ZDOBĄDŹ ZŁOTO W GRZE MARIO & SONIC AT THE RIO 2016 OLYMPIC GAMES™ NA NINTENDO 3DS JUŻ 8 KWIETNIA

Mario, Sonic i inne lubiane postacie będą konkurowały o złoto w dziesiątkach ekscytujących dyscyplin sportowych w grze Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games na konsole z rodziny Nintendo 3DS, która pojawi się w Europie już 8 kwietnia. Najnowsza odsona serii przeniesie graczy do Rio de Janeiro, gdzie odbywają się Igrzyska XXXI Olimpiady, na których można się zmierzyć z 14 dyscyplinami olimpijski oraz 14 specjalnymi Dyscyplinami Plus (Plus Events), które są rozszerzone o elementy ze świata Mario i Sonica.

W tej super-naładowanej kolekcji poza klasycznymi dyscyplinami, takimi jak łucznictwo czy pływanie, na graczy będą czekać zupełnie nowe doświadczenia. Golf powróci na Igrzyska Olimpijskie po 112 latach przerwy i od razu pojawi się również w nowej grze. Zamachnij się rysikiem i skieruj piłkę prosto do dołka wyłącznie w wersji na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Jeśli zawodnikom brakuje wyzwań, zawsze mogą spróbować swoich sił w 14 Dyscyplinach Plus (14 Plus Events), w których klasyczne sporty są rozszerzone o nowe elementy: pokonaj fale wywołane przez Thwompa, aby uzyskać najlepszy czas w pływaniu plus 100 m stylem dowolnym albo wykorzystaj power-upy, żeby przekroczyć linię mety jeszcze szybciej w biegu plus na 100 metrów.

Niezależnie od wybranego trybu gry, w Rio powitają cię zarówno nowi, jak i powracający bohaterowie ze światów Mario i Sonica. Poza znanymi i lubianymi postaciami, takimi jak Yoshi czy Amy Rose, do zabawy przyłączy się 20 nowicjuszy – m.in. Rosalina i Rouge – dzięki czemu w grze można pokierować aż 40 zawodnikami.

Ambitni sportowcy, którzy chcieliby sami trafić na podium, mogą zagrać jako Mii w trybie Droga do Rio (Road to Rio), w którym trafią do Brazylii gotowi do zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami na świecie i odkryją, że dwa zespoły intensywnie ze sobą rywalizują – na czele jednego z nich stoi Mario, a drugiego Sonic. Od gracza zależy do jakiej drużyny zdecyduje się dołączyć, co wpłynie na przebieg fabuły; nagrodą za przejście gry jest kostium Mario lub Sonica dla Mii, odpowiadający liderowi wybranego zespołu.

Zostanie mistrzem wymaga skupienia się na treningu, dlatego ważne jest, aby przygotować się do udziału w każdej dyscyplinie w miejscowych ginásios. Aby zwiększyć szansę na wygraną, obok intensywnego treningu istnieje możliwość kupienia sprzętu, takiego jak kije golfowe, oraz strojów sportowych. Jeśli gracz ubierze swojego Mii w kostium Mario i użyje amiibo Mario lub w kostium Sonica i użyje amiibo Sonic, umiejętności postaci przez krótki czas zostaną wzmocnione – przydatne w sytuacjach, kiedy małe różnice mają wielkie znaczenie*.

Gracze pewni swoich umiejętności mogą spróbować zmierzyć się z rodziną i znajomymi w trybie wieloosobowym w celu wyłonienia prawdziwego mistrza. Dzięki obsłudze funkcji Download Play czterej posiadacze konsol Nintendo 3DS mogą zmierzyć się ze sobą lub w listach rankingowych sprawdzić jak wspólnie wypadają na tle najlepszych graczy z całego świata, nawet jeśli tylko jeden z nich ma swoją kopię gry**. Inna nowa funkcja to Kieszonkowy Maraton (Pocket Marathon), w ramach której liczone są kroki zrobione przez osobę, która wzięła konsolę Nintendo 3DS ze sobą. Na drodze do linii mety można zdobyć nagrody zwiększające umiejętności Mii.

Aby uzyskać więcej informacji o trenowaniu Mii, dostępnych dyscyplinach i innych aspektach gry, odwiedź nową stronę Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games (tylko w języku angielskim).

Pora na imponującą sportową zabawę z oficjalnymi dyscyplinami olimpijskimi i ich wariantami wzbogaconymi o elementy ze świata Mario i Sonica, ponad 40 grywalnymi postaciami, możliwością wykorzystania do gry Mii oraz lokalnym trybem wieloosobowym dla od dwóch do czterech graczy (z czego tylko jedna osoba musi mieć swoją kopię gry) – już 8 kwietnia premiera gry Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games!

* W przypadku konsol Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL oraz Nintendo 2DS konieczne jest dokupienie czytnika amiibo Nintendo 3DS NFC Reader/Writer accessory (sprzedawany oddzielnie).

** Każdy gracz musi mieć swoją własną konsolę z rodziny Nintendo 3DS.

TM IOC/RIO2016/USOC 36USC220506. Copyright © 2016 International Olympic Committee (“IOC”). Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/