STAŃ SIĘ MISTRZEM POLA BITWY W HYRULE WARRIORS: LEGENDS NA NINTENDO 3DS

Już 24 marca w sklepach pojawi się gra Hyrule Warriors: Legends na konsole z rodziny Nintendo 3DS, pełna nowych elementów. Teraz w olbrzymich bitwach z Hyrule Warriors na Wii U można wziąć udział także w podróży. Co więcej, dostępna będzie nowa możliwość łatwego przełączania się między czterema bohaterami i wydawania im rozkazów na polu bitwy, grania pięcioma nowymi postaci oraz zapoznania z dwoma ekskluzywnymi historiami.

Legend Mode (tryb legendarny) pozwoli na ponownie doświadczenie elementów z różnych punktów historii serii The Legend of Zelda. Gracze będą mogli zmierzyć się z dziesiątkami przeciwników, ponownie przeżywając wydarzenia z klasycznych gier, tym razem w stylu serii „Warriors”, której autorem jest Koei Tecmo. Kiedy czarownica Cia otwiera bramy do przeszłości, Link musi połączyć siły z postaciami takimi jak Impa, Sheik, czy The White Sorceress Lana (Biała Czarownica Lana), aby uratować Hyrule w bitwach inspirowanych grami The Legend of Zelda: Ocarina of Time, The Legend of Zelda: Twilight Princess i The Legend of Zelda: Skyward Sword. Gracze będą mieli za zadanie przełączać się między czterema postaciami w odpowiednich momentach, aby reagować na zmieniającą się sytuację w trakcie bitwy.

W Hyrule Warriors: Legends można znaleźć dwie nowe ekskluzywne historie: czteroczęściowy epilog oparty na grze The Legend of Zelda: The Wind Waker i składająca się z pięciu rozdziałów opowieść o Linkle, dzierżącej dwie kusze dziewczynie zajmującej się hodowlą Cuccosów, która wierzy, że odziedziczony przez nią kompas wskazuje na to, że jest przeznaczona do wyższych celów. Linkle to nie jedyna nowa postać w serii – w grze zadebiutują Toon Link, Tetra i Król Daphnes z gry The Wind Waker oraz Skull Kid z The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Do wszystkich nowych egzemplarzy gry Hyrule Warriors: Legends będzie też dołączany kod, który umożliwi posiadaczom oryginalnego Hyrule Warriors na Wii U pobranie tych nowych postaci do swoich gier*.

Inną nowością jest My Fairy Mode (tryb „moja wróżka”). Dzięki niemu w Adventure Mode (trybie przygody) pojawią się wróżki, których poziom może być zwiększany w celu uzyskiwania dodatkowych korzyści w bitwach we wszystkich trybach. Gracze mogą karmić je i ubierać w nowe stroje, aby zwiększać ich zaufanie, zmieniać cechy osobowości i wzmacniać ich Wróżkową Magię (Fairy Magic). Wróżki można wypożyczać innym graczom w okolicy przy pomocy funkcji Local Play (gry lokalnej), dzięki czemu mogą wykorzystać ich umiejętności przez 24 godziny.

Niezależnie od tego na jakiej konsoli z rodziny Nintendo 3DS gra się w Hyrule Warriors: Legends, pełno w niej akcji zarówno dla nowych graczy, jak i starych wyjadaczy. Posiadacze konsol New Nintendo 3DS oraz New Nintendo 3DS XL będą mogli sterować kamerą przy pomocy C Sticka i cieszyć się ze sprawniejszego działania gry, dzięki większej mocy procesora.

New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL oraz specjalny czytnik NFC Reader/Writer do pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS umożliwią korzystanie z figurek amiibo przedstawiających postacie z serii The Legend of Zelda, które odblokują silniejsze wersje posiadanych przez nie broni. Z grą kompatybilne jest również nowe amiibo Wolf Link wydane z The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, które wzmocni broń dzierżoną przez Midnę i Twili Midnę.

Hyrule Warriors: Legends będzie również wydane jako edycja limitowana, w skład której wejdzie kopia gry i replika kompasu Linkle w formie zegarka. 24 marca w sklepach w całej Europie pojawi się również New Nintendo 3DS XL Hyrule Edition**. Na konsolach z rodziny Nintendo 3DS w Nintendo eShop dostępne jest już 10 gier z serii The Legend of Zelda***, dlatego nadszedł najwyższy czas, aby fani Zeldy stali się posiadaczami tych konsol i cieszyli się najważniejszymi tytułami z bogatej historii serii.

Weź udział w bitwie gdziekolwiek jesteś z najpotężniejszymi legendami Hyrule w grze Hyrule Warriors: Legends na konsole z rodziny Nintendo 3DS – jej europejska premiera odbędzie się 24 marca. 

Uwagi:

* Postaci odblokowane w Hyrule Warriors na Wii U dostępne są tylko w Adventure Mode (trybie przygody) i Free Mode (trybie dowolnym). Kody odblokują także nową broń Ganondorfa w formie trójzębu.

** Gra Hyrule Warriors: Legends nie wchodzi w skład zestawu.

*** W Nintendo eShop konsol z rodziny Nintendo 3DS dostępne będą następujące tytuły:

The Legend of Zelda, Zelda II: The Adventure of Link, The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, The Legend of Zelda: Oracle of Ages, The Legend of Zelda: Oracle of Seasons, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D, The Legend of Zelda: Tri Force Heroes oraz Hyrule Warriors: Legends.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/