UJAWNIONO NOWE EKSCYTUJĄCE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE GIER POKÉMON SUN I POKÉMON MOON!

The Pokémon Company International i Nintendo ujawniły ekscytujące  nowe informacje związane z najnowszymi grami z serii Pokémon, dostępnymi wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, Pokémon Sun i Pokémon Moon, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.

Do grona nowych Pokémonów dołączają:

Type: Null

Typ: normalny

typenull

Type: Null to Pokémon Syntetyczny, który został stworzony w celu zsyntetyzowania siły różnych Pokémonów, dzięki czemu miałby wykonywać misje wymagające stworka równie silnego, jak Pokémony znane z mitologii. Maska, którą ten Pokémon ma na głowie, to urządzenie używane w celu kontrolowania jego mocy. Type: Null to partner nowo ujawnionej postaci—Gladiona, małomównego członka Zespołu Skull, któremu szczególnie zależy na pokazaniu swojej siły w bitwach.

Jangmo-o

Typ: smok

jangmo-o

Jangmo-o, Pokémon Łuskowaty, ma dumę wojownika i nigdy nie zaniedbuje swojego treningu. Jego celem jest stanie się silniejszym. Pokémon ten wykorzystuje łuski, które ma na głowie, zarówno jako broń, jak i w celach obronnych. Lubi żyć w trudnych warunkach, w miejscach takich jak kaniony, w których może trenować.

Raticate Alolański

Typ: mroczny/normalny

a-raticate

Raticate’y w regionie Alola występują na obszarach miejskich, dzięki czemu mają o wiele bardziej kaloryczną dietę niż Raticate’y w innych regionach. Dzięki temu ich ciałą są potężne, ale stały się też o wiele grubsze. Gromadzą duże ilości jedzenia w swoich norach. Preferują świeże owoce i jedzenie bogate w składniki o wysokiej jakości. Raticate Alolański to Pokémon Totem podczas próby na Wyspie Melemele w Pieczarze Verdant w Pokémon Moon.

Ujawniono również zupełnie nowe postacie występujące w grach – członków Fundacji Aether, organizacji działającej w regionie Alola i przeprowadzającej  różne projekty badawcze. Ich siedziba znajduje się na Eterowym Raju (Aether Paradise), stworzonej przez Fundację sztucznej wyspie. Celem Fundacji Aether jest opiekowanie się zranionymi Pokémonami i zapewnienie im schronienia. Przedstawiamy wybranych członków Fundacji Aether:

Lusamine

Piękna Lusamine jest prezesem Fundacji Aether.

Faba

Znakiem rozpoznawczym Faby są jego wielkie zielone okulary przeciwsłoneczne. Faba jest drugą najważniejszą osobą w Fundacji Aether.

Wicke

Jako asystentka szefa Eterowego Raju, będącego oddziałem Fundacji, Wicke jest bardzo troskliwa i wspiera Fabę. Jest uwielbiana przez wszystkich pracowników Fundacji Aether.

Pracownicy Fundacji Aether

Pracownicy Fundacji Aether mają różne stroje służbowe zależnie od oddziału, w którym pracują.

W całym regionie Alola mówi się o tajemniczych stworzeniach, które posiadają wielką moc i mogą zagrażać ludziom i Pokémonom. To tak zwane Ultra Bestie (Ultra Beasts). Podobno istnieje wiele różnych Ultra Bestii. Wygląda na to, że Fundacja Aether zajmuje się ich badaniem; każdą z Bestii opisuje nazwą kodową. UB-01 to Ultra Bestia, której ciało stworzone jest z substancji przypominającej szkło. Nieustannie zmienia swój kształt, a jej ruchy przywodzą na myśl małą dziewczynkę. W UB-01 można zaobserwować coś na kształt instynktu przetrwania, ale nikt nie wie, czy ma własną wolę lub jakiekolwiek emocje.

Podczas zwiedzania regionu Alola w grach Pokémon Sun i Pokémon Moon, gracze napotkają na dwie znajome postacie, którymi są Dexio i Sina. Wystąpili oni wcześniej w grach Pokémon X i Pokémon Y jako asystenci profesora. Podarują Ci przedmiot zwany Zygarde Cube (Kostka Zygarde), przy pomocy której można zbierać Jądra Zygarde (Zygarde Cores) i Komórki Zygarde (Zygarde Cells) rozsiane po całym regionie Alola. Jeśli zbierzesz ich wystarczająco dużo, być może znalezienie Zygarde’a stanie się łatwiejsze!

W Pokémon Sun i Pokémon Moon zadebiutuje zupełnie nowa funkcja zwana Poké Finder. Ta funkcja pozwoli graczom na robienie zdjęć napotkanym Pokémonom. Jest ona ładowana do Rotom Dexa i może zostać wykorzystana w wybranych miejscach regionu Alola w celu robienia zdjęć Pokémonom. Zdjęcia te będą oceniane. Im wyższą ocenę dostaną, tym więcej funkcji, takich jak zoom, będzie dostępnych.

Ujawniono również ogromną różnicę między dwoma wersjami gry—Pokémon Sun i Pokémon Moon. W poprzednich generacjach niektóre Pokémony występowały tylko w jednej z dwóch wersji gier. Teraz dodatkowo gry będą różniły się od siebie porą dnia. Czas w w grach Pokémon Sun i Pokémon Moon jest powiązany z ustawieniami godziny konsoli Nintendo 3DS, ale między dwoma grami jest 12 godzin różnicy. W Pokémon Sun godzina dokładnie pokrywa się z tą ustawioną na konsoli, ale w świecie Pokémon Moon jest w tym samym czasie 12 godzin później. Niektóre Pokémony Totemy, które pojawiają się podczas prób, również będą różniły się od siebie w zależności od wersji. Gracze napotkają na różne Pokémony na tej samej drodze zależnie od pory dnia, co przekłada się na zupełnie inne doświadczenia zależnie od wybranej wersji gry.

Nowy zwiastun, w którym zaprezentowano te wszystkie nowe funkcje i Pokémony można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/bCTj-04gfMM.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://www.pokemon.com/

Strona internetowa Pokémon Sun i Pokémon Moon http://www.pokemon-sunmoon.com/

Pokémon na Facebooku https://facebook.com/pokemon

Pokémon na Twitterze https://twitter.com/pokemon

Pokémon na YouTube’ie https://www.youtube.com/pokemon

Pokémon na Instagramie https://www.instagram.com/pokemon

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/