Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition

Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition to wydanie dwa-w-jednym. Obie gry to połączenie pełnego akcji RPG z logiczną rozgrywką polegającą na łączeniu ze sobą trzech elementów. Drużyna gracza pełna pozytywnych i negatywnych postaci stawia czoła przeciwnikom w bitwach, w których ataki wyprowadza się stawiając obok siebie trzy takie same kule lub ich większą ilość. Kiedy połączą się ze sobą kule ogniste, przeciwnik zostanie zaatakowany ognistym atakiem, który szczególnie dobrze zadziała na drewnianych wrogów, ale będzie mało skuteczny w starciu z wodnymi stworzeniami. Co więcej, sposób w jaki kule zmieniają swoje położenie podczas ruchów gracza pozwala na wykorzystanie skomplikowanych strategii. Przesuwana kula zamienia się miejscami z kolejnymi kulami, co pozwala na wyprowadzanie combosów. Pozycje zmieniają nie tylko jak to zwykle bywa dwie kule, ale wszystkie, które gracz napotka na swojej drodze, od początku do końca ruchu, a im większe powstanie dzięki temu combo, tym więcej zadanych zostanie obrażeń!

Poza właściwościami wynikającymi z przypisanych żywiołów, poszczególni członkowie drużyny mają różne zdolności i umiejętności, które pomogą graczowi podczas bitwy, na przykład zadając dodatkowe obrażenia po określonej liczbie tur, zmieniając żywioł wybranych kul czy nawet przeistaczając je w kule lecznicze. Na czele każdej drużyny stoi Lider, wspierany przez Pomocnika – korzystając z ich umiejętności można tworzyć olbrzymią liczbę strategicznych kombinacji.

Gra Puzzle & Dragons Z łączy ze sobą elementy strategicznej gry logicznej, labiryntówki i przygody polegającej na zbieraniu różnych stworów. Występuje w niej ponad 200 rodzajów stworzeń, które można rekrutować, ewoluować i dodać do swojej drużyny po wykluciu się ich z jajek odnalezionych po wygranych bitwach. Niektóre z nich przypominają smoki, inne rycerskie koine, a niektóre nawet demony – każdy ma swoje mocne strony, umiejętności i specjalne zdolności. Puzzle & Dragons: Super Mario Bros Edition wprowadza elementy z Super Mario Bros. – bohaterowie przemierzają w niej Grzybowe Królewstwo (Mushroom Kingdom), przechodząc wiele różnorodnych etapów w ośmiu światach. Obie pozycje zapewnią graczom olbrzymią dawkę kolorowej zabawy, niezależnie od tego, czy wolą zanurzyć się w rozbudowanym strategicznym RPG jakim jest Puzzle & Dragons Z, czy też preferują nieco bardziej liniową rozgrywkę z postaciami Super Mario. Kupując dwie gry razem, mogą doświadczyć oni przyjemności grania w każdą z nich, kiedy tylko chcą.