POPULARNE GRY NA Wii U WEJDĄ W SKŁAD MARKI NINTENDO SELECTS 15 KWIETNIA

Każdy, kto chce odkryć nieznane sobie wcześniej gry, powinien zapoznać się z marką Nintendo Selects, w której skład wchodzi wiele bardzo zróżnicowanych tytułów. Obecnie Nintendo Selects umożliwia zakup 25 klasycznych gir, takich jak The Legend of Zelda: A Link Between Worlds i Star Fox 64 3D na konsole z rodziny Nintendo 3DS oraz Super Mario Galaxy 2, Mario Kart Wii i Wii Sports Resort na Wii*. 15 kwietnia Nintendo Selects zostanie poszerzone o sześć bardzo popularnych tytułów z Wii U, które w Europie sprzedano jak dotąd łącznie w ponad 4 milionach egzemplarzy**.

Na liście nowości znajdują się różnorodne tytuły, w tym klasyczne platformówki:

New Super Mario Bros. U + New Super Luigi U: W New Super Mario Bros. U do Mario, Luigi’ego i Toada dołączy nowy bohater – Ty! Biegaj, skacz i pokonuj wrogów w dwuwymiarowej platformówce w świecie Mario. Graj swoim Mii w dodatkowych trybach, takich jak Challenge czy Coin Battle. Przemierzaj olbrzymi świat pełen zupełnie nowych plansz i graj tak, jak to jest możliwe tylko na Wii U. Następnie w New Super Luigi U pokieruj Luigim i zmierz się z 82 wymagającymi poziomami, które będziesz musiał szybko przejść ze względu na ograniczenia czasowe! W Europie ten zestaw gier będzie po raz pierwszy sprzedawany oddzielnie od konsoli Mario & Luigi Premium Pack Wii U***.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze: Snowmadzi najechali i zamrozili wyspę Donkey Konga – zadaniem Kongów będzie ocieplenie atmosfery! Graj samemu lub razem z przyjacielem, pływaj, huśtaj się i skacz na lianach na sześciu zupełnie nowych wyspach pełnych pułapek, ukrytych przedmiotów i niezapomnianych walk z bossami.

Do marki Nintendo Selects dołączyły też gry wieloosobowe, które nie mogłyby powstać na żadną inną konsolę:

Nintendo Land: Pora na zabawę z 12 atrakcjami opartymi na najbardziej popularnych postaciach Nintendo i ich światach, m.in. Super Mario, The Legend of Zelda i Animal Crossing. Podziel się GamePadem Wii U i kontrolerami Wii Remote Plus z przyjaciółmi, aby z nimi zagrać – połączcie swoje siły lub walczcie przeciwko sobie. Później wykorzystaj ekran dotykowy i intuicyjne sterowanie ruchem GamePada Wii U w atrakcjach dla jednego gracza.

Wii Party U: Zagraj z przyjaciółmi na imprezie w grę, która najlepiej wykorzystuje możliwości GamePada Wii U i kontrolerów Wii Remote. W jej skład wchodzi 80 nietypowych mini-gierek dla graczy w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach. Walcz oko w oko ze swoim przyjacielem w GamePadowych mini-grach imprezowych, w których Ty złapiesz jeden koniec GamePada, a on drugi. Następnie zbierzcie się wszyscy wokół telewizora z GamePadem i kontrolerami Wii Remote w zwariowanym trybie imprezy telewizyjnej TV Party****.

Natomiast gracze, którzy wolą działać w pojedynkę, mogą wybrać jedną z dwóch wciągających przygód jednoosobowych:

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD: W tej odnowionej wersji gry The Legend of Zelda: The Wind Waker wydanej pierwotnie na konsolę Nintendo GameCube, Link po raz pierwszy wystąpił w wysokiej rozdzielczości 1080p. Weź udział w niezapomnianej przygodzie i przepłyń Wielkie Morze (Great Sea), aby jako Link uratować swoją siostrę i ochronić krainę przed Ganondorfem.

LEGO® CITY Undercover: Wciel się w legendarnego detektywa, Chase’a McCaina, który pod przykryciem śledzi zbiegłego kryminalistę, Rexa Fury’ego. Przebieraj się w różne kostiumy i wykorzystaj swoje umiejętności, aby rozwiązywać zagadki, zbierz ponad 100 pojazdów i poruszaj się swobodnie po całym mieście – wszystko to w ramach pracy policjanta!

Posiadacze Wii U już wkrótce będą mieli kolejną okazję, aby zapoznać się z sześcioma klasycznymi grami dostępnymi wyłącznie na tę konsolę już 15 kwietnia, kiedy wejdą one w skład marki Nintendo Selects. Tego samego dnia ich cena w Nintendo eShop zostanie obniżona do 100,00 zł (€24,99 / £19.99, VAT wliczony w cenę)*****. 

Uwagi:

* Gra na Wii U możliwa w trybie Wii (Wii Mode).

**Na podstawie wewnętrznych danych Nintendo dotyczących wielkości sprzedaży.

*** Nie dotyczy Niemiec, gdzie zestaw był już sprzedawany oddzielnie.

**** W skład edycji Nintendo Selects nie wchodzi podstawka pod GamePad Wii U (Wii U GamePad Horizontal Stand) dołączana do oryginalnego wydania gry.

***** Tego dnia standardowa wersja New Super Mario Bros. U zostanie usunięta z Nintendo eShop i zastąpiona zestawem New Super Mario Bros. U + New Super Luigi U.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/