Sprzedaż gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom w ciągu pierwszych trzech dni wyniosła ponad 10 milionów egzemplarzy

W ciągu pierwszych trzech dni od premiery w piątek 12 maja, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na Nintendo Switch sprzedała się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy, stając się najszybciej sprzedającą się grą z serii The Legend of Zelda. W Europie została również najszybciej sprzedającą się grą na Nintendo Switch i najszybciej sprzedającą się grą Nintendo na jakąkolwiek konsolę.

„Już siódmy rok z rzędu Nintendo Switch cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem jest ta rekordowa premiera” podsumował prezes Nintendo of Europe, Stephan Bole. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie fanów dla gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy ich przygody oraz kreacje z podróży do Hyrule.”

Gra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest bezpośrednią kontynuacją The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gracze sami decydują o własnej ścieżce przez rozległe krainy i tajemnicze wyspy unoszące się na bezkresnym niebie. Nowe lokacje, niebezpieczeństwa, atrakcje i zagadki będą wymagały sprytu i zaradności, a moc nowych zdolności Linka służy do walki ze złowrogimi siłami zagrażającymi królestwu.

Serię przygodowych gier akcji The Legend of Zelda zapoczątkowała ponad 35 lat temu wydana w 1987*1 roku na konsolę Nintendo Entertainment System gra The Legend of Zelda. Wcielając się w postać bohaterskiego Linka, gracze wyruszają na przygodę, stawiają czoła wrogom i odkrywają tajemnice ukryte na rozległych terenach i w lochach. Do marca 2023 roku seria sprzedała się na całym świecie w ponad 130 milionach egzemplarzy.

*1 Europejska premiera. Po raz pierwszy gra The Legend of Zelda została wydana w Japonii w 1986 roku na konsolę Famicom.