Professor Layton and the Miracle Mask

Historia
Profesor Hershal Layton i jego pomocnicy Luke i Emmy tym razem udają się do karnawałowego miasta Monte d'Or, by zatrzymać  tajemniczego mężczyznę w masce, który terroryzuje uczestników święta czarną magią i przemienia ich w kammienne posągi.

Layton dostrzega maskę tajemniczego mężczyzny prawie wszędzie. Maska posiada tajemniczą moc i każdy kto ją założy odczuje jej siłę. To poprowadzi profesora w stronę nie tylko poszukiwania rozwiązania problemu, ale też wprowadzi do ciemnego rozdziału jego przeszłości.

Rozgrywka
Gra odgrywa się w mieście, które przypomina europejskie miasta z 18 wieku. W nim będziesz się poruszać przy pomocy metody point 'n' click, którą możesz znać ze starszych gier przygodowych. Dzieje się to dosyć łatwo, a to dzięki użyciu rysika na waszym wyświetlaczu Nintenod 3DS. W poszczególnych lokalizacjach będziesz badać ślady i przesłuchiwać obywateli miast oraz gości karnawału.
 

Rozgrywka będzie prowadzić przez kluczowe zagadnienia i dowody przez logiczną grę w formie rebusu. Gra zawiera  150 zagadek, które to właśnie T będziesz musiał rozwiązać
 

Grafika
Seria Professor Layton jest wyjątkowa dzięki szacie graficznej, która przypomina klasyczne seriale animowane. Wszystko wygląda jak ręcznie malowane, z niewiarygodnym wyczuciem dla szczegółu. Poszczególne postacie są animowane, a zdarzenia są opowiedziane w formie cut-scen, które zawierają również dialogi.

Wyjątkowa cecha Nintendo 3DS,  rozdzielczość 3D bez potrzeby noszenia okularów, doda grafice głębokości i pomoże w rozwiązaniu niektórych rebusów.
 

Bonusy
Professor Layton and the Miracle Mask zawiera też  jeden bonusowy tryb gry, w którym twoim zadaniem będzie wydostanie młodego Laytona ze starych ruin.  Pomoże  Ci w tym np. mumie, różne przepaści, przeszkody czy pułapki.
Oprócz tego w walizeczce profesora znajdziesz również trzy minigry: W pierwszej musisz się postarać o to, aby nakręcony za pomocą kluczyka  robocik, dostał się bezpiecznie do celu. W drugiej minigrze twoim zadaniem będzie wypełnienie regałów w wiejskim sklepie samoobsługowym. Wygra ten, któremu uda się sprzedać niemalże cały towar. A w trzeciej mnigrze będziesz trenować króliczka na występy w cyrku.

Następnie, dzięki usłudze  Nintendo Network  będziesz mógł na każdy dzień sciągnąć od pierwszego dnia jedną dodatkową zagadkę. W  sumie 365 dodatkowych rebusów !

Proponowana konfiguracja

  • Konsola do gry Nintendo 3DS lub Nintendo 3DS XL
  • Dotykowy rysik
  • Bezprzewodowe łącze internetowe WiFi