Legenda ożywa! Klasyczny RPG od Square Enix, Live a Live, trafia dziś na Nintendo Switch

Wielu bohaterów, wiele opowieści, wiele losów do przeżycia! W grze LIVE A LIVE, która w tym tygodniu ma premierę na Nintendo Switch, gracze odkryją cykl splecionych historii rozgrywających się na przestrzeni czasu. Pierwotnie wydana tylko w Japonii na Super Famicom, premiera LIVE A LIVE na Nintendo Switch przynosi grę do Europy po raz pierwszy, zremasterowaną w tym samym oszałamiającym stylu wizualnym HD-2D, wykorzystanym wcześniej w grach TRIANGLE STRATEGY i OCTOPATH TRAVELER.

LIVE A LIVE zawiera wiele odrębnych rozdziałów, każdy osadzony w innym okresie czasu, z własnym unikalnym wątkiem fabularnym, postaciami, lokacjami i mechaniką rozgrywki. Można dostosować swoją przygodę do własnych potrzeb, decydując o kolejności rozdziałów; bez względu na to, czy zaczniemy na Dzikim Zachodzie jako wędrowiec, za którego głowę wyznaczono nagrodę, czy podczas zmierzchu okresu Edo w Japonii jako shinobi wykonujący tajną misję… To tylko dwa przykłady, z których można wybierać. Turowy system walki również różni się w zależności od rozdziału, a każda postać przynosi odrębny zestaw umiejętności, które w każdej epoce zmieniają rozgrywkę w miarę postępu.

Produkcją LIVE A LIVE na Nintendo Switch zajął się reżyser oryginalnej gry, Takashi Tokita (znany również z pracy nad CHRONO TRIGGER i FINAL FANTASY IV), a muzyka została zremasterowana pod nadzorem Yoko Shimomury ( FINAL FANTASY XV oraz seria KINGDOM HEARTS).