PRZYGOTUJ SIĘ NA POTRÓJNĄ ZABAWĘ W TRZECIM MIESIĄCU ROKU Z GRAMI THE LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS HD I HYRULE WARRIORS: LEGENDS ORAZ KONSOLĄ NEW NINTENDO 3DS XL HYRULE EDITION

Dzięki zaplanowanym przez Nintendo premierom marzec będzie doskonałym miesiącem dla fanów serii The Legend of Zelda. Już 4 marca w sklepach pojawi się gra The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Wii U, natomiast 24 marca zadebiutują konsola New Nintendo 3DS XL Hyrule Edition oraz gra Hyrule Warriors: Legends na konsole z rodziny Nintendo 3DS.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD to odnowiona wersja jednego z najbardziej uznanych przez recenzentów tytułów z serii The Legend of Zelda, który pierwotnie został wydany na konsole Nintendo GameCube i Wii w 2006 roku. Link ponownie stanie do walki, aby uchronić Hyrule przed niszczącym wpływem Królestwa Zmierzchu (Twilight Realm) – tym razem na Wii U, w grze w wysokiej rozdzielczości (HD) kompatybilnej z figurkami amiibo.

Nowe amiibo Wolf Link (przedstawiające Midnę na Linku w postaci wilka) umożliwi graczom dostęp do wyzwania Jaskini Cieni (Cave of Shadows). Jest to zupełnie nowe miejsce, w którym doświadczeni gracze mogą wykorzystać siłę Wolf Linka i Midny, aby próbować pokonywać coraz to silniejszych przeciwników na kolejnych poziomach jaskini. Na figurce amibo Wolf Link można przechowywać serca zdobyte w grze, aby wykorzystać je podczas wyzwania w Jaskinii Cieni. Po przejściu przez jaskinię ilość pozostałych serc może zostać zapisana na tej figurce, co umożliwia zmierzenie się ze swoim najlepszym wynikiem przy kolejnych podejściach.

Gra będzie również kompatybilna z pięcioma innymi amiibo The Legend of Zelda z kolekcji Super Smash Bros. Link i Toon Link sprawią, że uzyskasz kolejne strzały, a Zelda i Sheik zregenerują Twoje serca. Ganondorf natomiast będzie chciał uprzykrzyć Ci życie sprawiając, że dopóki nie wyłączysz gry ataki przeciwników będą zadawały dwa razy więcej obrażeń niż zwykle. Figurki amiibo w akcji w grze The Legend of Zelda: Twilight Princess HD pokazuje najnowszy zwiastun dostępny na kanale YouTube Nintendo UK.

Już 4 marca, czyli w dniu premiery, gra The Legend of Zelda: Twilight Princess HD będzie dostępna w edycji limitowanej, w której skład wejdzie obok niej amiibo Wolf Link oraz płyta CD zawierająca oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry. Sama gra oraz amiibo Wolf Link będą również sprzedawane oddzielnie.

Fanów Zeldy, którzy wolą grać w podróży, z pewnością zainteresuje konsola przenośna, która pojawi się w sklepach 24 marca – efektowny New Nintendo 3DS XL Hyrule Edition w kolorze złotym z herbem Hylianów (Hylian Crest) na przodzie. Tak jak inne konsole New Nintendo 3DS XL cechują ją większe możliwości sterowania, wzmocniony procesor, obsługa amiibo oraz dostęp do bogatej biblioteki gier.

Na konsolach z rodziny Nintendo 3DS można zagrać obecnie w dziewięć gier z trzydziestoletniej historii serii The Legend of Zelda* – począwszy od pierwszej gry wydanej pierwotnie na NES-a, kończąc na The Legend of Zelda: Tri Force Heroes. 24 marca udostępniony zostanie kolejny, dziesiąty już tytuł – Hyrule Warriors: Legends.

Hyrule Warriors: Legends na Nintendo 3DS umożliwi posiadaczom konsol przenośnych Nintendo doświadczenie pełnej akcji gry Hyrule Warriors, pierwotnie wydanej na Wii U, w tym wydaniu rozszerzonej o nowe mapy i nowe postacie z serii The Legend of Zelda. Na polu bitwy obok Skull Kida z The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D pojawią się Tetra, Toon Link i Król Hyrule z The Legend of Zelda: The Wind Waker HD. Co więcej, do szerokiego grona dostępnych postaci dołączy Linkle. Gracze będą mogli wydawać strategiczne rozkazy wielu postaciom walczącym na polu bitwy i w każdej chwili przełączać się między nimi.

Również ta gra będzie kompatybilna z figurkami amiibo postaci z serii The Legend of Zelda, włączając w to amiibo Wolf Link. Po przyłożeniu tej figurki do dolnego ekranu konsoli New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL albo specjalnego czytnika (Nintendo 3DS NFC Reader/Writer accessory) podłączonego do konsoli Nintendo 2DS, Nintendo 3DS lub Nintendo 3DS XL, gracze będą mogli odblokować ulepszoną broń dla Midny. Podobnie będą działać inne amiibo The Legend of Zelda z kolekcji Super Smash Bros. – posłużą do odblokowywania ulepszonych broni dla odpowiednich postaci.

Gra Hyrule Warriors: Legends będzie dostępna jako część edycji limitowanej (w której obok fizycznej kopii gry znajdzie się zegarek będący repliką kompasu charakterystycznego dla Linkle) oraz sprzedawana oddzielnie.

Przygotuj się na potrójną zabawę w trzecim miesiącu roku z serią The Legend of Zelda – 4 marca premiera The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, a już 24 marca w sklepach pojawi się New Nintendo 3DS XL Hyrule Edition oraz gra Hyrule Warriors: Legends na konsole z rodziny Nintendo 3DS.

* W Nintendo eShop konsoli Nintendo 3DS dostępne jest obecnie dziewięć następujących gier z serii The Legend of Zelda:

  • The Legend of Zelda (w ramach Konsoli Wirtualnej, pierwotnie wydana na konsolę Nintendo Entertainment System)
  • Zelda II: The Adventure of Link (w ramach Konsoli Wirtualnej, pierwotnie wydana na konsolę Nintendo Entertainment System)
  • The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX (w ramach Konsoli Wirtualnej, pierwotnie wydana na konsolę Game Boy Color)
  • The Legend of Zelda: Oracle of Ages (w ramach Konsoli Wirtualnej, pierwotnie wydana na konsolę Game Boy Color)
  • The Legend of Zelda: Oracle of Seasons (w ramach Konsoli Wirtualnej, pierwotnie wydana na konsolę Game Boy Color)
  • The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
  • The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
  • The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D
  • The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/