Paper Mario: The Thousand-Year Door już dziś na Nintendo Switch

Przezabawna przygoda pełna barwnych postaci i papierowej zabawy startuje dziś, dzięki premierze gry Paper Mario: The Thousand-Year Door na Nintendo Switch.

Mario przybywa do Rogueport, cieszącego się złą sławą miasta łotrów, aby pomóc księżniczce Peach w poszukiwaniu skarbu. Ale jej nigdzie nie ma. Po zapoznaniu się z legendą o Crystal Stars, Mario wyrusza na ich poszukiwanie i ma nadzieję, że uda mu się odnaleźć również księżniczkę.

Oczywiście Mario nie jest jedyną osobą, która ma nadzieję na odnalezienie Crystal Stars… i tym razem to nie tylko Bowser chce narobić kłopotów! Czy naszemu bohaterowi uda się odszukać te starożytne artefakty, otworzyć Thousand-Year Door ukryte głęboko pod miastem, a może nawet uratować świat?

Aby znaleźć Crystal Stars, będziesz musiał udać się poza mury Rogueport i przemierzyć świat. Po drodze czekają na Ciebie wszelkiego rodzaju odkrycia: ogromny smok czający się w upiornym zamku, przeklęte miasto spowite wiecznym zmierzchem, brawurowa praca detektywistyczna na pokładzie jadącego pociągu i wiele więcej! Z napotkanymi przeciwnikami zmierzysz się z w walce turowej, na kartonowej scenie przed rozentuzjazmowaną publicznością. Im lepiej ci pójdzie, tym bardziej tłum będzie Cię dopingował!

Podczas swojej przygody Mario odkryje tajemnicze czarne skrzynie, które po otwarciu obdarzą go specjalnymi Papierowymi Zdolnościami. Umiejętności te mogą pomóc graczom w pokonywaniu przeszkód: zamieniając się w papierowy samolot, aby przelecieć nad przepaściami lub stając się cienkim jak papier i przecisnąć się przez wąskie przestrzenie. Do odkrycia jest jeszcze więcej takich zdolności.