URATUJ PLANETĘ POPSTAR PRZED ARMIĄ ROBOTÓW – GRA KIRBY: PLANET ROBOBOT NA NINTENDO 3DS JUŻ DOSTĘPNA

Planeta Popstar jest mechanizowana przez mroczne siły i tylko Kirby może zapobiec tej inwazji w grze Kirby: Planet Robobot przeznaczonej na konsole z rodziny Nintendo 3DS, która 10 czerwca zadebiutowała w Europie. Tym razem w uratowaniu planety Popstar pomoże Kirby’emu Zbroja Robobota, która w połączeniu z użyciem kopiowanych umiejętności (Copy Abilities) pozwoli naszemu bohaterowi na wykorzystanie broni swoich wrogów przeciwko nim!

Przy pomocy zbroi Robobota Kirby może przemierzać planetę Popstar na zupełnie nowe sposoby – przesuwać scenerię, zwiedzać nowe miejsca i odkrywać sekrety przy pomocy podręcznego klucza. Po zeskanowaniu wrogów w celu skopiowania ich umiejętności, nowe funkcje zbroi Robobota mogą całkiem odmienić akcję na platfromach. Skanowanie przeciwnika przy pomocy „Odrzutowych” Okularów Skanujących (“Jet” Scan Spec) przełącza zbroję Robobota w tryb odrzutowy (Jet Mode), dzięki czemu Kirby może lecieć wzdłuż ekranu i strzelać do przeciwników niczym w klasycznej strzelance typu shoot-’em-up, natomiast „Kołowe” Okulary Skanujące (“Wheel” Scan Spec) uaktywniają tryb kołowy (Wheel Mode), przemieniający zbroję Robobota w samochód jeżdżący na pierwszym i drugim planie.

Kirby ma też kilka nowych kopiowanych umiejętności, które pozwolą mu upodobnić się do swoich przeciwników z serii Super Smash Bros. Połknięcie niektórych wrogów zmieni Kirby’ego w „Doktora”, który rzuca tabletkami i atakuje podkładką do notowania, natomiast innych uaktywni psychiczne moce Kirby’ego w formie umiejętności „ESP”. Co więcej, inne kopiowane umiejętności mogą być raz na poziom uzyskiwane przy pomocy wszystkich dostępnych obecnie amiibo – często odpowiadają one użytej postaci. Na przykład zeskanowanie amiibo Kirby z kolekcji Super Smash Bros.  przemieni naszego różowego bohatera w „Smash Bros.” Kirby’ego, który jest niepokonanym wojownikiem wyprowadzającym potężne ciosy.

Wydaniu gry Kirby: Planet Robobot towarzyszy premiera kolekcji amiibo Kirby, w której skład wchodzi Kirby, Waddle Dee, King Dedede i Meta Knight. Wykorzystanie tych trzech ostatnich figurek sprawi, że Kirby zmieni strój i posiądzie unikalną umiejętność inspirowaną daną postacią. Z kolei nowe amiibo Kirby uaktywni umiejętność „UFO”, w ramach której będzie on mógł się unosić w powietrzu przez nieograniczony czas i atakować niczego nie podejrzewających wrogów potężnymi Promieniami Ciepła (Heat Beams). Fani, którzy pragną posiąść tę umiejętność, mogą też skusić się na zestaw Kirby: Planet Robobot amiibo Bundle, w którym do gry dołączona jest figurka amiibo Kirby z nowej kolekcji Kirby.

Robotyczna armia Robobotów zaatakowała Europę 10 czerwca wraz z premierą gry Kirby: Planet Robobot na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Figurki amiibo Kirby, Waddle Dee, King Dedede i Meta Knight pojawiły się w sklepach tego samego dnia, podobnie jak zestaw, w którego skład chodzi fizyczna kopia gry i amiibo Kirby z nowej kolekcji Kirby. 

Uwagi:

* Konieczne zastosowanie funkcji NFC konsol New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL albo czytnika amiibo NFC Reader/Writer accessory w przypadku pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/