W Europie, obu Amerykach i Australii sprzedano ok. 2,8 milionów Super Smash Bros. na Nintendo 3DS

 

Seria Smash będzie miała kontynuację 5 grudnia razem ze Super Smash Bros. na Wii U I dwoma seriami amiibo – 28 listopada i 19 grudnia.

Pierwsza przenośna instalacja tej gry odbiła się głośnym echem wśród fanów i krytyków, a jej wstępna sprzedaż zmotywowała Nintendo do przygotowania się na okres świąteczny.

„Sezon na Smash” jest nastawiony na kolejną tendencję wzrostową, ponieważ Nintendo uchyla rąbka tajemnicy na temat europejskiej premiery Super Smash Bros na Wii U, z pierwszą serią bijatyki w HD, która pojawi się w sklepach 5 grudnia 2014. Pierwsza fala interaktywnych figurek amiibo pojawi się tydzień wcześniej – 28 listopada. Dwanaście ikonicznych postaci Nintendo będzie zawartych w pierwszej rundzie, a sześć kolejnych pojawi się wraz z drugą falą, czyli 19 grudnia.

Fani będą mogli zamówić ososbno wersję w pudełku Super Smash Bros. na Wii U, w sklepach lub też zamówić przez Nintendo eShop, ale będą również mogli zakupić w sklepach jako część 2 pakietów od 5 grudnia:

Super Smash Bros. na Wii U + Mario amiibo : Ten zestaw zawiera kopię gry i pierwszorzędną figurkę Amiibo – kto inny jak nie Mario!

11028555-1412699702-611692

Super Smash Bros. na Wii U + GameCube Controller Adapter na  Wii U: Idealny zestaw dla fanów którzy dorastali grając w Super Smash Bros. Melee na Nintendo GameCube’a, ta limitowana edycja zawiera kopię gry i adapter pozwalający fanom podłaczyć kontrolery na Nintendo GameCube czy WaveBird do konsoli Wii U.

11028554-1412699635-490473

Również dostępne od 5 grudnia będą czarne Nintendo GameCube Controller – Super Smash Bros. Edition, jak i sam adapter GameCube Controller Adapter na Wii U.

11028552-1412693124-371398

Dodatkowo, pierwsza, wcześniej ogłoszona fala amiibo interaktywnych figurek Nintendo z kategorii „toys-to-life”, będzie w sprzedaży od 28 listopada. W pierwszej fali pojawi się 12 amiibo: Mario, Peach, Yoshi, Donkey Kong, Link, Fox, Samus, Wii Fit Trainer, Villager, Pikachu, Kirby i Marth.

Wczoraj Nintendo ogłosiło drugą falę Amiibo – w sprzedaży od 19 grudnia – będzie ona zawierała takie postaci jak: Zelda, Diddy Kong, Luigi, Little Mac, Pit i Captain Falcon.

Każde amiibo używa technologii NFC, aby współgrać z kompatybilnymi grami w nowy, unikatowy sposób, dostarczając świeżych doznań gameplay użytkowników. Aby aktywować figurkę, gracz powinien ją po prostu postawić na punkcie NFC na GamePadzie Wii U – niektóre figurki posiadają kompatybilność z różnymi grami – nie potrzeba dodatkowych akcesoriów. Fani mogą kupić i kolekcjonować amiibo, żeby przenieść je bliżej gier i postaci które kochają. Więcej amiibo pojawi się w przeciągu 2015 roku.

Super Smash Bros. na Wii U będzie kompatybilne z amiibo od daty premiery 5 grudnia, podczas gdy inne planowane tytuły wspierające amiibo w przyszłości to: Super Smash Bros. na 3DS, Mario Kart 8, Captain Toad: Treasure Tracker, Mario Party 10 and Yoshi’s Woolly World na Wii U, i inne. Aby użyć amiibo, możliwe, że będzie potrzebna aktualizacja systemu dla tych i innych gier, które w przyszłości będa z amiibo kompatybilne.