URATUJ PLANETĘ POPSTAR PRZED ARMIĄ ROBOTÓW W GRZE KIRBY: PLANET ROBOBOT NA NINTENDO 3DS, PREMIERA JUŻ 10 CZERWCA

Planeta Popstar została najechana przez armię robotów sterowaną przez Haltmann Works Company i tylko Kirby może zapobiec tej inwazji w grze Kirby: Planet Robobot przeznaczonej wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, której premiera odbędzie się 10 czerwca. Wrogowie mogą zacząć się bać, bo Kirby nie tylko dysponuje zarówno nowymi, jak i starymi kopiowanymi umiejętnościami (Copy Abilities), ale też zbroją Robobota, która ma dostęp do Skanujących Okularów (Scan Specs)!

W swojej najnowszej platformówkowej przygodzie Kirby może przemierzać planetę Popstar na zupełnie nowe sposoby – przesuwać scenerię, zwiedzać nowe miejsca i odkrywać sekrety przy pomocy podręcznego klucza. Na tym jednak nowe możliwości Kirby’ego się nie kończą – skanowanie przeciwników pozwala na wyprowadzanie silniejszych ataków niż te uzyskane dzięki kopiowanym umiejętnościom, co niekiedy zupełnie odmienia akcję na platformach. Skanowanie przeciwnika przy pomocy „Odrzutowych” Okularów Skanujących (“Jet” Scan Spec) przełącza zbroję Robobota w tryb odrzutowy (Jet Mode), dzięki czemu Kirby może lecieć wzdłuż ekranu i strzelać do przeciwników niczym w klasycznej strzelance typu shoot-’em-up, natomiast „Kołowe” Okulary Skanujące (“Wheel” Scan Spec) uaktywniają tryb kołowy (Wheel Mode), przemieniający zbroję Robobota w samochód jeżdżący na pierwszym i drugim planie.

Kirby ma też kilka nowych kopiowanych umiejętności, dzięki którym może się upodobnić do swoich przeciwników z serii Super Smash Bros. Połknięcie niektórych wrogów uaktywni psychiczne moce Kirby’ego w formie umiejętności „ESP”, natomiast innych zmieni go w „Doktora”, który rzuca tabletkami i atakuje podkładką do notowania. Zeskanowanie amiibo Kirby z Kolekcji Super Smash Bros.* sprawi, że nasz różowy bohater stanie się „Smash Bros.” Kirby’im po raz pierwszy od gry Kirby and the Amazing Mirror. W tej formie Kirby może wyprowadzać ataki czyniące z niego potężnego wojownika (Hammer Swing, Final Cutter i Stone attack) oraz osłaniać się przed wrogimi ciosami.

Inne kopiowane umiejętności mogą być uzyskiwane przy pomocy wszystkich dostępnych obecnie amiibo – często odpowiadają one użytej postaci. Stań się „Ognistym” Kirby’im dzięki dowolnemu amiibo Mario, daj popalić wrogom przy pomocy Parasola Księżniczki Peach, wykorzystaj moc Robina lub popisz się umiejętnościami szermierki wykorzystując amiibo innej postaci z serii Fire Emblem.

Wydaniu gry Kirby: Planet Robobot będzie towarzyszyła premiera kolekcji amiibo Kirby, w której skład wejdzie Kirby, King Dedede, Waddle Dee i tajemniczy Meta Knight. Wykorzystanie tych trzech ostatnich figurek sprawi, żę Kirby posiądzie unikalną umiejętność inspirowaną daną postacią, natomiast amiibo Kirby uaktywni umiejętność UFO, w ramach której będzie on mógł się unosić w powietrzu przez nieograniczony czas i atakować niczego nie podejrzewających wrogów potężnymi Promieniami Ciepła (Heat Beams). Fani, którzy pragną posiąść tę umiejętność, mogą też skusić się na zestaw Kirby: Planet Robobot amiibo, składający się z kopii gry i amiibo Kirby z kolekcji Kirby.

amiibo z kolekcji Kirby umożliwiają zbieranie naklejek, którymi ozdabia się zbroję Robobota. Naklejki można też zdobywać dokładnie przeszukując każdą planszę lub otrzymując je przez StreetPassa od innych graczy. Poza naklejkami, na poszczególnych poziomach można znaleźć Kostki Kodowe (Code Cubes), które, po zebraniu ich odpowiedniej liczby na danym obszarze, odblokowują nowe plansze.

Ale to jeszcze nie wszystko! Kirby 3D Rumble to nowy izometryczny tryb gry dla jednego gracza, łączący ze sobą elementy gry logicznej i gry akcji. Jego celem jest pochłanianie obiektów lub wrogów i pozbycie się wszystkich przeciwników w jak najmniejszej liczbie ruchów. Pochłaniając wielu przeciwników jednocześnie, Kirby może wyprowadzić potężny atak zwany Gwiezdnym Pociskiem (Star Bullet), który umożliwi pozbycie się wszelkich wrogów w jego zasięgu i osiągnięcie bardzo wysokiego wyniku punktowego.

Inny nowy tryb to Team Kirby Clash. Jest to gra akcji z elementami RPG, w której gracze łączą siły z towarzyszami sterowanymi przez komputer albo innymi osobami w sieci lokalnej posiadającymi grę lub korzystającymi z funkcji Download Play**, aby możliwie jak najszybciej pokonać silnego przeciwnika. Kirby może wybrać jedną z czterech klas postaci inspirowanych tradycyjnymi RPG, w ramach których posługuje się mieczem (Sword Hero) lub młotem (Hammer Lord), leczy swoich towarzyszy (Doctor Healmore) albo potrafi korzystać z magii (Beam Mage). Po każdej bitwie Kirby będzie zyskiwał doświadczenie, co może przekładać się na zdobywanie kolejnych poziomów. Wyższy poziom to wyższe statystki, które na pewno pomogą w następnych bitwach. Podczas walk wrogowie upuszczać będą cztery części magicznej tabliczki, które połączone ze sobą pozwolą na wyprowadzanie specjalnych ataków drużynowych.

Robotyczna armia Robobotów zaatakuje Europę już 10 czerwca, kiedy odbędzie się premiera gry Kirby: Planet Robobot na konsole z rodziny Nintendo 3DS. W dniu premiery gra będzie dostępna również w zestawie z amiibo z kolekcji Kirby.

 Uwagi:

* Konieczne zastosowanie funkcji NFC konsol New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL albo czytnika amiibo NFC Reader/Writer accessory w przypadku pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS.

** Do użycia trybu Download Play na wielu konsolach z rodziny Nintendo 3DS potrzebna jest tylko jedna kopia gry.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/