WŁĄCZ SIĘ DO GRY W CHIBI-ROBO! ZIP LASH, NAJBARDZIEJ ELEKRYZUJĄCEJ PRZYGODZIE NA NINTENDO 3DS

Kiedy zasobom Ziemi zagraża niebezpieczeństwo ze strony grupy złych kosmitów, tylko jeden robot może uratować świat! Jego imię to Chibi-Robo i jest on gwiazdą nowej gry wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS – Chibi-Robo! Zip Lash. Już od 6 listopada gra będzie sprzedawana osobno oraz w specjalnym zestawie, w którego skład wejdzie figurka amiibo* Chibi-Robo.

Chibi-Robo może i jest mały, ale podczas przygód radzi sobie jak najbardziej nieustraszony odkrywca! Przy pomocy swojej wtyczki Chibi-Robo może uderzać, zaczepiać się i huśtać przemierzając plansze pełne niebezpiecznych przeciwników i przeszkód stojących na jego drodze. A po zeskanowaniu figurki amiibo Chibi-Robo dołączonej do specjalnego zestawu, gracze mogą zyskać dostęp do dodatkowych funkcji – jedna z nich to przemiana Chibi-Robo w Super Chibi-Robo, który jest silniejszy i szybszy. amiibo w tym celu można użyć tylko kilka razy dziennie, dlatego trzeba przed tym dobrze zastanowić!

 

Chibi-Robo! Zip Lash kieruje lubianą przez wielu graczy serię gier z Chibi-Robo na zupełnie nowe tory. Poprzednie części skupiały się głównie na wykonywaniu różnych zadań w środowisku 3D, natomiast ta nowa gra na Nintendo 3DS jest klasyczną platformówką, w której liczy się odkrywanie i badanie otoczenia. Chibi-Robo podróżuje tu przez plansze pełne przeszkód i niebezpieczeństw. Przy pomocy charakterystycznego kabla z wtyczką może uderzać w przeciwników, huśtać się i skakać nad przepaściami oraz wspinać się na wyżej położone platform. Kulki wzmacniające wydłużają jego kabel, dzięki czemu może dostać się we wcześniej niedostępne miejsca i szukać różnych przedmiotów, takich jak znane przekąski. W całej grze można znaleźć całe mnóstwo ukrytych przedmiotów, silnych przeciwników oraz trudno dostępnych lokalizacji.

 

Skanowanie amiibo możliwe jest bez żadnych dodatków w konsolach z serii New Nintendo 3DS. W przypadku Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL i Nintendo 2DS należy użyć specjalnego czytnika – Nintendo 3DS NFC Reader/Writer accessory (sprzedawany oddzielnie). Przy pomocy figurki Chibi-Robo gracze mogą nie tylko aktywować Super Chibi-Robo, ale też używać automatu z zabawkami (Toy Capsule Machine). Tylko dzięki temu amiibo istniej możliwość skorzystania z maszyny umiejscowionej w Chibi-Domu, która odblokowuje przedmioty takie jak dostępne do zbierania w grze figurki czy dodatkowe plansze. Co więcej, gracze mogą używać raz dziennie również innych figurek amiibo, aby zyskać monety przeznaczone do wydawania w grze.

Poziom swojego amiibo Chibi-Robo można zwiększyć zapisując na nim swoje wyniki z gry. Pozwala to na wykorzystywanie go więcej razy w ciągu dnia – początkowo będzie to możliwe tylko raz dziennie. Im większy poziom amiibo, tym większa jest też szansa na uzyskanie rzadszych przedmiotów z automatu z zabawkami.