Zamachnij się, kopnij i wystrzel ku zwycięstwu w grze Nintendo Switch Sports, dostępnej od dziś

Nintendo Switch Sports – najnowsza gra z serii Wii Sports – startuje dziś na Nintendo Switch.

W piłce nożnej, siatkówce, bowlingu, tenisie, badmintonie i Chambarze (walce na miecze) gracze mogą używać kontrolerów Joy-Con, aby wymachiwać, kopać, uderzać i rzucać piłkę w drodze do zwycięstwa. Ponadto jesienią tego roku, w ramach darmowej aktualizacji, jako siódmy sport dodany zostanie golf*. Sportami tymi można się cieszyć w pojedynkę lub z rodziną i przyjaciółmi, jeżeli dołączą lokalnie na tej samej konsoli lub w sieci**. Gracze mogą również rywalizować w sieci z losowo wybranymi przeciwnikami z bliska i daleka, a także dążyć do zdobycia tytułu Pro League w każdym sporcie.

Dzięki kontrolerom Joy-Con można intuicyjnie wykorzystywać rzeczywiste ruchy do uprawiania różnych sportów, na przykład podkręcania kuli do bowlingu, dodawania spinu do uderzenia w tenisie, a nawet używania kontrolera Joy-Con z akcesorium Leg Strap***, dołączonym do fizycznej wersji gry, do kopania piłki w piłkarskim trybie Shoot-Out. Darmowa aktualizacja oprogramowania*, która pojawi się tego lata, doda również kompatybilność z akcesorium Leg Strap w meczach piłki nożnej. Ta kolekcja sportów jest przeznaczona dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności, więc każdy może zagrać i wspólnie cieszyć się ekscytującymi meczami sportowymi.

Nintendo Switch Sports wprowadza nowe, dostosowywalne postacie zwane Sportsmates. Gracze będą mogli zdobywać punkty, które następnie wymienią na nagrody w grze, takie jak stroje, akcesoria sportowe i sprzęt dla swoich towarzyszy sportowych. Nowe przedmioty będą pojawiać się co tydzień, więc warto regularnie zaglądać do gry, w celu sprawdzenia, jakie nagrody są dostępne. Gracze będą mogli również grać jako klasyczne postacie Mii zapisane w ich konsoli Nintendo Switch.

* Należy dokonać bezpłatnej aktualizacji oprogramowania. Do pobierania aktualizacji oprogramowania potrzebne jest szerokopasmowe połączenie internetowe. Wymagana jest rejestracja i powiązanie konta Nintendo oraz akceptacja Umowy dotyczącej konta Nintendo i Polityki prywatności.

** Gra wieloosobowa wymaga jednego kompatybilnego kontrolera dla każdego gracza. Mogą być wymagane dodatkowe kontrolery (do nabycia osobno). Wymagane jest połączenie z Internetem, jak również rejestracja, powiązanie konto Nintendo oraz akceptacja Umowy dotyczącej konta Nintendo i Polityki prywatności. Niektóre usługi online mogą nie być dostępne we wszystkich krajach. Gra online wymaga płatnego członkostwa online. Dowiedz się więcej o płatnym członkowstwie online.

*** Aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji, wymagane jest akcesorium Leg Strap. Cyfrowa wersja gry i akcesorium Leg Strap są sprzedawane oddzielnie lub razem w pakiecie z wersją fizyczną. Akcesorium Leg Strap z gry Ring Fit Adventure jest również kompatybilny z grą Nintendo Switch Sports.