WEJDŹ W ŚWIAT PEŁEN PRZYGÓD Z NIESAMOWITYM RPG NA NINTENDO 3DS BRAVELY SECOND: END LAYER, PREMIERA 26 LUTEGO

Niesamowite RPG Bravely Second: End Layer na konsole z rodziny Nintendo 3DS pojawi się w Europie 26 lutego. Jest to sequel uznanego przez recenzentów Bravely Default, w którym zarówno nowi gracze, jak i fani oryginału będą mogli zanurzyć się w świecie pełnym przygód, walk strategicznych, niezapomnianych postaci i nie tylko.

Bravely Second to kolejny tytuł, który wejdzie w skład bogatej biblioteki RPG na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Pojawi się w niej obok tytułów takich jak Monster Hunter 4 Ultimate, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds czy ostatnio wydany Mario & Luigi: Paper Jam Bros. Premiera Bravely Second rozpocznie rok, w trakcie którego w Europie pojawi się wiele długo wyczekiwanych tytułów, m.in. Fire Emblem Fates, Hyrule Warriors: Legends oraz dwie gry z serii DRAGON QUEST –  DRAGON QUEST VII: Fragments of the Forgotten PastDRAGON QUEST VIII: Journey of the Cursed King.

W Bravely Second zły Kaiser Oblivion uprowadza Agnès Oblige, bohaterkę Bravely Default, w związku z czym jej ochroniarz Yew Geneolgia przysięga sobie, że uratuje ją z należącej do Kaisera niezdobytej fortecy zwanej Skyhold, która unosi się wysoko nad Eternią. Aby przetrwać w budzących starch lochach i pokonać przerażających wrogów, Yew podczas swojej przygody będzie musiał połączyć siły z Magnolią Arch oraz wieloma innymi nowymi postaciami, a także z kilkoma powracającymi bohaterami, wśród których znajdą się Edea Lee i Tiz Arrior.

Powraca innowacyjny system taktycznych bitew Brave and Default znany z Bravely Default, tym razem wymagając jeszcze bardziej zaawansowanego myślenia strategicznego. Tak jak poprzednio, gracze muszą liczyć się z tym, że im większe ryzyko, tym większa potencjalna nagroda: ich postaci w jednej turze mogą wykonać kilka ruchów, ale za to w kolejnych turach nic nie zrobią. W Bravely Second umiejętności i wytrzymałość graczy zostanie wystawiona na ostateczną próbę: po wygraniu bitwy w jednej turze dzielni wojownicy będą mogli od razu przejść do kolejnej trudniejszej potyczki, co umożliwi im zdobywanie większych nagród. Dzięki wygrywaniu takich walk będą mogli szybko zwiększyć poziom postaci i ich profesji, ale porażka doprowadzi do utraty wszystkiego, co zostało zdobyte podczas serii bitew, dlatego cechą dobrego wojownika jest też umiejętność wycofania się w odpowiednim momencie.

Aby poradzić sobie z tym nowym wyzwaniem i pokonać przerażająco silnych wrogów, gracze będą musieli dobrze wykorzystać 30 dostępnych klas postaci znanych jako profesje (jobs), aby wyposażyć swoich bohaterów w umiejętności niezbędne do przetrwania. Nowe umiejętności i zdolności wojownicy uzyskają dzięki wygranym bitwom. Umożliwią one walkę na zupełnie nowe sposoby, np. Patissier osłabi przeciwników pysznymi deserami, a Catmancer wykorzysta dogłębne zrozumienie kociaków w celu zwiększania zdolności zespołu i odnajdywania użytecznych przedmiotów.

Już w dniu premiery, czyli 26 lutego, pojawi się edycja kolekcjonerska Deluxe Collector’s Edition, w której skład wejdzie oryginalna ścieżka dźwiekowa na CD, mini figurka Agnès* oraz Artbook Deluxe mający około 250 stron. Grę będzie można także kupić osobno w sklepach lub za pośrednictwem Nintendo eShop. Udostępnione przed premierą demo skupi się na grupie zwanej Three CavaliersYew Geneolgia, Janne Angard oraz Nikolai Nikolanikov, i będzie stanowiło wstęp do przygody. Podczas rozgrywki odblokowane mogą zostać nagrody do wykorzystania w pełnej wersji gry. Demo będzie można pobrać z Nintendo eShop od 11 lutego.

Rozpocznij nowy rok pełen świetnych RPG z grą Bravely Second: End Layer na konsole z rodziny Nintendo 3DS, w której będziesz mógł przemierzyć rozległy świat, stoczyć wiele bitew wymagających od Ciebie myślenia strategicznego i przeżyć mnóstwo niesamowitych przygód – europejska premiera już 26 lutego.

* Figurka ta nie ma funkcjonalności amiibo.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

 

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/