającym dzwonek pęcherzyku, który jest umiejscowiony u podstawy gardła. Torracat uwielbia brać udział w bitwach, zawzięcie atakuje swoich przeciwników. Grzywa umożliwia mu wyczucie tego, co dzieje się w okolicy, także w ciemności, dzięki czemu jest w stanie wykryć ukrytych wrogów.

Brionne

Typ: wodny

Brionne_RGB_72dpi

Brionne, Pokémon Gwiazda Popu, jest formą ewolucyjną  Popplio. Brionne ma doskonałe wyczucie rytmu, dzięki czemu potrafi dobrze tańczyć, przy czym zawsze jest pozytywny i wesoły. Zdolności taneczne zawdzięcza swojej pracowitości. Uczy się tańczyć naśladując inne osobniki ze swojej kolonii, a czasami nawet czerpie inspirację z ruchów tanecznych ludzi. Kiedy Brionne tańczy, wytwarza wybuchające balony, którymi rzuca w przeciwników, zadając im obrażenia.

W Pokémon Sun i Pokémon Moon funkcje komunikacyjne są zebrane na nowym Placu Festiwalowym (Festival Plaza). Dzięki niemu gracze będą mogli spotkać się z osobami grającymi niedaleko nich i tymi podłączony do Internetu, a następnie zawalczyć z nimi lub wymienić się. Po porozmawianiu z ludźmi i zrealizowaniu ich próśb można otrzymać Monety Festiwalowe (Festival Coins). Na placu znajduje się mnóstwo fajnych sklepów, umożliwiających wydanie Monet Festiwalowych, takie jak farbiarnie, sklepy z upominkami (sprzedawane są w nich rzadkie przedmioty), a nawet dmuchane zamki, na których Pokémony mogą trenować. Im więcej Monet Festiwalowych zbierze gracz, tym wyższa stanie się ranga jego Placu Festiwalowego, co przełoży się na kolejne nagrody i więcej dostępnych aktywności. Po pewnym czasie uzyska nawet możliwość organizowania misji, w których wielu graczy będzie miało za zadanie pracować razem, aby osiągnąć określone cele.

Pok__Pelago_160729_RGB_72dpi

Kolejna ujawniona nowa funkcja to Poké Pelago. W Poké Pelago Pokémony trzymane w pudełkach (PC Boxes) mogą zwiedzić wiele wysp, bawić się sprzętem sportowym i miło spędzać czas na różnych aktywnościach. Jeśli gracz wyśle wiele swoich Pokémonów do Poké Pelago, wyspy zostaną wzbogacone o nowe udogodnienia; pojawić się mogą również nowe rodzaje wysp. Im wysp będzie więcej i im bardziej będą one rozwinięte, tym gracz zdobędzie więcej przedmiotów, a jego Pokémony lepiej się wyszkolą.

Ogłoszono również długo oczekiwaną wiadomość o powrocie megaewolucji. Wszystkie Pokémony, które megaewoluowały w poprzednich grach Pokémon, będą mogły megaewoluować również w Pokémon Sun i Pokémon Moon. Megakamienie dla Pokémonów, dzięki którym mogą one megaewoluować, będzie można uzyskać od różnych postaci lub kupić je w specjalnych sklepach.

Pokémon Global Link uzyska aktualizację, dzięki której będzie kompatybilne z Pokémon Sun i Pokémon Moon. Nowa wersja platformy zostanie udostepniona już w dniu premiery gier. W odniowionym Pokémon Global Link pojawią się nowe funkcje,, takie jak zawody online, misje globalne i nie tylko. Więcej informacji o nowych funkcjach platformy można znaleźć tutaj (strona w języku angielskim).

Zapowiedziano również, że 18 października odbędzie się premiera specjalnej wersji demo Pokémon Sun and Pokémon Moon Special Demo Version, którą będzie można pobrać bezpośrednio z Nintendo eShop lub za pośrednictwem oficjalnej strony Nintendo UK. W Specjalnej Wersji Demo gracze będą mogli poznać region Alola i odkryć moc stworka znanego jako Ash-Greninja, Pokémona trenowanego przez Asha w serialu animowanym Pokémon seria: XYZ, który w listopadzie będzie miał swoją polską premierę. Gracze uzyskają możliwość przesłania Ash-Greninji ze Specjalnej Wersji Demo do pełnej wersji gry Pokémon Sun lub Pokémon Moon. Oba tytuły pojawią się w sklepach 23 listopada.

Nowy zwiastun, w którym zaprezentowano te wszystkie nowości, można znaleźć pod linkiem: https://youtu.be/zNozujMpFD8.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://www.pokemon.com/

Strona internetowa Pokémon Sun i Pokémon Moon http://www.pokemon-sunmoon.com/

Pokémon na Facebooku https://facebook.com/pokemon

Pokémon na Twitterze https://twitter.com/pokemon

Pokémon na YouTube’ie https://www.youtube.com/pokemon

Pokémon na Instagramie https://www.instagram.com/pokemon

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/