WYBIERZ MIĘDZY SWOIMI KREWNYMI A RODZINĄ, KTÓRA CIĘ WYCHOWAŁA – FIRE EMBLEM FATES JUŻ DOSTĘPNE W EUROPIE

Po udanej premierze w Stanach Zjednoczonych, nadeszła pora na dokonanie trudnego wyboru przez europejskich fanów strategii: czy chcą walczyć dla rodziny, która ich wychowała, w Fire Emblem Fates: Conquest, czy może ochronić krainę, w której się urodzili, w Fire Emblem Fates: Birthright. Te dwie najnowsze odsłony serii strategicznych RPG dostępne wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS zadebiutowały w Europie 20 maja.

Pewnego dnia Corrin, główny bohater gry, odkrywa straszną prawdę – mimo że dorastał w Nohr, tak naprawdę jest potomkiem rodziny królewskiej sąsiadującej krainy Hoshido. Przed laty zły król Garon porwał go od rodziców. Teraz oba narody są na skraju wojny i gracz musi wybrać czy Corrin ma ochronić Hoshido, krainę swoich krewnych, w Fire Emblem Fates: Birthright, czy może też powinien stanąć po stronie wieloletnich opiekunów i powstrzymać działania Garona w Fire Emblem Fates: Conquest. Historię już 9 czerwca uzupełni dostępne w wersji do pobrania Fire Emblem Fates: Revelation. W tej odsłonie gry Corrin nie dokonuje żadnego wyboru i odkrywa prawdę dotyczącą wojny dwóch królestw.

Zależnie od wybranej strony historia będzie rozgrywała się całkiem inaczej, zapewniając zupełnie inne doświadczenia dla graczy o różnych upodobaniach. W Fire Emblem Fates: Birthright w każdej chwili istnieje możliwość zmierzenia się z Mapami Wyzwań (Challenge Maps) w celu uzyskania doświadczenia i pieniędzy, dzięki czemu jest to idealna gra dla wszystkich, którzy zaczynają od niej swoją przygodę z serią lub grali wcześniej tylko w Fire Emblem: Awakening. Z kolei Fire Emblem Fates: Conquest cechują inne dostępne do zrekrutowania postacie i brak Map Wyzwań, przez co doskonalenie umiejętności bohaterów jest tutaj trudniejsze, a finanse ograniczone. Gra jest przez to bardziej wymagająca i w większym stopniu podobna do starszych tytułów z serii Fire Emblem.

Nowe gry spod znaku Fire Emblem Fates na konsole z rodziny Nintendo 3DS zyskały już uznanie w całej Europie wśród recenzentów, którzy wystawili im dziesiątki pozytywnych opinii:

  • IGN, 9,5/10 – „Niesamowite doświadczenie”
  • Nintendo Life, 9/10 – „Fire Emblem Fates w idealny sposób łączy ze sobą elementy, które zadowolą zarówno nowych graczy, jak i weteranów serii”
  • Nintendo Insider, 9/10 – „mistrzowska strategia”

Na oficjalnym kanale YouTube Nintendo zostały umieszczone filmiki zdradzające nowe szczegóły dotyczące procesu tworzenia gier (w języku angielskim). W chwili obecnej można obejrzeć już trzecią część cyklu Developer’s Commentary, zatytułowaną Opowieść o dwóch rodach – Revelation, a także premierowy zwiastun Fire Emblem Fates.

Począwszy od 20 maja w formie płatnych rozszerzeń gier regularnie wypuszczane będą także kolejne mapy. Można je albo kupować oddzielnie, albo zdecydować się na zakup całego Map Pack 1 już za 72 zł, który zapewni dostęp nie tylko do wszystkich 11 map w dniach ich premier, ale też do bonusowej zawartości. Kupując Map Pack 1 gracze wydadzą mniej niż w przypadku nabywania kolejnych map oddzielnie.

Fire Emblem Fates jest dostępne także w formie edycji limitowanej, w której skład wchodzi Game Card ze wszystkimi trzema ścieżkami, artbook (książka z obrazkami powiązanymi z grą), dwustronny plakat z krajobrazem i ekskluzywny SteelBook®. Edycja limitowana pozwala na zagranie w wersję Revelation przed jej premierą w Nintendo eShop, która będzie miała miejsce 9 czerwca. Od 20 maja w sklepach dostępna jest także konsola New Nintendo 3DS XL Fire Emblem Fates Edition* oraz nowy zestaw wymiennych nakładek dla konsoli New Nintendo 3DS, przedstawiający wizerunki członków zwaśnionych rodów.. Dodatkowo wszyscy, którzy kupią Fire Emblem Fates przez Nintendo eShop w ciągu czterech tygodni po premierze, otrzymają kod umożliwiający bezpłatne pobranie motywu Dwa królestwa (Two Kingdoms).

Stań po stronie swoich przyjaciół i opiekunów w Fire Emblem Fates: Conquest, stań po stronie swoich krewnych w Fire Emblem Fates: Birthright lub stań po stronie prawdy w Fire Emblem Fates: Revelation: wybór należy do Ciebie. Premiera Fire Emblem Fates: Birthright oraz Fire Emblem Fates: Conquest na konsole z rodziny Nintendo 3DS miała miejsce 20 maja. Do wyczerpania zapasów w sklepach dostępna jest też edycja limitowana – w jej skład wchodzi Fire Emblem Fates: Revelation, które w Nintendo eShop zadebiutuje dopiero 9 czerwca.

Uwagi:

* Gry sprzedawane oddzielnie.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/