UJAWNIONE ZOSTAŁY NOWE POKÉMONY Z POKÉMON SUN I POKÉMON MOON!

Pokémon Company International i Nintendo ujawniło w zeszłym tygodniu nowe Pokémony, które będzie można znaleźć w długo oczekiwanych grach Pokémon Sun i Pokémon Moon , dostępnych wyłącznie na  konsole z rodziny Nintendo 3D. Te stworki pojawią się w regionie Alola w ramach najnowszej generacji gier Pokémon, która zadebiutuje w Europie 23 listopada.

Nowy zwiastun, który prezentuje te wszystkie niesamowite Pokémony i wybrane sceny z nowych gier, można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/FcXvaWWqRQ4.

Do grona nowych Pokémonów dołączają:

Nazwa: Tapu Koko

Typ: elektryczny/baśniowy

Tapu Koko jest strażnikiem Wyspy Melemele, wchodzącej w skład regionu Alola. Posiada on niespotykaną wcześniej umiejętność, Electric Surge. Dzięki umiejętności Electric Surge na polu bitwy pojawia się silne pole elektryczne, które sprawia, że moc ruchów elektrycznych wyprowadzanych z ziemi ulega zwiększeniu. Umiejętność ta uniemożliwia również komukolwiek zaśnięcie.

Nazwa: Charjabug

Typ: robak/elektryczny

Charjabug jest pierwszą ewolucją Grubbina, ujawnionego w zeszłym miesiącu nowego Pokémona z regionu Alola. Battery, umiejętność Charjabuga, zwiększa moc specjalnych ruchów innych stworków z drużyny.

Nazwa: Vikavolt

Typ: robak/elektryczny

Vikavolt, ewolucja Charjabuga, jest niczym twierdza przemykająca przez las. Swoje ogromne szczęki wykorzystuje do kontroli promieni elektrycznych, które wyprowadza z otworu gębowego.

Nazwa: Drampa

Typ: normalny/smok

Drampa to smok, który żyje samotnie w górach ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Umiejętność Berserk zwiększa jego Specjalny Atak o jeden poziom, gdy straci ponad połowę HP.

Nazwa: Bruxish

Typ: wodny/psychiczny

Kiedy Bruxish głośno zgrzyta zębami, róg na jego głowie emituje silną energię psychiczną. Niektóre z Bruxishów mają umiejętność Dazzling, która uniemożliwia przeciwnikom wyprowadzanie ruchów o podwyższonym priorytecie, atakujących w pierwszej kolejności.

Nazwa: Cutiefly

Typ: robak/baśniowy

Cutiefly wykrywa aury istot żywych, takich jak ludzie, Pokémony czy rośliny. Cutiefly szukają odpowiednich kwiatów i wybierają je na podstawie koloru i jasności ich aury, a następnie zbierają z nich nektar i pyłek.

Nazwa: Togedemaru

Typ: elektryczny/stalowy

Togedemaru to Pulchniutki Pokémon, który zbiera elektryczność i gromadzi ją. Długa igła, która wyrasta mu z tyłu głowy, działa jak pręt do przyciągania wyładowań elektrycznych.

Nazwa: Rockruff

Typ: kamienny

Rockruff ma doskonale wykształcony zmysł węchu i nigdy nie zapomina poznanego zapachu. Mówi się, że Pokémony tego gatunku oddzielone od trenerów potrafią ich szukać przez wiele dni do momentu odnalezienia swoich właścicieli, wykorzystując nawet najmniejsze ślady zapachu.

Nazwa: Komala

Typ: normalny

Nikt jeszcze nie widział obudzonego Komali. Potrafi jeść, podróżować, a nawet walczyć słodko sobie śpiąc. Starożytni wykorzystywali jego ślinę jako lek dla osób chorych i cierpiących na bezsenność. Komala ma umiejętność Comatose, która sprawia, że jest w stanie ciągłej drzemki, co chroni go przed wszelkimi innymi zmianami statusu.

W Pokémon Sun i Pokémon Moon po raz pierwszy zagrać będzie można nowymi formami Legendarnego Pokémona Zygarde. Zygarde składa się z wielu małych części przypominających komórki i jego wygląd zmienia się w zależności od tego, ile z nich zebrało się w jednym miejscu.

Nazwa: Zygarde Forma 50%

Typ: smok/ziemny

Zygarde uważa, że jego zadaniem jest ochrona ekosystemu, który monitoruje, aby upewnić się, że nie dzieje się z nim nic złego. Chociaż moc tej formy jest przytłaczająca, to składa się ona z zaledwie 50% komórek Zygarde’a. Zygarde 10% i Zygarde 50% z umiejętnością Power Construct mogą zmienić się w Formę Kompletną podczas bitwy, gdy stracą ponad połowę swojego HP.

Nazwa: Zygarde Forma 10%

Typ: smok/ziemny

W razie potrzeby ta forma może działać oddzielnie od Formy 50% Zygarde’a. Thousand Arrows (Tysiąc strzał) to specjalny ruch, który może poznać tylko Zygarde. Jest on typu ziemnego i przy jego pomocy obrażenia można zadawać również stworkom typu latającego i Pokémonom ze zdolnością Levitate. Zaatakowane Pokémony latające i lewitujące w kolejnych turach będą otrzymywały obrażenia także od wszystkich innych ruchów typu ziemnego. Kolejnym ruchem ekskluzywnym dla Zygarde’a jest Thousand Waves (Tysiąc Fal). Sprawia on, że przeciwnik nie może uciec z bitwy ani zostać z niej wycofany.

Nazwa: Zygarde Forma Kompletna

Typ: smok/ziemny

Kompletna forma Zygarde jest wyspecjalizowana w bitwach i wykorzystuje całą swoją moc w celu ochrony ekosystemu. Charakterystyczny dla tej formy jest ruch Core Enforcer (Kara jądra), który potrafi zneutralizować umiejętność każdego przeciwnika, który w danej turze wykonał jakiś ruch.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon (w języku angielskim).

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/