Ujawniono osiem nowych Pokémonów i dwie nowe postacie z nadchodzących Pokémon Moon i Sun

The Pokémon Company International i Nintendo zaprezentowały nowe informacje związane z najnowszymi grami z serii Pokémon, dostępnymi wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, Pokémon Sun i Pokémon Moon, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.

Ujawniono następujące nowe Pokémony:

Silvally
Typ: normalny

silvally

Silvally, Pokémon Syntetyczny, to ewolucja Type: Null. Stworek ten zmienia typ, kiedy pewne nowe przedmioty są wkładane do dysku na jego głowie, dzięki czemu komórki somatyczne ulegają mutacji i świecą się różnymi kolorami, zależnie od aktywnego w danym czasie typu. Zmianę typu umożliwia Silvally’emu nowa umiejętność System RKS (RKS System), którą uaktywniają trzymane przez niego przedmioty. Silvally może również władać ekskluzywnym ruchem zwanym Multi-Atak (Multi-Attack), którego typ również zmienia się zależnie od trzymanego przedmiotu.

Hakamo-o
Typ: smok/walczący

hakomoo

Hakamo-o to ewolucja Jangmo-o. Hakamo-o wykonuje taniec przed bitwą, aby pokazać swoją siłę, dzwoniąc przy tym głośno obijającymi się o siebie łuskami. Stworek ten jest samotnikiem, który woli trenować samemu. Podczas treningów często odpadają mu łuski, jednak odrastają one prawie natychmiast. Dla Hakamo-o duża liczba utraconych podczas bitwy łusek to dowód na to, że zaciekle walczył.

Kommo-o
Typ: smok/walczący

komoo

Kommo-o to ewolucja Hakamo-o. Legenda głosi, że Kommo-o pokryte są błyszczącymi łuskami, aby odpędzić wielki mrok okrywający świat. Ten Pokémon może poznać nowy ruch zwany Dzwoniące Łuski (Clanging Scales). Podczas używania tego ataku łuski, które pokrywają ciało Kommo-o, obijają się o siebie, wydając głośny hałas zadający obrażenia przeciwnikom. Efektem ubocznym ruchu jest obniżenie się obrony Kommo-o.

Steenee
Typ: trawiasty

steene

Steenee, Pokémon Owoc, to ewolucja Bounsweeta. Kielich na głowie tego stworka jest bardzo twardy. Steenee atakuje uderzając nim w przeciwników i kopiąc ich swoimi silnymi nogami. Zapach tego stworka jest bardziej smakowity nawet od zapachu Bounsweeta.

Tsareena
Typ: trawiasty

tsareena

Tylko najsilniejsze Steenee są w stanie ewoluować w Tsareeny. Tsareena to bardzo szlachetny Pokémon, który wykorzystuje swoją siłę do ochrony Bounsweetów i panowania nad nimi jako ich królowa. Stworek ten atakuje niezwykle potężnymi majestatycznymi kopnięciami, a swoim bardzo mocnym zapachem hipnotyzuje przeciwników. Niektóre Tsareeny mogą mieć nową ekskluzywną umiejętność zwaną Królewski Majestat (Queenly Majesty), przez którą przeciwnicy nie będą w stanie wyprowadzać ruchów o podwyższonym priorytecie.

Ribombee
Typ: robak/baśniowy

ribombee

Ribombee to ewolucja Cutieflya. Pokémon ten zbiera nektar i pyłki z kwiatów, aby formować z nich kulki znane jako Kłębki Pyłków (Pollen Puffs), którymi następnie rzuca w przeciwników podczas bitwy. Niektóre Kłębki Pyłków stworzone przez Ribombee mają również efekt rozluźniający i potrafią złagodzić zmęczenie. Roznoszone są one po całym regionie Alola.

Grimer Alolański

Typ: trujący/mroczny

grimer

Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców regionu Alola, wzrosła też ilość wytwarzanych śmieci, co po pewnym czasie stało się poważnym problemem. Aby temu zaradzić, zdecydowano się na ściągnięcie Grimerów z innych regionów. Były one karmione głównie śmieciami, przez co zmienił się skład ich ciała—a wraz z nim ich forma. Przypominające zęby białe kamyki w buzi tego Pokémona to tak naprawdę toksyny ze skonsumowanych odpadów, które stwardniały i skrystalizowały się. W zakładach utylizacji odpadów regionu Alola znaleźć można ponad sto Grimerów Alolańskich.

Muk Alolański

Typ: trujący/mroczny

muk

Muk Alolański ewoluuje z Grimera Alolańskiego. Muki w regionie Alola wytwarzają i zatrzymują toksyny w swoich ciałach, dzięki czemu w ich okolicy nie sposób wyczuć żadnego nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla Muków w innych regionach. Całe ciało Muka Alolańskiego porastają trujące kryształy, które można zaobserwować w paszczy Grimera Alolańskiego. Muk Alolański atakuje nimi, podobnie jak inne Pokémony wykorzystują w bitwach swoje kły czy pazury.

Ujawniono również dwie nowe postacie, które zadebiutują w grach Pokémon Sun i Pokémon Moon. Oto Olivia i Ilima:

Olivia
Olivia to kahuna Wyspy Akala, drugiej wyspy, którą odwiedzisz podczas swojego Wyzwania Wysp. Posiada nadzwyczajne umiejętności i jest kahuną już od bardzo młodych lat. Mimo to cały czas twierdzi, że jest po prostu zwyczajną dziewczyną.

Ilima
Kapitan Ilima jest absolwentem szkoły trenerów i specjalistą w posługiwaniu się Pokémonami typu normalnego. Uczniowie byłej szkoły Ilimy uważają go za bohatera.

Nowy zwiastun, w którym przedstawiono wszystkie nowe Pokémony i postacie, można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/x6nEp3WoWr0.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon. 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://www.pokemon.com/

Strona internetowa Pokémon Sun i Pokémon Moon http://www.pokemon-sunmoon.com/

Pokémon na Facebooku https://facebook.com/pokemon

Pokémon na Twitterze https://twitter.com/pokemon

Pokémon na YouTube’ie https://www.youtube.com/pokemon

Pokémon na Instagramie https://www.instagram.com/pokemon

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/