NIGDY WCZEŚNIEJ NIESPOTYKANA WOLNOŚĆ PODRÓŻOWANIA W GRZE THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to najnowsza przygoda przekraczająca granicę prosto od Nintendo. Gra wynosi serię The Legend of Zelda na zupełnie nowy poziom. 14 czerwca w Los Angeles podczas targów gier wideo E3 gracze mieli pierwszą okazję, żeby zanurzyć się w ogromnym żywym świecie najnowszego tytułu z Linkiem w roli głównej. Gra zaskakuje graczy i daje im mnóstwo wyzwań na każdym kroku, zapewniając przy tym niesamowitą wolność, dzięki czemu w tej przygodzie bez granic mogą odkrywać ogromny świat.

Demo i zwiastuny zaprezentowane podczas tegorocznego E3 to tylko przedmak tego, co czeka na fanów Nintendo w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Stoisko Nintendo na E3 pozwala uczestnikom targów w pełni zanurzyć się w świecie gry. Mogą oni zwiedzać Hyrule jak tylko im się spodoba, ponieważ świat gry jest olbrzymi i nie ma w nim ograniczeń zmuszających do zwiedzania go w określony sposób. To poczucie wolności i przestrzeni będzie jeszcze lepiej odczuwalne w ostatecznej grze, pozbawionej wszelkich ograniczeń wersji demonstracyjnej.

We fragmencie gry pokazanym podczas Nintendo Treehouse: Live widać było, że podczas przeszukiwania otoczenia Link musi wykazać się wielką uwagą i być niezwykle zaradny. Ważne jest, aby gracze dobrze zaznajomili się z otoczeniem, dzięki czemu szybko znajdą potrzebną broń lub odbiorą ją pokonanym wrogom. Dzięki jedzeniu Link nie straci tak szybko swoich serc i może otrzymać tymczasowe wzmocnienie lub uzyskać przydatne umiejętności.

W grze zrezygnowano z niektórych elementów, które wcześniej charakteryzowały serię. Na przykład wielu pobocznych wrogów nie jest już losowo rozsianych po świecie i zamiast tego żyje w koloniach. Link może wspinać się na wieże i wielkie konstrukcje, aby lepiej przyjrzeć się otoczeniu. Dotrze nawet na szczyty gór – może zacząć wspinać się na każdą górę, jaką widzi. Przy pomocy paralotni dotrze do niżej położonych obszarów, a tarczę może wykorzystać, aby zjechać na niej z góry. Link przemierzy wiele pól, lasów i zdobędzie mnóstwo szczytów.

Otacza go dziki świat, w którym młody bohater musi obserwować też klimat, ponieważ zmiana pogody lub temperatury może wpłynąć na środowisko i zdolności Linka do przetrwania w nim. Nagła ulewa zgasi ognisko, a podczas burzy trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, bo metalowa broń przyciąga pioruny. Niejeden raz Link będzie musiał się przebierać, raz w ciepłe ubrania, a innym razem w coś lepiej pasującego do pustynnych upałów.

Ponad 100 Świątyni Prób (Shrines of Trials) czeka na graczy, którzy mogą odwiedzić je w dowolnej kolejności. Na ich drodze stanie wiele pułapek i łamigłówek, po pokonaniu których zdobędą specjalne przedmioty i inne nagrody pomocne w dalszej przygodzie. Łamigłówki często można rozwiązać na wiele sposobów, a sekrety kryją się dosłownie wszędzie. Eksploracja i odkrywanie nowych miejsc stanowią znaczną część zabawy.

Premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Wii U odbędzie się w 2017 roku. W tym samym czasie zostanie wydana wersja na nową konsolę Nintendo o nazwie kodowej NX. Gra będzie również kompatybilna z amiibo, które są sprzedawane oddzielnie. Nintendo ujawniło nową serię figurek amiibo powiązanych z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, w skład której wejdą Link trzymający łuk (“Archer” – Łucznik), Link na koniu (“Rider” – Jeździec) i “Guardian” (Opiekun) – pierwsze amiibo z elastycznymi elementami. Figurka amiibo Wolf Link również będzie działała z nową grą: po stuknięciu nią w GamePada Wii U Wolf Link zaatakuje wrogów i pomoże graczom w polowaniu. Wolf Link będzie miał trzy serca, chyba że gracze wykorzystają zapisany stan gry z The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Wolf Link zniknie, kiedy jego serca się wyczerpią.

Chociaż The Legend of Zelda: Breath of the Wild zdecydowanie dominuje wśród gier Nintendo na tegorocznym E3, podczas Nintendo Treehouse: Live pokazano też coś, na co z entuzjazmem zareagowali fani Pokémonów:  nieedytowany fragment gier Pokémon Sun i Pokémon Moon, tworzących siódmą erę głównych gier z serii Pokémon. W tych grach* na konsole z rodziny Nintendo 3DS debiutują nowe Pokémony, nowy Pokédexi zupełnie nowy format walk. Wszystkie te elementy wzbogacą świat Pokémonów pod niemal każdym względem.

W Pokémon Sun i Pokémon Moon gracze wyruszają na nową przygodę jako Trenerzy Pokémonów. W regionie Alola, złożonym z czterech tropikalnych wysp bogatych w naturalne piękno i wytwory rąk ludzkich, łapią nowe Pokémony, walczą nimi i wymieniają się stworkami z innymi trenerami. Gracze mogą wybrać jednego z trzech nowych Pokémonów Partnerów (Rowlet, Litten i Popplio), a nastepnie odkryć tajemnice skrywane przez Legendarne Pokémony (Solgaleo i Lunala).

Gry Pokémon Sun i Pokémon Moon pojawią się w Europie 23 listopada. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie Pokemon.com/SunMoon. Film ukazujący nowości ujawnione podczas E3 można znaleźć na kanale YouTube YouTube.com/Pokemon.

Aby nie przegapić żadnych nowości związanych z tegorocznym E3, warto śledzić transmisję z Nintendo Treehouse: Live na kanałach Nintendo na Twitchu.  15 czerwca to ostatni dzień obecności Nintendo na E3. Podczas kolejnej odsłony Nintendo Treehouse: Live zaprezentowane zostaną głównie ujawnione już wcześniej gry na Wii U i Nintendo 3DS, m.in. Tokyo Mirage Sessions #FE (premiera 24 czerwca), Monster Hunter™ Generations od Capcoma (w sklepach od 15 lipca), Paper Mario: Color Splash (premiera 7 października) i Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past (2016). Ponadto widzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć jak prezentuje się nowa gra Mario Party na konsole Nintendo 3DS, w której wprowadzono nowości i zmiany, mające na celu uczynienie jej bardziej dynamiczną i możliwą do odpalenia w każdym miejscu. Gracze nie będą już musieli czekać na swoją kolej, wszyscy będą grali w tym samym czasie. Mario Party Star Rush będzie miało swoją premierę w Europie 7 października.

Tego samego dnia w europejskich sklepach pojawią się nowe amiibo z serii Super Mario. W tej kolekcji w formie figurek amiibo już wkrótce zadebiutują Daisy, Waluigi i Boo, który świeci w ciemności! Z kolei z nowymi pozami powrócą Wario, Rosalina, Donkey Kong i Diddy Kong. 7 października do sklepów trafi Boo, Donkey Kong, Rosalina i Wario, a 4 listopada Waluigi, Diddy Kong i Daisy.

W Nintendo eShop do 23 czerwca z okazji targów E3 i pięciolecia sklepu obowiązuje 50% rabatu na wybrane najpopularniejsze gry**. Mniej można zapłacić za dziesiątki gier, także tych wydanych w ramach Konsoli Wirtualnej, w tym na tytuły z serii The Legend of Zelda oraz Pokémon. Co więcej, do 00:59 22 czerwca w Nintendo eShop obowiązuje 35% rabatu na Super Smash Bros. for Nintendo 3DS and Wii U. Użytkownicy z Nintendo Account, którzy w momencie zakupu są zasuskrybowani do newslettera Nintendo, mogą otrzymać dodatkowe 10% zniżki, dzięki czemu zapłacą 41% mniej niż zwykle***. Aby uzyskać więcej informacji na temat promocji, odwiedź oficjalną stronę internetową Nintendo.

Szczegóły na temat obecności Nintendo na targach E3 (w języku angielskim) można uzyskać na stronie http://www.nintendo.co.uk i prowadzonym przez Nintendo of America portalu http://e3.nintendo.com. Aby być na bieżąco, warto śledzić profil Nintendo UK na Twitterze http://twitter.com/nintendouk oraz oficjalny profil dystrybutora Nintendo Polska na Facebooku.

Uwagi:

* Gry w 2D. Niektóre lokalizacje również w 3D.

** Promocja obowiązuje od 15:00 09.06.2016 do 00:59 24.09.2016.

*** Konto Nintendo Account musi być połączone z Nintendo Network ID wykorzystanym w celu dokonania zakupu. Aby otrzymać zniżkę, należy zasyskrubować newsletter przed 21:59 21.06.2016. Obniżona cena “Just for You” zostanie pokazana po spełnieniu wszystkich wymagań. Rejestracja Nintendo Account i zaakceptowanie Nintendo Account Agreement oraz polityki prywatności są wymagane. Szczegółowe informacje na temat tworzenia Nintendo Account można znaleźć na stronie https://accounts.nintendo.com/register.

Ostateczna terminologia w planowanych grach może się nieco różnić.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/