The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

Pierwotnie wydana na konsolę Wii i Nintendo GameCube w roku 2006 gra The Legend of Zelda: Twilight Princess HD jest jedną z najlepiej ocenianych gier z serii The Legend of Zelda. Nowej wersji tego tytułu na konsolę  Wii U doczekamy się już 4 marca.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD przynosi mnóstwo ulepszeń w porównaniu z pierwotną wersją na konsolę Gamecube i Wii. Nowa odsłona wizualna HD zapewnia oryginalnym scenom jak na przykład ta z Linkem pędzącym na Eponie przez Eldin Bridge i Wolf Link wyjący do księżyca, zupełnie nowe odczucia, podczas gdy reszta nowości daje graczom większą kontrolę i wiele nowych funkcji w grze, takich jak na przykład tryb Hero.

Do dyspozycji będzie również zupełnie nowy przedmiot – Ghost Lantern, który pomoże graczom z łatwością wykonać zdania polegające na zbieraniu Poe Soul. Latarnia będzie świecić zawsze, kiedy gdzieś niedaleko pojawi się część duszy Poe. Liczba Tears of Light, które trzeba pozbierać w różnych częściach przygód Linka została obniżona z szesnastu na czternaście, dzięki czemu kolekcjonowanie będzie trochę łatwiejsze. Kolejna zmiana to zwiększenie maksymalnej ilości Rupii, które Link może mieć przy sobie w poszczególnych wersjach swojego portfela. W przypadku osiągnięcia maksymalnej ilości Rupii w portfelu, otwarcie skrzyni nie spowoduje ponownego przeniesienia nadmiernej ilości Rupii z powrotem do skrzyni.

Dzięki bogatszym rozgrywkom, HD i nowemu trybowi Hero gra The Legend of Zelda: Twilight Princess HD będzie świetną zabawą zarówno dla fanów serii jak i dla nowych graczy.